Avalon » Serie komiksowe » Wolverine: Origins » Wolverine: Origins #23

Wolverine: Origins #23

Wolverine: Origins #23

"The Deep End" part 3

Postacie
Zapowiedź

Potwierdzony fakt, iż Wolverine'a nie można zabić, nie jest dla Deadpoola problemem. Co najwyżej może on zostać sklasyfikowany jako frustracja.

Cytat

Deadpool: "You can't swear. Well you cann... but it just comes out like "@%?" or "?*#$"."

Streszczenie

Wade celuje do Logana z pistoletów, jednak przed pociągnięciem za spust powstrzymuje go fakt, że przed chwilą Wolverine odciął mu większość palców u rąk. A w tych, które mu pozostały, z ledwością jest w stanie utrzymać broń, w związku z czym po raz kolejny w trakcie tej walki musi ratować się ucieczką. Zmiana broni na cięższą nie daje lepszych rezultatów, gdyż wciąż pozostaje problem jej obsługi. Deadpoolowi nie pozostaje zatem nic innego, jak tylko poczekać, aż palce odrosną.

 

Tymczasem w innej części miasta mężczyzna w czapce z daszkiem wchodzi do mieszkania. Wewnątrz wpadające przez okno promienie słoneczne oświetlają rozłożony na łóżku kostium Kapitana Ameryki.

 

Wade natomiast w dalszym ciągu kontynuuje ucieczkę. W międzyczasie zdążył w kilku punktach rozpisać sobie przebieg starcia z Loganem. Plan ten oczywiście uwzględnił także obecną sytuację. Deadpool wbiega do zaułka, gdzie zatrzymuje się przy kontenerze na śmieci. Jednak zamiast odpadków znajduje się w nim prawdziwy arsenał. Wade wybiera ręczną wyrzutnię rakiet i celuje w nadbiegającego Logana. Ten zwinnym ruchem unika spotkania z pociskiem, który trafia w stojący na ulicy samochód, powodując tym samym potężną eksplozję. Rozważania Deadpoola na temat: czy może, czy też raczej powinien powstrzymać się od wypowiadania przekleństw, dają Wolverine'owi czas na zbliżenie się do Wade'a. Dochodzi w końcu do długo odwlekanej wymiany ciosów. Napiętą sytuację Wade stara się rozładować dowcipem, jednak Wolverine nie wydaje się być zainteresowany wysłuchaniem go. Gdy już ma mu zadać ostateczny cios, Logan słyszy krzyki kobiety stojącej przy płonącym po wybuchu samochodzie. W środku znajduje się jej dziecko. Wolverine biegnie mu na pomoc. Zadanie nie jest łatwe, gdyż w środku co chwila bucha nowy płomień. W końcu Loganowi udaje się wyrwać drzwi i dostać do środka tylko po to, by znaleźć tam kukłę z wbudowanym zapalnikiem czasowym. Po sekundzie bomba eksploduje prosto w stojącego nad nią Wolverine'a.

 

Wade tymczasem podchodzi do tej kobiety, która przed chwilą błagała o pomoc w uratowaniu dziecka. Dziękując za współpracę, wypłaca obiecane pieniądze, jednocześnie gratuluje jej występu. W roli ofiary była dla niego niezwykle przekonywująca, a Wade z niejedną w swym życiu i to bynajmniej nie udawaną miał do czynienia. Kobieta ucieka, a Deadpoolowi w końcu zaczynają odrastać palce. W tym momencie atakuje go Logan cały zakrwawiony i w poszarpanym kostiumie. Wade strzela do niego z bliskiej odległości, po czym wbija nóż w ciało Wolverine'a, za co ten rewanżuje się uderzając pazurami i zagłębiając je w ciele przeciwnika aż po same knykcie. Gdy tak razem stoją w zwarciu Wade wolną ręką sięga po pistolet, który następnie przystawia do podbródka Logana, po czym pociąga za spust.

Autor: Bosnas

Galeria numeru

Wolverine: Origins #23 Wolverine: Origins #23

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.