Avalon » Serie komiksowe » World War Hulk Aftersmash: Damage Control » World War Hulk Aftersmash: Damage Control #3

World War Hulk Aftersmash: Damage Control #3

Postacie
Zapowiedź

Niedawno ożyły Budynek Chryslera ma już dość wyścigu szczurów, jakiego jest już od lat świadkiem i postanawia opuścić miasto. Czy Damage Control uda się przekonać to dzieło epoki Art Deco, by jednak zostało w Nowym Yorku?

Cytat

budynek Chryslera: "I'll come down on you like a ton of bricks!"

Streszczenie

Flatiron Building - siedziba główna Damage Control. Robin Chapel obudziła się po swojej krótkiej drzemce i dowiedziała od Portera, że prace dość szybko posuwają się naprzód. Nie znaleziono też żadnych ofiar śmiertelnych, co graniczy wręcz z cudem, patrząc na skalę zniszczeń. Jedyny problem, jaki się pojawił, to rzekome ożywienie się budynku Chryslera.

Owo ożywienie się budynku Chryslera wcale nie było takie rzekome. Balinger oraz dziesiątki superbohaterów właśnie stoją pod nim i wysłuchują, jak ten wygraża się im i wymachuje nowopowstałymi rękoma. Budynek Chryslera ma już dość życia w tym mieście, ciągłych zniszczeń i nieustannego wyścigu szczurów, jakiego jest świadkiem. Ma zamiar opuścić Nowy York i wyruszyć zwiedzać świat. Balinger oraz Goliath próbują go uspokoić i zaczynają pertraktacje.

Z powrotem w Flatiron Building, w laboratorium Straussera. Naprawiona głowa Arch-E-5912 nieprzerwanie wychwala pod niebiosa Hulka i jego Przymierze. Aż w końcu Eugene zdradza mu, co się wydarzyło podczas jego awarii. Mówi, że Hulk poległ, a Miek okazał się zdrajcą Przymierza. Robot nie mógł przyjąć tego do wiadomości i ponownie się zawiesił, sypiąc iskrami i buchając dymem.

Tymczasem, Robin Chapel oraz John Porter ruszyli do laboratorium. Po drodze zahaczyli jeszcze o Alberta Cleary'ego, ale ten był zajęty wysyłaniem czeków do ponad 135 tysięcy pracowników biorących udział w obecnej odbudowie Nowego Yorku, więc poszli sami. Na miejscu, Strausser ponownie naprawił głowę Arch-E-5912. Robot przez swój cięty język od razu wdał się w pyskówkę z Robin Chapel, czego o mało nie przypłacił kolejnym rozwaleniem. Ale po chwili wszyscy razem (Chapel, Porter, Lippert, Strausser oraz głowa Arch-E-5912) wyruszyli, aby rozwiązać sprawę budynku Chryslera.

W tym samym czasie, budynek Chryslera opowiada o swoich marzeniach i planach na przyszłość superbohaterom zebranym u jego stóp. Niektórzy z nich mają już dość słuchania tego wszystkiego i puszczają im nerwy. A budynek Chryslera jest tak pewny siebie, że dochodzi do bijatyki. Chwilę później jest już po wszystkim. Budynek Chryslera rozłożył wszystkich superbohaterów bez większego problemu i teraz jest jeszcze bardziej pewny swego. Chce za wszelką cenę opuścić miasto. Wtedy pojawiają się Chapel, Porter, Lippert oraz Strausser nie mogąc uwierzyć w to, co widzą. Jednak Arch-E-5912 szybko im tłumaczy, że to zapewne skutek użycia pradawnej mocy przez Hiroima kilka dni temu. Część z niej musiała się odłożyć w fundamentach tego budynku i go ożywiła. Wówczas Porter jako główny negocjator Damage Control wkracza do akcji. Zaczyna słodzić budynkowi Chryslera, jaki to jest wspaniały i ważny dla wizerunku Nowego Yorku. Aż w końcu po wymianie wielu argumentów obydwoje dochodzą do porozumienia.

Sześć tygodni później, w jednej z nowojorskich restauracji. Stark spotkał z Hoag, aby pogratulować jej świetnie wykonanej przez Damage Control pracy. W mieście już nie ma ani jednego śladu po World War Hulk. Jednak Tony jest ciekawy, jak udało się rozwiązać problem z budynkiem Chryslera. Hoag odpowiada, że John Porter się z nim dogadał. Budynek Chryslera jest umieszczony na antygrawitacyjnych platformach i raz w roku, w sierpniu, kiedy w mieście jest najmniej turystów, wyrusza sobie na zwiedzanie świata, a przez pozostałe jedenaście miesięcy stoi bez ruchu. Zaskoczony tą odpowiedzią Stark żegna się z Hoag i ma płonne nadzieje, że Nowy York już nigdy nie zostanie zniszczony i nie będzie trzeba korzystać z drogich usług Damage Control.

Autor: Black Bolt

Galeria numeru

World War Hulk Aftersmash: Damage Control #3 World War Hulk Aftersmash: Damage Control #3

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.