Avalon » Serie komiksowe » Amazing Spider-Man » Amazing Spider-Man #552

Amazing Spider-Man #552

Amazing Spider-Man #552

"Just Blame Spider-Man"

Postacie
Zapowiedź

Chcecie schemat tego, co będzie działo się w TASM #552? Drobna kradzież w jadłodajni -> ściganie sprawcy -> narodziny nowego superświra o wdzięcznym imieniu Freak. Co jeszcze? Więcej J. Jonaha Jamesona. Więcej "Daily Bu... ekhm, "DB". Curt Connors. Reperkusje działań Menace'a. A, i jeszcze Peter Parker robiący pranie. Czy uda mu się sprać plamy? I czym w ogóle SĄ te plamy? Przekonacie się w historii o wymownym tytule "Just Blame Spider-Man!".

Cytat

Wrecker (obstawiając, co jest w kokonie): "All right Bookie, what'll you gimme on that X-Men chick?"
Bookie: "20-to-1, if it's her. 15-to-1, if it's her clone."

Streszczenie

J. Jonah Jameson leży w szpitalnym łóżku i irytuje się, że zamiast normalnej gazety może czytać tylko czasopisma przyrodnicze. Ku jego jeszcze większej irytacji pielęgniarka prosi, by ktoś znalazł dla niego parę komiksów. Pod salą lekarze rozmawiają o tym, że żona JJJ zakazała dostarczać mu najświeższych wiadomości, by nie dowiedział się, że sprzedała udziały w "Daily Bugle".

Dexter Bennet, nowy właściciel i naczelny gazety, która teraz nazywa się "DB", pokazuje swoim pracownikom własny artykuł, w którym jednoznacznie oskarża Spider-Mana o bycie mordercą. Słysząc uwagę Robbiego co do bezkompromisowej formy tekstu, stwierdza, że bohater może go nawet pozwać, co w sumie tylko zwiększy sprzedaż gazety. Joe uważa, że Spidey może go za to zabić, co tylko inspiruje Bennetta. Nakazuje on Betty Brant, by znalazła mu ochroniarza, a potem przeprowadziła z nim wywiad pod tytułem "Naczelny DB korzysta z ochrony, gdyż Spider-Man grozi mu śmiercią".

Peter Parker próbuje dostać się na pogrzeb kandydatki na burmistrza Lisy Parfrey [zabita przez lotnię Menace'a w poprzednim numerze - Jaro], jednak ochrona nie zezwala fotoreporterom na wejście. Pete na swoje szczęście znajduje drzewo, na które może wejść i z ukrycia robi zdjęcia. Pomiędzy żałobnikami widzi Lily Hollister wraz z ojcem, który teraz jest jedyną osobą mogącą konkurować z innym kandydatem, którym jest Randall Crowne.

Nieco później Pete udaje się do jadłodajni dla ubogich, by pomóc cioci May w pracy. Nagle widzi, jak narkoman o ksywce "Freak" chwyta pudełko z pieniędzmi z darów dla instytucji i ucieka z nim na zewnątrz. Pomimo protestów ciotki Peter biegnie za złodziejem. Po chwili - już w kostiumie - dopada Freaka i próbuje go schwytać, ten jednak wpada między przechodniów i zaczyna krzyczeć, że Spider-Man chce zabić ich wszystkich. Peter nie może ryzykować wzbudzania paniki w tłumie, więc zamiast zaatakować przeciwnika pajęczyną próbuje schwytać go w tradycyjny sposób. W końcu udaje mu się złapać i spętać narkomana na dachu jednego z budynków, jednak wypada mu kasetka z pieniędzmi, które lecą wprost na zgromadzonych gapiów. Spidey zbiera banknoty, gdy niespodziewanie pojawia się policjant Vin Gonzales i jego partner, którzy próbują go zaaresztować. Bohater ucieka, ale Vin chce go ścigać - pomimo sprzeciwu swojego partnera, który próbuje wytłumaczyć mu, że Spidey jest po ich stronie. Udają się na górę, by sprawdzić co z Freakiem, ten jednak wcześniej wydostał się z pajęczyny i teraz ucieka po dachach budynków. Nagle wpada przez dachowe okno do laboratorium Curta Connorsa i trafia tam na walizkę ze strzykawkami. Patrzy na nie pożądliwie, nie zauważając ostrzeżenia o zagrożeniu biologicznym.

May Parker tłumaczy oficerowi Gonzalesowi, że to nie Spider-Man ukradł pieniądze. W tym momencie nadchodzi Peter i zostaje przedstawiony Vinowi.

Freak czuje się okropnie i skulony przemyka ulicą. W pewnym momencie wymiotuje czymś przypominającym tkankę mięśniową. Ku jego zaskoczeniu wymiociny zaczynają się powiększać i atakują go, oplatając go całego.

Lily wita Harry'ego, Petera i Carlie na przyjęciu, podczas którego prowadzona jest zbiórka pieniędzy na kampanię wyborczą jej ojca. Dziewczyna stwierdza, że bardzo chce wygranej w wyborach. Harry wpisuje na listę informację, że ofiaruje 10000 dolarów, a Pete, chcąc pokazać się z dobrej strony, mimo że go na to nie stać, wpisuje 200 dolarów. Kiedy Lily odchodzi na chwilkę, Carlie zabiera Peterowi listę i wykreśla z niej jego nazwisko, stwierdzając, że to dla jego dobra.

Śmieciarz odkrywa w zaułku wielki mięsny kokon, który parzy go po dotknięciu. Tymczasem dr Curt Connors w swoim laboratorium z żalem odkrywa, że dziewięć tygodni jego pracy nad zwierzęcymi komórkami macierzystymi poszło na marne. Niepokoi go to, że strzykawki są puste.

Wokół kokonu zdążył się już zebrać tłum gapiów, przybyła także policja wraz z Carlie Cooper. Dziewczyna zastanawia się, z czym mogą mieć do czynienia. Nie jest jedyną zainteresowaną - Bookie w swoim barze przyjmuje zakłady od superzłoczyńców, którzy stawiają na to, co wypełznie z kokonu. Mają jednak wątpliwości, czy bukmacher nie sfingował całego zajścia. Ox "sugeruje" mu, że takie coś mogłoby się źle dla niego skończyć.

Peter w domu cioci May pierze swój kostium, kiedy dowiaduje się z telewizji o kokonie. Chwyta aparat fotograficzny i udaje się na miejsce zdarzenia. Przybywa w samą porę, by zobaczyć wypełzającego z kokonu, odrażająco odmienionego Freaka.

Autor: Jaro

Galeria numeru

Amazing Spider-Man #552 Amazing Spider-Man #552

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.