Avalon » Serie komiksowe » Daredevil vol. 2 » Daredevil vol. 2 #89

Daredevil vol. 2 #89

Daredevil vol. 2 #89

"The Devil Takes A Ride" - part 1

Postacie
Cytat

Foggy (we śnie Matta): "Me, I'm just glad we're both here... Nelson and Murdock, together again. Nothing can stop us."

Streszczenie

Foggy pokazuje Murdockowi nowe biuro kancelarii. Matt jest pod wrażeniem pomysłu przyjaciela. Nagle dociera do niego znajomy zapach. Nelson otwiera drzwi kolejnego gabinetu i ujawnia prawdziwą niespodziankę. Udało mu się ponownie zatrudnić Karen Page. Kobieta podchodzi do Matta i poprawiając mu krawat cieszy się, iż poradził sobie w końcu ze swoimi ostatnimi problemami. Murdock wyraźnie zmieszany stwierdza, że coś jest nie tak. Foggy i Karen nie zwracają uwagi na to, co mówi. Karen oznajmia, iż jeden z klientów zostawił wiadomość. Kobieta nazywająca się Elektra Natchios chce pozwać Hand. Foggy obiecuje się zająć sprawą później. Zmienia temat i odwraca się do Matta. Cieszy go, iż znowu są razem. We dwójkę nic ich nie powstrzyma. W tym momencie Murdock budzi się zlany potem w hotelowym łóżku w Monako.

Kolejna noc, gdy Matt nie może spać z powodu koszmarów. W końcu wstaje i zabiera się za poranną toaletę. Zakłada soczewki i ubiera się w garnitur. W Monako szuka Altona Lennoxa - adwokata zamieszanego w śmierć Foggy'ego. Murdock obwinia się za śmierć przyjaciela. Zrobi więc wszystko, by dopaść jego mordercę.

Matt pod pseudonimem Mike Murdock dostał się samolotem na lotnisko w Newark. Stamtąd prywatny odrzutowiec Danny'ego Randa zabrał go do Hiszpanii. Tam przybrał tożsamość Ray'a Mallory'ego i potajemnie udał się do Monte Carlo. W rezydencji niedaleko miasta mieszka jedyny klient Lennoxa z Monaco - Tybold Lucca, lokalny szef mafii. Wypytywanie się o niego mogłoby tylko przyciągnąć uwagę. Na szczęście Lucca ma zwyczaj organizowania przyjęć, na które zaprasza wyróżniające się lokalne osobistości. Matt musi więc tylko zwrócić na siebie uwagę. Dlatego codziennie schodzi do hotelowego kasyna. Dzięki swoim zmysłom z łatwością wygrywa każdą partię pokera. Dzisiaj jeden z pozostałych uczestników zaczyna protestować. Gdy ochrona uspokaja mężczyznę, młoda kobieta z krótkimi włosami przygląda się Murdockowi. W chwili gdy wychodzi, podąża za nim. Zaprasza go na jutrzejsze przyjęcie w rezydencji Tybolda. Odchodzi tak szybko, iż Matt nie zdążył nawet powiedzieć jej, że się zgadza. Po jej odejściu dociera do niego jakiś dziwny, znajomy zapach.

Posiadłość Lucci, dzień następny. Murdock swoim wyczulonym słuchem przysłuchuje się rozmowom prowadzonym przez gości na przyjęciu. Po jakiejś godzinie udaje mu się podsłuchać rozmowę Lennoxa z Tyboldem, którzy spacerują po rezydencji. Nie uda mu się do nich dostać bez zwrócenia uwagi któregoś z licznych ochroniarzy. Nagle swoim radarowym zmysłem wychwytuje kogoś innego. Na tarasie stoi kobieta, która przekazała mu zaproszenie. Okazuje się, że ma na imię Lily i jest córką gospodarza. Matt pyta o Lennoxa, wyjaśniając, że jest jego znajomym. Kobieta wyraźnie podenerwowana radzi, by lepiej trzymał się z dala od jej ojca i jego interesów. Ona sama by tak postąpiła, gdyby mogła. Matt uświadamia sobie, iż zapach Lily jest bardzo znajomy. Kobieta nie może mu pomóc. Napomina tylko, że Alton pomaga sfinalizować Tyboldowi jakiś interes z jego wspólnikami z Hiszpanii. Po chwili proponuje, by wrócili na przyjęcie. Zbliża się główna atrakcja wieczoru.

Koło swojej rezydencji Lucca ma nawet prywatną arenę do korridy. Właśnie tam ma zaprezentować się przybyły wraz z hiszpańskimi współpracownikami gospodarza jeden z najlepszych matadorów. Stanie przeciwko dwóm lwom. Lily i Matt wraz z tłumem ludzi przyglądają się, jak mężczyzna z łatwością zabija zwierzęta. Po walce Tybold, jego córka, Lennox, Matador i Hiszpanie stają na środku areny. Lucca wyznaje, że dzisiejsza noc jest specjalna. Zawiera przymierze z Munozem reprezentującym półświatek przestępczy Barcelony. Przypieczętuje to ślub Lily z jego synem, Jaimem. Murdock, który został na trybunach z resztą gości, poświęca całą uwagę Lennoxowi. Tymczasem Lucca wznosi kolejne toasty. Jeden kieruje w stronę Matadora. Ten w odpowiedzi niespodziewanie przeszywa go szpadą. Pośród gości wybucha panika, a ludzie Tybolda i Hiszpanie zaczynają do siebie strzelać. Matador ma zamiar porwać Lily, lecz przeszkadza mu w tym Lennox, który wraz z nią rzuca się do ucieczki. Matt korzysta z chaosu i przebiera się w kostium. Matador dogania Altona i obala go ciosem pięści na ziemię. W tej chwili z trybun rzuca się na niego Daredevil. Rozkazuje Lennoxowi i Lily uciekać. Adwokat jest ewidentnie przerażony jego obecnością. Daredevil ma jednak pełne ręce roboty z Matadorem, który nie daje za wygraną. Po krótkiej wymianie ciosów Matt w końcu zdobywa przewagę. Skórę jego przeciwnikowi ratują nadbiegający Hiszpanie, którzy zaczynają strzelać. Daredevil jest zmuszony rzucić się do ucieczki. Przedostaje się na dach rezydencji w samą porę, by zauważyć odlatujący helikopter. Znajdująca się wewnątrz Lily błaga, by ją uratował. Gdy śmigłowiec oddala się, Matt coś sobie uświadamia. Zapach Lily przypomina mu zapach Karen Page.

Gdzieś indziej. Tajemnicza osoba podłączona do kroplówki siedzi przy kominku. Do pokoju wchodzi mężczyzna, który raportuje, iż Murdock połknął przynętę i mają go jak na patelni.

Autor: Don David

Galeria numeru

Daredevil vol. 2 #89

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.