Avalon » Serie komiksowe » The Punisher: War Journal vol. 2 » The Punisher: War Journal vol. 2 #17

The Punisher: War Journal vol. 2 #17

The Punisher: War Journal vol. 2 #17

"How I Survived The Good Ol' Days."

Postacie
Zapowiedź

Stuart Clarke znalazł się w nieoczekiwanej i będącej nie do pozazdroszczenia sytuacji - jest zbrojmistrzem Punishera, jego kumplem i partnerem. Kiedyś był znany jako Rampage - kiedy walczył z Los Angeles z grupą The Champions. Był także wynalazcą broni dla Sunset Braina i skonstruował zbroję War Machine. Skończył jako wiezień w więzieniu Raft, skąd uciekł podczas "wielkiej ucieczki".
W jego zwariowanym życiu są dwie stałe - jego genialność i absolutna niechęć do Tony'ego Starka. A obecnie, w pewien sposób, także jest ofiarą Franka Castle... Poznajcie życie tego bardzo specjalnego szaleńca.

Streszczenie

Stu je lunch z kobietą - Madame Menace. Zna ją ze swojej przeszłości. Sunset mówi Clarkowi, że Parnell Jacobs, jego były partner, chce ją zabić. Chce, żeby Stuart ją ocalił.

Stu był kiedyś przestępcą w kostiumie. Nosił przydomek Rampage. Działał w Kalifornii. Wymyślił kombinezon zwiększający siłę. Zaproponował jego sprzedaż Starkowi, ten jednak odmówił i według Stuarta, Tony, chciał go zniszczyć, bo wyczuwał w Clarku zagrożenie. Dlatego właśnie został Rampagem. Walczył z obrońcami Los Angeles - Champions. To były szalone lata. Stu był prawdziwą gwiazdą, playboyem. Otaczał się kobietami, założył firmę. Był w centrum zainteresowania i uwielbiał to. Jednak, jak wierzy Stuart, gdy zagrażasz Starkowi ten nasyła na ciebie swoich ludzi. Podczas jednego ze starć z Champions Clarke uległ wypadkowi. Rokowania były niepomyślne - paraliż nóg na całe życie. Jednak Stu się nie poddawał i jako super naukowiec w końcu znalazł sposób, aby się wyleczyć. Znów przywdział kostium Rampage i walczył z bohaterami. Dalej także nienawidził Starka.

Pewnego dnia do jego biura przyszedł Jacobs, mężczyzna znalazł zbroję War Machine i przyniósł hełm Stu. W końcu Clarke dostał w swoje ręce to, czego pragnął. Odwdzięczył się budując Parnellowi zbroję, ten jednak nie wykorzystał szansy i nie pokonał Iron Mana. Po porażce Jacobsa Stu zniknął z życia Madame Menace, bowiem kobieta próbowała go zabić.

Popijając kawę Sunset pyta się Clarka, jak skończył w więzieniu. Stu odpowiada, że to przez nieporozumienie, wyraził swoją opinię po prostu zbyt mocno. Jednocześnie nawiedza go obraz na którym klęczy przy martwym agencie S.H.I.E.L.D., a wokół niego inni agenci celują mu z broni w głowę. Stu wykrzykuje przy tym, że chce rozmawiać z Tonym Starkiem.

Clarke żali się także, że na procesie jaki odbył się później Stark powiedział o nim, że jest czubkiem. Rozmowę przerywa dzwonek telefonu. Stu przeprasza Sunset i odbiera komórkę. Dzwoni Parnell. Jacobs mówi, że Madame Menace chce go zabić. W tym samym momencie Sunset zalotnie pociera swoja stopą o nogę Clarka. Stuart kończy rozmowę umawiając się z Jacobsem na następny dzień w tej samej restauracji w której jest teraz. Wieczór dla Stu i Bain kończy się w łóżku.

Rankiem, gdy Stu się budzi kobieta ma dla niego prezent, okazuje się nim być hełm War Machine. Nieważne są motywy Madame, Stu wszedł w posiadanie zaawansowanej technologii Starka.

Clarke zmierza na spotkanie z Parnellem, zastanawiając się przy okazji jaką grę prowadzi on i Sunset. Gdy dochodzi do restauracji i widzi mężczyznę zmienia plan. Dzwoni do Jacobsa i każe mu przyjść do pobliskiego kościoła, sam też tam idzie.

Kościół. Stu nie wita się nawet z dawnym kolegą, wyjmuje broń i każe mężczyźnie opowiedzieć, dlaczego Madame Menace miałaby chcieć go zabić. Parnell tłumaczy mu, że w podziemnym światku ktoś, za duże pieniądze, skupuje technologie Starka. Sunset myśli, że Parnell ma zbroję War Machine i liczy, że dostanie za nią górę pieniędzy. Jacobs boi się, ponieważ ma całą zbroję. Pokazuje ją Stu - zabiera go do swojej kryjówki. Zbroja nie ma jednak hełmu. Stu słucha paplaniny kolegi i sięga po broń. Domyślił się, że Parnell chce wrócić do akcji jako War Machine, jednak jest mu do tego potrzebny hełm. Dlatego wykurzył Sunset z jej kryjówki licząc, że ta pójdzie właśnie do Stu. Nie kupuje też bajeczki o bogatym kupcu skupującym technologię Starka. Wyciąga rewolwer i strzela Parnellowi w pierś.

Clarke wraca do Bain. Informuję ją, że zajął się Jacobsem. Dopytuje się, czy mężczyzna miał resztę zbroi, Stu potwierdza, wtedy kobieta wyciąga broń i wypytuje się o jej dokładną lokalizację. Clarke podaje jej adres magazynu. Sunset wychodzi wcześniej łamiąc Stu nos hełmem. Mówi także, że ktoś naprawdę skupuje technologię Starka. Stu obiecuje kobiecie, że zginie. Madame nie traktuje groźby poważnie, zastanawia się, jak Clarke ma zamiar to zrobić, bo dzięki pieniądzom za zbroje będzie nietykalna.

Jakiś czas później. Clarke wytropił Madame i nasłał na nią Punishera. Mówił mu, że zobaczył ją przypadkiem zatajając cała historię. Jako, że kobieta miała niejedno na sumieniu Frank zabił ją bez mrugnięcia okiem. Po zabójstwie Frank wsiadł do furgonetki, Clarke prowadził. Castle przypomniał sobie, że Stu pracował dla Madame i skończył w Raft. Pyta się go, jak wylądował w więzieniu. Stu znów ma przed oczami martwego agenta. Odpowiada Punisherowi, że chciał spotkać się ze Starkiem, ten jednak go wrobił. Castle chce też wiedzieć co się stało Stu w nos, mężczyzna odpowiada, że został obrabowany.

Autor: redevil

Galeria numeru

The Punisher: War Journal vol. 2 #17 The Punisher: War Journal vol. 2 #17

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.