Avalon » Serie komiksowe » X-Men: Legacy » X-Men: Legacy #209

X-Men: Legacy #209

Postacie
Zapowiedź

Kultowi bohaterowie oraz najważniejsze wydarzenia z życia X-Men, przybliżone za sprawą trzech uznanych twórców.

Cytat

Voght: "Imagine if you were a christian, Marshall, and Christ was reborn, only to declare that he'd become a satanist. Magneto becoming human was like that, for some of us."

Streszczenie

Kwatera główna Acolytes. Magneto pochylony nad ciałem na wpół martwego Xaviera wspomina czasy dawnej chwały. Prowadząc ten swoisty monolog, zauważa czyjąś postać kryjącą się w cieniu. To Omega Sentinel pilnuje nawzajem dwóch starych przyjaciół i największych wrogów jednocześnie przed ewentualnym wyrządzeniem sobie krzywdy. Dziewczyna rozumie niezwykłą więź łączącą te dwie tak różne osoby. Zastanawia się, który z nich miał rację. Czy Profesor X dążący do pojednania ludzi i mutantów, czy też Magneto stawiający sobie za cel uczynienie z homo superior przewodniego gatunku. Erik pyta ją przewrotnie, czemu sama tego nie sprawdzi.

 

W innej części budynku komentarzom na temat spotkania tych dwóch legendarnych w świecie mutantów postaci nie ma końca. Exodus sprowadził tu Erika z nadzieją, że ten poradzi sobie lepiej z Xavierem aniżeli on sam. W trakcie dyskusji pomiędzy Acolytes wychodzi różny stosunek członków zespołu do osoby Lehnsherra. Dla jednych jest on wybawicielem i zbawcą, a dla innych poprzez utratę swych mutacyjnych zdolności reprezentantem znienawidzonego gatunku nie zasługującym na to, by żyć. Najbardziej rozdarta wewnętrznie wydaje się być Cargill, dla której Magneto zawsze był ucieleśnieniem tych wszystkich ideałów, o które walczyli mutanci, a które im się z racji posiadania nadnaturalnych zdolności bezsprzecznie należały. Jednak teraz, gdy stał się zwykłym człowiekiem, utracił dla niej swe boskie przymioty.

 

Xaviera umęczony i obolały świat metafizycznych doznań wypełniają teraz obrazy z przeszłości, głównie te dotyczące jego wzajemnych relacji z Magneto. Podczas gdy Charles toczy wewnętrzną walkę z samym sobą, Omega Sentinel stara się poskładać z powrotem w całość jego umysł. W końcu jej się to udaje i Charles Xavier powraca do świata żywych. Tutaj nie może jednak liczyć na zbyt życzliwe powitanie, gdyż wchodząca właśnie Cargill ma co do niego jak najgorsze zamiary. Profesor X to dla niej zdrajca, który zaprzedał swój gatunek, za co teraz spotka go zasłużona kara. Ku wielkiemu rozczarowaniu Joanny Erik bierze Xaviera w obronę. Sam, będąc człowiekiem, nieco zdystansował się do głoszonych jeszcze niedawno przez siebie skrajnie ekstremistycznych tez. Wściekła Cargill rzuca nim o ścianę, a następnie atakuje broniącą Charlesa Sentinel. Joanna z łatwością pokonuje cyborga, szybko jednak zostaje zneutralizowana przez Erika, który celuje prosto w oko dziewczyny chirurgicznym laserem, którego promień z łatwością dociera do jej mózgu, co kończy się natychmiastowym paraliżem. Po tej walce Sentinel uzyskuje w końcu odpowiedź na swoje pytanie. Obaj panowie sami wyłączyli się z gry, wobec której ostatecznie zobojętnieli, podczas gdy świat nieuchronnie zmierza naprzód. Dalsze rozważania przerywa pojawienie się Exodusa. Ten nie jest zachwycony stanem, do jakiego obaj panowie doprowadzili Cargill. Człowiek, który krzywdzi mutantów, nie zasługuje na to, by żyć. Wypowiadając te słowa, Exodus atakuje Magneto. Pora więc na rewanż i Profesor X bierze w obronę przyjaciela, jednocześnie stając naprzeciwko przywódcy Acolytes. Ten ostrzega, że Xavier nie ma co liczyć na litość i pobłażanie z jego strony, jednak Charles bynajmniej wcale tego nie oczekuje i rzuca się na Exodusa.

Autor: Bosnas

Galeria numeru

X-Men: Legacy #209 X-Men: Legacy #209

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.