Avalon » Serie komiksowe » Kick-Ass » Kick-Ass #2

Kick-Ass #2

Zapowiedź

Chora dawka przemocy, wlaśnie taka, jaką lubicie. Komiksu o najbardziej przegranym bohaterze wszechczasów ciąg dalszy i będzie to najlepszy debiut 2008 roku [przynajmniej tak twierdzi Marvel - Foxdie]. Co by się stało, gdybyś spróbował być super bohaterem? Co stałoby się, gdyby przeciętny człowiek ubrany w lateksowy strój stanął do walki twarzą w twarz ze światem przestępczym? Przeczytaj o super bohaterach, jakich nigdy wcześniej nie widzialeś i poczuj się szczęśliwy, że żyjesz w czasach, gdy ten komiks został wydany. Twoje wnuki będą Ci zazdrościć. Po prostu żaden komiks nie może być już lepszy od tego.

Cytat

Przypadkowa dziewczyna do Dave'a: "Hangin' 'round here, flashin' your dick to teenagers. That how you get off? Flashin' your dick to passers-by?"

Streszczenie

W szpitalu, nad Davem stoi zmartwiony ojciec. Chłopak jest podłączony do aparatury szpitalnej. Dał się sponiewierać bandzie chuliganów, potem potrącił go samochód. Wszystko przez to, że chciał zostać superbohaterem. W dodatku musi wykręcić się z tego zamieszania. Jeśli ojciec zorientuje się, iż przebrany w kostium poszedł walczyć ze złem, uzna go za wariata. Na szczęście znaleziono go nagiego na środku ulicy. Pomimo obrażeń, miał jeszcze na tyle dużo siły, by ściągnąć z siebie uniform.

Podczas kuracji prosi Boga, żeby go wspomógł. Obiecuje sobie, że już nigdy nie popełni podobnego idiotyzmu. Mijają kolejne dni, a wraz z nimi kolejne operacje. Wszyscy uznali, że został ofiarą bandyckiego napadu. Przez ten czas ciągle dostaje morfinę i śpi. Śni mu się zmarła matka i jego oprawcy. Zaczyna zastanawiać się nad swoją egzystencją. Dochodzi do wniosku, że przez swoją głupotę mógł odrodzić się ponownie jako ktoś, kim nie chciałby być. Postanawia, że jeśli wyjdzie z tego cało, to spali wszystkie swoje komiksy.

Przez długotrwały pobyt w szpitalu zrozumiał, dlaczego na świecie nie ma superbohaterów. Ojciec bardzo go wspiera po powrocie do domu. Dużym kosztem zamienia jego pokój w miniaturę całego mieszkania, żeby syn miał wszystko pod ręką. Dave'a smuci niewiedza ojca. Dwa miesiące później wraca zadowolony do szkoły, a w złości na to, do czego się doprowadził, tak jak wcześniej przyrzekł, pali komiksy.

Jednak, gdy tylko w pełni odzyskuje siły, znowu rusza w przebraniu na ulicę. Grupka dziewcząt bierze go za zboczeńca. Powtórnie wplątuje się w bójkę, którą obserwuje tłum gapiów. Tym razem to on jest górą, a jego wyczyn rejestruje gap telefonem komórkowym, z myślą o wysłaniu filmu do sieci.

Autor: Fylyp3g

Galeria numeru

Kick-Ass #2 Kick-Ass #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.