Avalon » Serie komiksowe » Daredevil vol. 2 » Daredevil vol. 2 #90

Daredevil vol. 2 #90

Daredevil vol. 2 #90

"The Devil Takes A Ride" - part 2

Postacie
Cytat

Tombstone (po próbie przejechania Daredevila samochodem): "What the Hell are you supposed to be... Frogger?"

Streszczenie

Pociąg zmierzający do Paryża. Murdock śpi w swoim przedziale. Nawet w snach nie może przestać myśleć o Lily, której zapach tak bardzo przypomina Karen. Teraz śni mu się, jak się z nią całuje. Parze przygląda się Foggy, który przypomina, że Matt cały czas jest mężem Milli. Wywołuje to oburzenie Lily i sen się kończy. Murdock wie, że to wszystko jest niewłaściwe. Niemniej Lily potrzebuje go i on musi ją uratować.

Dzień wcześniej. Matt dzięki pomocy Dakoty North trafił tropem Lennoxa do Sintry w Portugalii. Kobieta odkryła, że znajduje się tam jedna z posiadłości rodziny Lucca, a Lily użyła parę dni temu karty kredytowej na stacji benzynowej kilka mil od miejscowości. Murdock przechadza się uliczkami zabytkowej mieściny. Czeka, aż zapadnie zmrok, wtedy zadziała.

Noc. Matt przeskakuje mur posiadłości. Wyczuwa o dziwo, że na terenie nie ma żadnych strażników. Szybko przebiera się w kostium Daredevila. Musi uważać, by go ktoś nie dostrzegł, a tym bardziej by nie zrobił zdjęcia. W tej chwili Danny Rand cały czas udaje Daredevila w Nowym Jorku. Murdock jest jednak skłonny podjąć ryzyko, jeśli to doprowadzi do zabójcy Foggy'ego. Gdy tylko dostaje się do rezydencji, wyczuwa zapach śmierci. Znajduje Lennoxa zabitego w swoim łóżku. Pokój jest przetrząśnięty, posprzątany ze wszelakich rzeczy, które mogłyby naprowadzić go na nowy trop. Jego uwagę zwraca szmatka leżąca na podłodze. Wyczuwa na niej zapach Lily. Nagle do uszu Matta dociera odgłos ruszającego samochodu. Niewiele myśląc, błyskawiczne wyskakuje z balkonu i ląduje przed sportowym autem. Gdy kierowca rusza na niego zauważa, że pasażerem jest przerażona Lily. Daredevil w ostatniej chwili odskakuje przed rozpędzonym wozem. Kierowca zatrzymuje się kontrolowanym poślizgiem i wychodzi z auta. Tombstone ma chęć na małą walkę na pięści pomimo, że nie dostał zlecenia na zabicie Murdocka. Ten domyśla się, iż to on wykończył Lennoxa. Tombstone przechodząc do ofensywy dziwi się głupocie swojego przeciwnika. Ciosy Daredevila nie robią na nim wrażenia. W końcu Tombstone trafia go potężnym ciosem głową. Zamierza go dobić, ale przeszkadza mu Lily, atakując go metalowym prętem. Tombstone ogłusza kobietę i zaciąga z powrotem do samochodu. Oszołomiony ostatnim ciosem Daredevil nie jest w stanie mu przeszkodzić. Samochód odjeżdża, a on traci przytomność.

Wytropienie kogoś, kto wygląda jak Tombstone, nie było trudne. Murdock szybko dowiedział się, że zmierza on do Paryża. Teraz podąża jego śladem. Jego pociąg dotarł właśnie do celu.

Paryż kompletnie różni się od Nowego Jorku. Lecz jeśli chodzi o zdobywanie informacji o półświatku przestępczym, wszystko wygląda podobnie. Daredevil odwiedza każdą podejrzaną spelunę, każdy ciemny zaułek i brutalną siłą wydobywa informacje od lokalnych zbirów. W końcu jeden z typków daje mu namiary na handlarza bronią o imieniu Pierre.

Daredevil rzuca Pierrem w regał pełen karabinów. Handlarz stara się na każdy możliwy sposób wykręcić od udzielania informacji na temat Tombstone'a. W końcu przyznaje się, że umówił się na jutro wieczór, by dostarczyć mu glocka potrzebnego do nowej roboty. Matt dzięki swoim zmysłom wyczuwa, że Pierre nie mówi całej prawdy. Postanawia nakłonić go do większej szczerości, łamiąc mu palce. Przekonuje to handlarza, który wyznaje, iż to nie Tombstone się z nim skontaktował. Zrobiła to kobieta, dla której ten pracuje.

Apartament gdzieś w Paryżu. Lily ma pretensje, że Tombstone za ostro odegrał ich scenkę w Portugalii. Kobieta radzi mu, by lepiej był przygotowany, gdy pojawi się Murdock. Mówiąc to przechodzi do sąsiedniego pokoju. Na łóżku leży Matador. Lily wyznaje mu, że nie ufa Tombstone'owi. Mężczyzna obiecuje jej, że w razie kłopotów ją obroni. Następnie obejmuje ją i całuje. Po chwili zastanawia się jak to możliwe, że zapach perfum Lily jest tak podobny do zapachu, jakim pachniała jego matka, gdy był dzieckiem. Lily uśmiecha się i wyjaśnia, że to jej kobiecy sekret.

Autor: Don David

Galeria numeru

Daredevil vol. 2 #90

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.