Avalon » Serie komiksowe » Mighty Avengers » Mighty Avengers #11

Mighty Avengers #11

Postacie
Zapowiedź

Avengers kontra Doctor Doom, ale chyba jeszcze ważniejsza jest trwająca Secret Invasion. Mark Bagley żegna się z Marvelem tą wyjątkową historią.

Cytat

Ares: "#$%^! not my dad"

Streszczenie

Zamek Morgany Le Fay. 1211 rok. Poślizg czasowy 1 dzień, 2 godziny i 7 minut. Victor von Doom prosi Morganę, aby nauczyła go, jak stworzyć armię demonicznych kreatur. Tłumaczy, że jest mu potrzebna do obrony. Kobieta pyta, w jakich czasach użyje tej armii. Doom odpowiada, że nigdy by jej nie skrzywdził, po czym obiecuje, że dostanie w zamian to, czego chce.

Poślizg czasowy zakończony. Dzień dzisiejszy, Latveria. Mighty Avengers cały czas próbują nawiązać kontakt z Tonym, gdy nagle pojawia się Doom z armią zniekształconych, fioletowych stworów. Avengers rzucają się do walki, jednak kreatury nie reagują na ich moce i po chwili bohaterowie, zalani przez fioletowy tłum, zostają przetransportowani do kryjówki Victora, cały czas będąc uwięzionymi przez magiczne moce Dooma. Spider-Woman cieszy się, że przynajmniej tym razem nie jest naga [pierwsza historia New Avengers - dop. Gamart]. Po chwili wszyscy zauważają, że ich moce nie działają, a Ares pozostaje nieprzytomny. Grupa zastanawia się, dlaczego Doom jeszcze ich nie zabił i gdzie mogą podziewać się Tony i Bob. Doom, niewzruszony, nawet nie patrzy w stronę więźniów, tylko zajmuje się komputerem. Wonder Man stwierdza, że to musi być Doombot, jednak Jessica i Janet oponują, uznając, że to musi być prawdziwy Doom. Carol nie wytrzymuje w końcu i zaczyna wrzeszczeć na Victora, który po prostu każe jej się uciszyć. Zakończenie poślizgu czasowego za 3 minuty i 30 sekund. W końcu podchodzi do więźniów i policzkując Aresa próbuje go obudzić. Danvers pyta przeciwnika, jaki ma plan. Doom oznajmia, że za atak na jego dom zostaną ukarani, po czym łapiąc kobietę za twarz krzyczy, że jeśli by ją teraz zabił, to nikogo by to nie obchodziło. W myślach, Doom powtarza, że Virus Venoma był bronią, która dopiero miała zostać przetestowana, a atak Ultrona odpalił ją wcześniej. Jednak przez nową technologię Starka namierzyli właśnie jego jako sprawcę ataku w momencie, kiedy nie był przygotowany. Teraz jest zmuszony bronić tego, co zostało z jego królestwa i chronić własnych ludzi. Mógłby zostawić też Starka i Sentry'ego gdzieś w czasie, jednak to mogłoby sprawić nieprzewidziane komplikacje, które mogą wpłynąć na osobę Dooma. Jednak wracając z nimi do obecnych czasów, wykorzystał swoją magię, dzięki czemu mógł się przenieść o pół godziny szybciej od nich. Zakończenie poślizgu czasowego za 2 minuty i 27 sekund. Jednak zanim nie pozna, jakimi to technologiami operuje Stark i jak silny i szalony jest Sentry, to nie chce tracić jedynych przedmiotów, które mogą posłużyć do negocjacji. Właśnie takimi przedmiotami są Avengers, którzy właśnie robią za jeńców. Na koniec swoich przemyśleń stwierdza, że zostałby potępiony, jeśli zacząłby się przed nimi tłumaczyć. Więc kontynuując grę na zwłokę mówi już otwarcie, że nikt się nimi nie będzie przejmował i czegoś wart jest tylko Ares, przez to, że jest synem Zeusa, znajdą się tacy, którym będzie na nim zależeć. Victor stwierdza, ze nie jest przygotowany na walkę z bogami i oznajmia Aresowi, żeby ten przywołał swego ojca i oddał się w jego ręce, co oczywiście kończy się agresywną odpowiedzią bóstwa wojny.

