Avalon » Serie komiksowe » World War Hulk Aftersmash: Warbound » World War Hulk Aftersmash: Warbound #4

World War Hulk Aftersmash: Warbound #4

Postacie
Zapowiedź

W niewolniczych lochach na planecie Sakaar zawiązało się święte Przymierze, którego nie można zerwać. Podczas Planet Hulk oraz World War Hulk udało się dotrzymać tej przysięgi, ale teraz, gdy ich lidera nie ma z nimi, wszelkie obietnice zostają wystawione na wielką próbę, a życie tysięcy istot zawiśnie na włosku pod śmiertelną kopułą Gammaworldu. Czy bezimienny bojownik Brood zostanie rozerwany? Czy Korg zostanie rozbity? Czy Elloe wybuchnie? Czy Hiroim... czy Hiroim... yyy skończyły mi się już pomysły. To po prostu trzeba przeczytać!

Cytat

Kate: "Without the dome… Without Hiroim… Everyone’s going to die."

Hiroim (wracając do życia): "Would have been nice to hear about all that a little earlier."

 

Streszczenie

Używając swojej Old Power, Hiroim raz za razem okłada Korga. Ten jednak wciąż nie chce z nim walczyć. Woli poświecić życie ludzi, niż przyjaciela. Kapłan Cienai rozbija wówczas jego ciała, a potem odbudowuje je, by pokazać, że to nie żarty. Korg dale jednak nie chce go zabić. Chwilę później Hiroim ciska nim daleko na pustynię i przenosi walkę przed oczy grupy szukających ratunku ludzi.

Dwanaście mil dalej. Walka Elloe i Brood z Leaderem przenosi się do jego podziemnej kryjówki, gdy jej dach zapada się pod nimi. Wyczołgując się ze swojej zbroi przestępca uważa, ze powinny być mu wdzięczne, bo dał im miejsce, gdzie mogą żyć w spokoju. Dr. Waynesbro każe uważać towarzyszkom na jego zdolności, ale on zapewnia, ze nie może kontrolować umysłów kosmitów. Za to ludzi- owszem. Tak jak grupkę zmutowanych promieniowaniem biedaków, którą nasyła na przeciwniczki. Elloe kpi z tego planu. Na Saakar zabiły setki niewolników Red Kinga z dyskami kontroli, z jego zrobią to samo. Nagle jednak ludzie zaczynają skandować imię Elloe i nazywać ją zbawczynią, a Leader wyjaśnia, ze to nie jego niewolnicy- tylko ich. Kate pyta, czego on w ogóle chce. W odpowiedzi słyszy, że życia – wszystkie transformacje, jakie przeszedł, wyczerpały jego ciało. Kopuła daje mu czas na znalezienie lekarstwa na swój stan. Manipuluje też promieniowaniem tak, aby nie zabijać ludzi – chce z nich zrobić króliki doświadczalne. Nagle następuje kolejny wstrząs, wywołany przez Old Power. Wyprowadzając ludzi na powierzchnię, Brood śmieje się, że odwróciły tylko jego uwagę – właśnie w tej chwili Hiroim i Korg niszczą generatory, które zasilają kopułę. Leader uznałby to za sprytne, gdyby takie generatory istniały. Ku swojemu przerażeniu, Kate odkrywa, że mówi on prawdę.

Korg w końcu nie wytrzymuje. Zaczyna tłuc Hiroima, płacząc lawą. Ma nadzieję, że ludzie, którzy teraz do nich strzelają, są tego warci. Przybyłe na miejsce Elloe i Brood próbują go zatrzymać, ale odtrąca je daleko. Następnie jednym ciosem rozbija przyjaciela na kawałeczki. Klęka nad nim i zaczyna płakać. Na jego planecie nie ma kobiet. Na znak przyjaźni, dwóch mężczyzn udaje się do świętej góry, ściska swe dłonie i wkłada do lawy. Trzymają je tam całe dnie, aż stopią się w jedno. A kiedy je wyjmują, z powstałej skorupy wychodzi dziecko. Żałuje, że nie miał szansy poprosić, aby Hiroim uczynił mu taki zaszczyt. Tymczasem kopuła zaczyna zanikać, a agenci S.H.I.E.L.D. spuszczają przez dziurę specjalny ładunek. Przerażona Kate mówi Korgowi, że Leader zmanipulował promieniowanie w kopule. Bez niej i Hiroima wszyscy ludzie umrą. Nagle kopuła znów się zamyka, a Hiroim odbudowuje się z piasku, marudząc, że wolałby to usłyszeć wcześniej. Zapewnia też Korga, że będą jeszcze mieli szansę na wspólny akt przyjaźni. Elloe pyta, czy mogą teraz iść zabić Leadera. On jednak pojawia się obok i radzi, aby najpierw zajęli się przesyłką od S.H.I.E.L.D. – szwadronem gigantycznych, trójnogich robotów – morderców!


"Tales of Warbound" - part 4

Kate pyta teraz o Brood. Chce wiedzieć, czy istnieje szansa, że ta porzuci Warbound. Miek przypomina, że ma ona taka samą naturę, jak inne Brood – przybyła na Saakar niszczyć, zabijać i pożerać z rozkazu królowej swego roju. Ale gdy cały rój zginął, zyskała własną świadomość. Przyłączyła się do Warbound i zamiast pożerać cudze dzieci, zaczęła opowiadać im bajki. Dopiero jemu udało się wyciągnąć z niej choć część instynktów. Udało mu się spędzić z nią noc. Wynikiem tego było potomstwo – hybrydy, żyjące tylko, aby polować i pożerać. Po upadku Red Kinga, Brood opiekowała się nimi, choć nie okazywały jej wdzięczności. Aż do dnia, gdy wypełzły z gniazda i zaatakowały saakarskie dzieci. Jej serce radowało się na ten widok. Ale pokonała własne instynkty. Zabiła swoje dzieci, aby ocalić jedno z tych, którym opowiadała bajki. Jeżeli pani doktor chce zabić Brood, powinna zostać jej przyjaciółką. Wówczas z ochotą sama wyrwie sobie dla niej serce. Choć Miek podejrzewa, że Waynesbro nie da rady wykorzystać słabości Warbound, skoro sama jest taka słaba. Kate odchodzi, ale Miek każe jej wrócić. Studiował ją od początku rozmowy. I teraz ma dla niej jeszcze jedną historię.

Autor: Demogorgon

Galeria numeru

World War Hulk Aftersmash: Warbound #4 World War Hulk Aftersmash: Warbound #4

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.