Avalon » Serie komiksowe » New Warriors vol. 4 » New Warriors vol. 4 #10

New Warriors vol. 4 #10

New Warriors vol. 4 #10

"Thrashed" part 2

Postacie
Zapowiedź

Gdzie podziewa się Night Thrasher, gdy New Warriors walczą z przestępcami? Czemu nie trenuje razem z resztą grupy? Czemu nie pomaga im w ucieczce przed oddziałem specjalnym nowojorskiej policji? Gdy wreszcie powróci przedstawi swój plan, czy członkowie New Warriors będą jeszcze mu ufać?

Cytat

(rozmowa o tożsamości Night Thrashera)

Barry: “It could be Dwayne’s Taylor brother, Bandit. Wasn’t he a New Warrior once?”

Miranda: “Bandit? Please... That punk?”

Streszczenie

New Warriors ćwiczą symulowaną walkę z robotami pokroju Ultrona i Nimroda. Jubilee wydaje wszystkim rozkazy, ale sama o mały włos nie zostaje pokonana przez jednego z przeciwników. Po symulacji Jono stwierdza, że pewnie znów myślała o tajemnicy Thrasha. W czasie, gdy Vin zaczyna mówić, co o tym myśli, Sofia opuszcza grupę i idzie do pracy. Jubilation próbuje wytłumaczyć, że zachowanie ich szefa jest podejrzane. Niestety, nie popiera jej nawet Christian, który zdążył pogodzić się ze śmiercią siostry. Nie pomagają nawet argumenty, że gdyby Thrasher nakłonił ją do wybrania lepszego sprzętu, to mogłaby żyć. Vin stwierdza, że dziewczyna jeszcze niedawno mówiła, że muszą być dla siebie jak rodzina, a teraz próbuje rozbić zespół. Rozłoszczona Jubilee zaczyna prowokować ich obydwu, przypominając, że byli członkami Omega Gangu. Odnosi sukces i zostaje zaatakowana, ale walkę przerywa Jono, więżąc całą trójkę w polach siłowych. Chwilę później pojawia się Night Thrasher jako hologram, który pyta, co się dzieje. Gdy Jubilee wytyka mu, że wciąż nie wiedzą, kim jest, ani gdzie wciąż znika, każe wszystkim zebrać się w pokoju narad, a udzieli im odpowiedzi.

Meksyk. Midnight’s Fire obserwuje zamek Diablo. Wkrótce odkryje, jakie sekrety skrywa alchemik.

Harry i Bev uczestniczą w akcji policyjnej. Oddziały SWAT otoczyły dom, gdzie niejaki Seismic trzyma zakładników i grozi, że ich zabije. Ponieważ jest nadczłowiekiem o nieznanej mocy, oboje każą swoim kolegom czekać na wsparcie Inicjatywy. Ci jednak uznają, że lepiej wiedzą, co robić i atakują. Seismic wysadza dom w powietrze.

Członkowie grupy zastanawiają się, kim może być Night Thrasher. Ten jednak na dzień dobry oświadcza, że jego tożsamość nie ma znaczenia, za to z chęcią wyjaśnia, czemu ostatnio tak często znika. Wyświetla im wirtualną mapę świata. Nazywa to Transmap – urządzenie pozwala bowiem nie tylko wykrywać i śledzić ruchy wszystkich osób o zdolnościach przewyższających ludzkie, ale też oblicza szanse na to, że któryś z nich złamie prawo. Kiedy go z nimi nie ma, pracuje nad ukończeniem go. Zapewni grupie wielką skuteczność. Jubes wtrąca się i oświadcza, że to niczego nie wyjaśnia. A ponieważ Thrash nie potrafi powiedzieć, czemu on to wynalazł, a Richards i Stark nie, to ufa mu jeszcze mniej. Mimo tego, reszta mu ufa i popiera ten plan. W związku z tym już zaczyna planować następną misję, dotyczącą przestępcy zwanego Machinesmith, ale Jubilee wścieka się i wychodzi z pomieszczenia. Kieruje się do innego z pomieszczeń, gdzie zastaje Grace, P-Jacka oraz Aję – mechanika grupy. Próbuje go wypytać o Thrashera, ale okazuje się, że wszyscy jego młodzi pomocnicy wiedzą tyle, co ona. Zastanawia się w takim razie, czemu tak ślepo mu ufają. Grace stara się odwieść ją od szukania dziury w całym, ale w odpowiedzi słyszy, że jeżeli nie chce nic wiedzieć o facecie, który może prowadzić całą tę grupę wprost w objęcia śmierci, to jest idiotką. Po chwili wybiega z płaczem, a Aja zaczyna prawić Jubilee wyrzuty. W złości mówi jej, że cała ich trójka jest uciekinierami z domu, a Thrash to jedyna osoba, która się nimi zajęła. Gdy odnalazł Grace, była o krok od zostania nieletnią prostytutką albo ofiarą jakiegoś psychola w Hell’s Kitchen. A on nie tylko skatował jej pierwszego „klienta”, ale też zabrał stamtąd, odkrył jej naturalny talent do komputerów i dał jakiś cel w życiu. Z nim było podobnie, gdy Thrasher uwolnił go od jego opiekunów, którzy katowali go raz za razem. A przecież samą Jubilee wyciągnął z koszmarnej pracy w ośrodku dla byłych mutantów. Może nie lubić jego metod, ale nie powinna odwracać się od tego całego dobra, które zrobił.

W barze Ala, Sofia przyjmuje zamówienie od klientki. Ta okazuje się być reporterką – Kat Farrell, która interesuje się jej udziałem w walce New Warriors z Zodiac. Chciałaby wiedzieć, jak to wszystko było naprawdę.

Autor: Demogorgon

Galeria numeru

New Warriors vol. 4 #10 New Warriors vol. 4 #10

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.