Avalon » Serie komiksowe » Wolverine vol. 3 » Wolverine vol. 3 #63

Wolverine vol. 3 #63

Wolverine vol. 3 #63

"Get Mystique!" - part 2

Postacie
Zapowiedź

Zemsta prowadzi Logna do Afganistanu.

Cytat

Mystique (o członkach gangu): "I spent years putting together this team of swindlers... And trust me, they may look like freaks, but every single one of 'em is the best there is at what they do."

Streszczenie

Rok 1921, Kansas City w stanie Missouri. Wielu ludzi nazywa to miasto „Paryżem Wielkich Równin”, jednak Mystique nazywa je „Marzeniem Oszustów”. Większość policjantów i sędziów jest skorumpowana, więc ona i jej znajomi mogą prowadzić swój „biznes” bez przeszkód. W śródmieściu Big Pearl i Pigmej Pete okradają ludzi w tramwajach. Na południu miasta Honeypot May również zajmuje się kieszonkowstwem. Na zachodnim krańcu zaś Jednooki Ande robi wszelkiego rodzaju szwindle, a Sześciopalczasty Soapy – obok którego właśnie przechodzą – naciąga ludzi za pomocą gry w trzy karty. Raven zajęło całe lata, żeby zebrać tę grupę i choć wyglądają jak dziwadła, to są najlepsi w tym, co robią. W chwili, gdy Logan pyta, co to wszystko ma wspólnego z nim i co miałby robić, dwóch mężczyzn siedzących przy stole Soapy'ego odkrywa przekręt i postanawiają pozbawić oszusta dodatkowego palca. Kanadyjczyk podchodzi do nich i każe im wypuścić karciarza. Mężczyzna odpiera, żeby zajął się własnymi sprawami, a kiedy Logan nie odpuszcza, atakuje go nożem. Mutant osłania się przed ciosem ręką, po czym wyciąga wbity w dłoń nóż i atakuje sięgającego po rewolwer przeciwnika. W momencie, w którym wystrzela, ucina mu palce i każe jego znajomemu pozbierać je i natychmiast odejść. Mystique stwierdza, że to była odpowiedź na jego wcześniejsze pytanie. Soapy dziękuje wybawicielowi, ale zauważa, że został postrzelony. Kanadyjczyk stwierdza, że nie był to pierwszy raz i że na pewno nie będzie też ostatni.

Dzisiaj, góry Safed Koh w Afganistanie. Wolverine wspomina wszystkie okazje, kiedy zostawał postrzelony - z wszelkiego rodzaju karabinów, pistoletów, kosmicznych giwer, a nawet przez jakiegoś gościa, który potrafił zamienić własną rękę w broń. Tymczasem Afgani, którzy ciągnęli go przez cały ten czas, dochodzą do przepaści i zrzucają ciało w dół.

Dziesięć minut wcześniej. Logan stoi naprzeciwko grupy celujących do niego Arabów. Klnie pod nosem, po czym stwierdza, żeby się pośpieszyli. Ci zaczynają kanonadę, podczas której Wolvie stara się skupić na zliczenie każdego pocisku, który go trafił. Lider podchodzi następnie do leżącego mutanta i przykładając mu strzelbę do głowy, mówi, że teraz zakończy życie Amerykanina. Broń wypala, nim Wolverine zdąży podkreślić, że pochodzi z Kanady.

Po jakimś czasie zakończenia nerwowe zaczynają się regenerować, wywołując okropny, przypominający wbijanie tysięcy igieł w ciało ból. Przy każdym ruchu kule ocierają się o pokryte metalem kości, co czyni ból jeszcze większym. Płuca jeszcze nie do końca się zregenerowały, więc trudno złapać oddech. Jednak Logan nie ma czasu na porządną regenerację, bo musi podążać dalej tropem Mystique.

