Avalon » Serie komiksowe » Amazing Spider-Man » Amazing Spider-Man #553

Amazing Spider-Man #553

Amazing Spider-Man #553

"Just Blame Spider-Man!"

Postacie
Zapowiedź

Ciąg dalszy konfrontacji Pajączka z Freakiem i ciąg dalszy rozpadu jego życia osobistego.

Cytat

dziewczynka na widok Freaka: "But mom, he's ugly!"
jej matka: "No, sweetheart, he's aesthetically challenged."

Streszczenie

Freak po wyjściu z kokonu zostaje zaatakowany przez policjantów. Oficer Gonzales ma pewne wątpliwości odnośnie tego, co powinni zrobić - nie ma ich jednak oficer O'Neil i strzela stworowi prosto w głowę. Freak spada do kanałów i policjanci uważają, że problem został rozwiązany. Są jednak w błędzie. Wokół potwora po raz kolejny formuje się kokon. Spider-Man obserwuje to wszystko i zastanawia się, czy dzisiejszy dzień może być jeszcze gorszy.

W siedzibie Bookiego - w Barze Bez Nazwy - powstaje zamieszanie, gdyż nie można ustalić, kim lub czym był Freak. Przestępcy chcą swoich pieniędzy, jednak bukmacher oferuje im przesunięcie na inny zakład tego, co obstawili. Sugeruje też, żeby zaczekać 48 godzin, gdyż nieraz zdarzało się, że podobni Freakowi szybko wracali do życia.

Carlie Cooper zbiera próbki kokonu Freaka, co dziwi oficera O'Neila, któremu wydaje się, że zabił potwora. W obronie działań dziewczyny staje jednak Vin Gonzales.

Peter w tym czasie przebiera się w swoje "cywilne" ubranie - zmartwiony tym, że przez awarię aparatu nie zdołał zrobić dobrych zdjęć Freaka. Jego obawy potwierdzają się i zostaje zrugany przez Dextera Bennetta. Naczelny nakazuje zrobić zdjęcia z relacji telewizyjnej, a Petera wysyła na konferencję prasową Billa Hollistera, który ma kandydować na burmistrza. Ponieważ Bennett popiera jego kontrkandydata, zdjęcia mają być możliwie najbardziej niekorzystne, a jeśli Pete zawali i tę sprawę, zostanie zwolniony. Trochę później na konferencji Parker fotografuje Hollistera zgodnie z wytycznymi naczelnego, który jest z nich zadowolony do tego stopnia, że postanawia wrzucić je na pierwszą stronę.

Carlie bada próbki z kokonu Freaka, kiedy w jej laboratorium pojawia się Curt Connors. Dochodzą wspólnie do wniosku, że tkanki mają coś wspólnego z eksperymentalnymi zwierzęcymi komórkami macierzystymi, które zniknęły z pracowni Connorsa. Naukowiec prosi Carlie, by dała mu część próbek, a on zbada je na swojej aparaturze.

W kanałach odmieniony Freak wychodzi z kokonu. Trafia do pomieszczenia pracowników kanalizacji, gdzie znajduje lustro i z przerażeniem odkrywa, w co się zmienił. Obwinia za to Spider-Mana i postanawia, że bohater za to zapłaci.

J. Jonah Jameson w szpitalu przekupił salowego, by ten przyniósł mu najnowszą gazetę. Czyta DB, jednak nie spostrzega, że jest to jego dawne Daily Bugle.

Bennett dzwoni do Petera, zlecając mu korzystne sfotografowanie Crowne'a, kontrkandydata Hollistera. Trochę później Pete wypróbowuje nową, gęstszą sieć i własnoręcznie skonstruowane ulepszenie do aparatu, dzięki któremu będzie mógł robić zdjęcia zdalnie.

Tymczasem z kanałów wypełza Freak przebrany za pracownika kanalizacji i atakuje ulicznego sprzedawcę hot dogów. Wkrótce potem znajduje strzępek spodni Spider-Mana [urwany w poprzednim numerze - J.], dzięki czemu może go namierzyć po zapachu.

W tym czasie w nielegalnym laboratorium zajmującym się wytwarzaniem narkotyków chemik skarży się swojemu szefowi, Raymondowi, że zepsuł się wentylator. Mężczyzna ma jednak za nic skargi swojego pracownika i nakazuje mu wyprodukowanie całej walizki towaru.

Randall Crowne przemawia na wiecu do swoich wyborców, a Peter Parker na zlecenie od DB robi mu zdjęcia. Nagle pojawia się Freak, krzycząc, że wie o obecności Spider-Mana w tłumie. Parker szybko przebiera się w kostium, po czym rusza do ataku, chcąc przy okazji wypróbować nową metodę robienia zdjęć. Wywiązuje się walka, a Randall Crowne zamiast uciekać, nakazuje swoim ochroniarzom pomóc policji w zapewnieniu bezpieczeństwa gapiom. Przy okazji przez mikrofon wzywa Freaka i Spideya do poddania się, czym wywołuje irytację tego pierwszego. Potwór chwyta wielką rzeźbę i zamierza rzucić nią w kandydata na burmistrza. Widząc to, Spider-Man chce go powstrzymać, jednak niespodziewanie okazuje się, że zbyt gęsta sieć zatkała wyrzutnię.

Autor: Jaro

Galeria numeru

Amazing Spider-Man #553 Amazing Spider-Man #553

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.