Avalon » Serie komiksowe » Order vol. 2 » Order vol. 2 #9

Order vol. 2 #9

Order vol. 2 #9

"9: Dennis - or - Bad Moon Rising"

Postacie
Zapowiedź

W swojej krótkiej historii Order musiał radzić sobie z rosyjskimi super-żołnierzami, bezdomnymi zombie, gangiem Czarnych Dalii, wielkimi potworami, eksmisją i tremą, ale najgorsze dopiero przed nimi. M.A.N. z S.H.A.D.O.W. ma jakieś niecne plany co do grupy. Albo po prostu chce ich zabić.

Streszczenie

Starszy chorąży sztabowy Dennis Michael Murray. Zgłosiłeś się na ochotnika w czasie wojny w Wietnamie, ale nie zostałeś przyjęty. Potem dostałeś się do Marynarki. Kilkukrotnie przedłużałeś służbę. Po powrocie do cywila podjąłeś studia, ale zrozumiałeś, że to nie dla ciebie, prawda? Wróciłeś do służby i szybko awansowałeś. Chętnie brałeś przydziały gwarantujące akcję, ale nie walczyłeś o szybki rozwój kariery. I tak aż do chwili zamachu terrorystycznego na vipa, którego eskortowałeś. Miałeś trochę szczęścia, dwóch innych ludzi zginęło. Ty żyjesz, ale tylko dzięki medycznej aparaturze, do której jesteś podpięty - wszystko się zgadza?

Co, gdybym powiedział Ci, że mógłbyś znowu poruszać się i oddychać samemu? Na dodatek otrzymałbyś supersiłę i jakieś inne zdolności. Czy byłbyś zainteresowany taką ofertą? Widzę, że tak...


The Order przygotowuje się do ataku na Ezekiela Stane'a i jego siły. Na czas akcji Anthem oddaje dowodzenie Heavy'emu, który ma większe doświadczenie. Grupa dociera do opuszczonego kurortu Salton Sea, a tymczasem w środku Mulholland nokautuje swych porywaczy. Bez problemu pokonuje kolejne androidy i bierze się za nadludzi. Przejmuje kontrolę nad młotem Maula i nokautuje nim Infernal Mana, a następnie samego właściciela broni. Nie ma również problemów z dawną kochanką, Wendy, ale nie zauważa, że od tyłu podchodzi do niej Ezekiel Stane. Młodzieniec wykorzystuje zamontowane w rękawicach urządzenia i pozbawia ją przytomności.

Na zewnątrz The Order przebijają się przez fale androidów. Dosyć szybko pokonują przeciwników i wkraczają do kompleksu. W tym momencie monitorująca ich poczynania Hera traci z nimi łączność. Kobieta jest zaniepokojona tym faktem, bo The Order korzysta z bardzo zaawansowanej technologii i wszystko wskazuje na poważne kłopoty. Wraz z Kate Kildare wzywa Tony'ego Starka.

Tymczasem Ezekiel Stane przystępuje do eksperymentu na Mulholland. Tłumaczy obezwładnionej dziewczynie, że podziwia jej możliwości i jej telepatyczny związek z Los Angeles. Zamierza wykorzystać to powiązanie i wpłynąć poprzez nią na wszystkich mieszkańców Los Angeles.

Zwabieni krzykami Holly członkowie The Order wpadają w pułapkę. Wchodzą do pokoju, który zostaje odcięty od reszty budynku. Na monitorze pojawia się triumfujący Stane. Z radością informuje superbohaterów, że są uwięzieni kilkaset metrów pod ziemią w pomieszczeniu zbudowanym z vibranium. Kolejnym jego krokiem będzie wywołanie elektromagnetycznego impulsu, który zniszczy nanoboty umieszczone w ciałach członków The Order. W ten sposób odbierze im zdolności, które otrzymali dzięki programowi Initiative. Anthem błaga go, żeby tego nie robił, bo Heavy potrzebuje nanobotów do oddychania i po ich utracie umrze. Stane wyśmiewa te prośby i generuje impuls. Członkowie The Order tracą zdolności, a Dennis zaczyna się dusić i traci przytomność.

Autor: Lex

Galeria numeru

Order vol. 2 #9 Order vol. 2 #9

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2018 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.