Dwa dni później, „Green Zone Cafe” w Bagdadzie w Iraku. Logan podchodzi do barmana i prosi o najmocniejszy trunek na stanie i dwa kieliszki. Podchodzi do jednego ze stolików i proponuje Raven coś do picia. Siedząca przy stole zakonnica zgadza się. Gdy Wolverine siada i zaczyna nalewać napój do kieliszków, Raven sugeruje, że nierozważnym byłoby rozpoczynanie burdy w tak zatłoczonym barze. Twierdzi, że ona i jej „chłopcy” nie szukają guza, co potwierdza chłopiec z grupki sierot stojących za „zakonnicą”. Darkholme nosi toast za starych przyjaciół, a Logan dodaje, że również za wyrównywanie starych porachunków. Wypijają w ciszy, ale po chwili X-Man wypluwa do kieliszka jedną z kul, którymi został postrzelony dwa dni wcześniej. Stwierdza, że za to też Raven mu zapłaci, ale ta mówi, że nie wstydzi się tego, co zrobiła, i zrobi to znowu bez zastanowienia. Pyta też, kto dał Kanadyjczykowi prawo do oceniania jej, na co Wolvie odpiera, że zdradziła X-Men i musi za to zapłacić. Mystique zauważa, że nie był to pierwszy raz, i domaga się odpowiedzi, czemu dopiero teraz podszedł do tego tak osobiście. Logan, rozlewając na drugą nóżkę, mówi tylko, że nie może go zabić ani się przed nim ukryć, więc równie dobrze mogą zakończyć to teraz, obiecuje też, że zrobi to szybko. Raven odpowiada, że może uciekać przez cały czas, a Wolverine prędzej czy później będzie musiał pomóc jednej z wielu super-grup, do których należy. Wstaje i żegna się z mutantem, po czym uderza go w twarz, krzycząc, by się do niej nie dobierał, a następnie wychodzi ze swoimi sierotami. Logan chce iść za nią, ale zatrzymuje go jeden z amerykańskich żołnierzy. Mutant prosi, żeby Amerykanin przyznał, że w głębi duszy jest złym człowiekiem, bo nie chce czuć wyrzutów sumienia, kiedy już skopie mu tyłek. Mężczyzna nie bierze tego na poważnie i komentuje zapach Wolverine’a.

Po chwili wylatuje z baru przez okno. Dla Mystique jest to sygnał do ucieczki, więc kradnie ciężarówkę i porzuca swoje przebranie. Daje swoim podopiecznym ostatnią radę: świat nie jest miłym miejscem, więc muszą nauczyć się przystosowywać. I – oczywiście – nikomu nie wolno zaufać.

Kansas City 1921. Do stojącego samotnie przy oknie Logana podchodzi Raven. Zdaje sobie sprawę z tego, jak trudno jest zaufać ludziom, ale tutaj naprawdę jest bezpieczny. Mówi, że Logan jest tu już od dwóch tygodni i powinien dać jej i jej gangowi szansę, a może staną się jego rodziną. Gdy on odrzuca propozycję, Darkholme twierdzi, że daje mu szansę na należenie do czegoś większego. Planuje sporą akcję, ale potrzebna jest do niej pomoc Logana. Razem mogą dokonać wielkich rzeczy, musi jej tylko zaufać.

Dzisiaj, gdzieś na granicy iracko-syryjskiej. Mężczyzna przyznaje, że leżąca na łóżku kobieta jest jedyną rzeczą w całym kraju, która go nie obrzydza. Pyta, czy myślała, że z powodu licznych spotkań, na których musi się stawić, tym razem do niej nie przyjdzie, ale ta odpowiada, że wręcz przeciwnie – liczyła na to, że się zjawi u Mistrzyni Zahiry. On zaczyna się rozbierać i proponuje, żeby wypróbowali jakąś szaloną pozycję. Zahira łapie go więc nogami za szyję i zaczyna dusić. Gdy senator Brickman już nie żyje, Mystique przybiera jego postać i wychodzi. Mówi niepokojącemu się żołnierzowi, że czuje się świetnie i pyta, czy są gotowi. Gdy otrzymuje potwierdzającą odpowiedź, z uśmiechem patrzy na siedzący w wojskowych Hummerach oddział Marines i stwierdza, że nie ma pojęcia, co by zrobił bez nich.

Dwie godziny później na miejscu zjawia się Wolverine. Odnalezienie tropu Mystique nie sprawiło mu wielu problemów, zwłaszcza że gdy tylko usłyszał o wizycie senatora Brickmana, domyślił się, jaki będzie następny ruch Raven. Znajdując martwego polityka pod łóżkiem, stwierdza, że niestety przybył trochę za późno. Zgaduje, że Mystique uważa oddział Marines za wystarczająco dużo, żeby go odstraszyć. Jednak Logan jest już zmęczony jej sztuczkami i zamierza wykorzystać jedną ze swoich.

Następnego dnia, iracka prowincja Al-Anbar. Jeden z zamaskowanych i uzbrojonych mężczyzn stojących na warcie przed wejściem do jaskini zauważa nadchodzącego człowieka. Każą mu się zatrzymać i wyjawić, kim jest. Wolverine mówi, że przybył do Mordada. Jest niewiernym, który uratował go przed Rosjanami w 1986 roku i chce wykorzystać przysługę, którą on jest mu winien.

Autor: S_O

Galeria numeru

Wolverine vol. 3 #63

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.