Avalon » Serie komiksowe » Amazing Spider-Man » Amazing Spider-Man #554

Amazing Spider-Man #554

Amazing Spider-Man #554

"Freak off a Leash!"

Postacie
Zapowiedź

Ten brzydal na okładce obok to Freak. Zasługuje na tę ksywę, nie?

Cytat

JJJ: "Cigars? You brought me cigars? Bless you, Spider-Man, I always knew you weren't all bad."

Streszczenie

W narkotykowym laboratorium dwaj "pracownicy" nie mogą wytrzymać w oparach. Wentylator jest zepsuty, więc otwierają okno.

Tymczasem Spidey przewraca Randalla Crowne'a, ratując go przed Freakiem. Kandydat na burmistrza nie okazuje zbyt wiele wdzięczności, oskarżając bohatera o to, że potwór zjawił się tu przez niego. Freak w tym czasie atakuje Pająka, lecz gdy goni go po ścianach budynku, dzięki swym wyczulonym zmysłom wyczuwa zapach dobiegający z narkolaboratorium. Natychmiast rusza za kuszącą go wonią i zostawia bohatera w spokoju. Spider-Manowi udaje się wyśledzić Freaka, lecz przybywa na miejsce za późno i obaj "laboranci" są już martwi. Potwór na widok swego przeciwnika przerywa ćpanie i atakuje go. Zrywa mu maskę. W wyniku szamotaniny wybucha pożar. Freak traci nad sobą kontrolę i przerażony rzuca się na ratunek narkotykom, jednak dosięgają go płomienie. Paląc się, wypada przez okno na zewnątrz. Spidey nie widzi, jak potwór ukrywa się i wytwarza następny kokon, ma jednak inne zmartwienie - policja otoczyła budynek, a on stracił swą maskę. Wpada wówczas na inny pomysł i przebiera się w marynarkę jednego z pracowników narkolaboratorium. Tak wychodzi na zewnątrz, tłumacząc, że robił w budynku zdjęcia walki Spider-Mana z Freakiem, gdy wybuchł pożar, który pochłonął potwora, dilerów i jego ubrania.

Wkrótce potem dociera do redakcji DB i pokazuje Dexterowi Bennettowi zrobione zdjęcia. Naczelny jest zachwycony i każe Betty Brant wypisać Peterowi czek na 2 000 dolarów. Dziewczyna jest niezadowolona z bycia traktowaną jak sekretarka, Parker korzysta więc z okazji i wmawia Dexterowi, że Betty jest krewną Marlona Brando. Naczelny wskutek tego daje jej wreszcie poważne dziennikarskie zadanie.

Później, odzyskawszy swoje ubrania, Peter ogląda w telewizji wywiad z Bennettem, który twierdzi, że Spider-Man chciał zgładzić Randalla Crowne'a. Słysząc to, Parker wpada w gniew i dochodzi do wniosku, że tęskni za J.J. Jamesonem. Chce go odwiedzić w szpitalu, jednak zdaje sobie sprawę, iż to może nie być dobry pomysł [Pete spowodował atak serca JJJ, patrz TASM #547 - Jaro]. Postanawia więc udać się tam jako Spider-Man.

Gdy z kwiatami, paczką cygar i najnowszym wydaniem DB Spidey wkracza do sali Jamesona, ten nie jest oczywiście zbyt zadowolony. Humor poprawia mu cygaro, lecz po chwili Pająk - nieświadomy niewiedzy Jonaha - zdradza mu, że Daily Bugle zostało sprzedane Dexterowi Bennettowi. Po kilku chwilach JJJ po raz drugi dostaje ataku serca, a Spidey po raz drugi musi robić mu oddychanie usta-usta [ich pierwszy raz? patrz TASM #547 - J.]. Upewniwszy się, że Jonah przeżył, bohater opuszcza szpital.

Później, na przyjęciu wydanym przez Lily, dziewczyna chwali Petera za niebranie udziału w kampanii oszczerstw Bennetta. Jednocześnie ma nadzieję, że Parker będzie mógł poszpiegować trochę dla sztabu jej ojca i informować ją o następnych posunięciach DB. Z niezręcznej sytuacji ratuje go dwóch znajomych Lily, którzy chcą zrobić sobie z nią zdjęcie. Peter podchodzi do Carlie Cooper, która opowiada mu o swoim spotkaniu z Curtem Connorsem [poprzedni numer - J.] i o tym, czego dowiedzieli się na temat Freaka.

Rano Spider-Man udaje się do laboratorium Connorsa. Doktor tłumaczy mu, że zwierzęce komórki macierzyste z jego eksperymentu zmutowały w połączeniu z narkotykami we krwi Freaka. Dzięki tej mutacji po każdej przemianie w kokonie narkoman będzie odporny na to, co poprzednio tę przemianę spowodowało. Tym sposobem za pierwszym razem stał się kuloodporny, a teraz po "odrodzeniu" będzie też nieczuły na ogień i jeszcze silniejszy niż przedtem. Connors opracował jednak substancję, która wstrzyknięta Freakowi przed wyjściem z kokonu może zahamować jego kolejną przemianę. Spidey rusza na zgliszcza narkolaboratorium, gdzie okazuje się, że wszystko z niego zostało wywiezione. Connors obiecuje, że postara się znaleźć kokon. Jedyną pociechą jest to, że chłodna temperatura na zewnątrz opóźni ponowną przemianę Freaka.

Autor: Jaro

Galeria numeru

Amazing Spider-Man #554 Amazing Spider-Man #554

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.