Koniec poślizgu czasowego za 2 minuty i 22 sekundy. Carol po raz kolejny zaczyna zadawać pytania, co tylko rozwściecza Dr Dooma i kończy się wiązanką przekleństw. Nagle Jessica każe im zaczekać i po chwili skupienia zaczyna emanować jasną energią, po czym przełamuje zaklęcie Dooma. Koniec poślizgu czasowego za 1 minutę i 3 sekundy. Co dziwi samego przeciwnika, który nie potrafi rozpoznać rodzaju energii, którym dysponuje Spider-Woman. Uwolniony Ares zaczyna okładać Victora. Koniec poślizgu czasowego za 22 sekundy. Carol natomiast rusza szukać zaginionych przyjaciół. Poślizg czasowy zakończony. Na zewnątrz, Ms. Marvel trafia na zdezorientowanego Iron Mana i Sentry'ego. Każe im uciekać z miejsca, w którym obecnie się znajdują. Tony, nie słysząc Carol, każe Bobowi lecieć jej naprzeciw, gdy nagle za plecami Iron Mana widać potężną eksplozję. Sentry natychmiast rusza mu na pomoc, wyciągając Tony'ego z serca wybuchu. Carol absorbuje emanującą ze zbroi energię widząc, że stan Tony'ego jest ciężki. Bob pyta, czy ma zdjąć jego hełm, jednak sam Stark radzi mu tego teraz nie robić, po czym prosi go, aby użył swojej mocy miliona eksplodujących słońc, aby go naładować, a on już sam zajmie się resztą. Po chwili Tony, już w pełni sił, pyta się, gdzie jest Doom.

W podziemnym laboratorium Victora walka trwa w najlepsze. Doom zaczyna używać swojej magii, gdy nagle zostaje złapany za maskę przez Sentry'ego. Iron Man oznajmia mu, że jest aresztowany, a Bob rozrywa jego pancerz. Tony widząc twarz Dooma pyta, czy teraz uzna już jego władzę.

Później, Helicarrier. W telewizji podawana jest wiadomość o aresztowaniu Dr Dooma. Maria Hill pyta Starka, jak wygląda twarz Dooma, na co ten odpowiada, że ma uprawnienia, aby sama zobaczyć. Stark jest wściekły na siebie, ze dał się tak oszukać Victorowi, który zastawił na nich pułapkę. Hill stwierdza, ze zwycięstwo to zwycięstwo, a on powinien się cieszyć, że ma w zespole Spider-Woman. Tony z poważną miną przytakuje.

Stark Tower. Natasha i Jessica biorą właśnie kąpiel. Widow pyta, czy widziała się już z doktorem Wesleyem, który chce wiedzieć, czy nie mają żadnych efektów ubocznych po ataku symbiotów. Jess stwierdza, że później to zrobi. Romanova podejrzliwie pyta, jak udało jej się zrobić taką niespodziewaną sztuczkę ze swoimi zdolnościami. Według danych, nie miała prawa posiadać takiej mocy. Spider-Woman stwierdza, że jej moce różnie reagują na różne ataki i tym razem mieli szczęście. Widow oznajmia, że tego nie ma w aktach. Jess mówi, że widocznie akta są niekompletne, po czym każe Natashy cieszyć się ze zwycięstwa.

Przeszłość, zamek Morgany Le Fay. Kobieta budzi się w nocy i patrząc na okno, ze smutkiem wypowiada imię Von Dooma.

Autor: Gamart

Galeria numeru

Mighty Avengers #11 Mighty Avengers #11

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.