Avalon » Serie komiksowe » Daredevil vol. 2 » Daredevil vol. 2 #85

Daredevil vol. 2 #85

Daredevil vol. 2 #85

"Devil in Cell-Block D" - Part 4

Postacie
Cytat

Wilson: "You and I are enemies... We always will be. But right now we need to rise above that."
Matt: "The hell we do."

Streszczenie

Nad ranem, po tym, jak Kingpin wrócił już do swojej celi, więzień odpowiadający opisowi osoby, która zabiła Foggy'ego, został znaleziony martwy. Przyczyna śmierci - samobójstwo. Zadziwiające, jak szybko wieści rozchodzą się w miejscu, gdzie czas praktycznie nie ma znaczenia. Budząc się dziś usłyszałem to, o czym wszyscy rozmawiają. W co wszyscy więźniowie wierzą. To nie było samobójstwo. Nie... Wilson Fisk zabił tego człowieka, ukrywając prowadzące do siebie ślady. Słyszę to wszędzie, gdzie tylko pójdę. Kingpin to zrobił. Kingpin to zrobił. Kingpin zabił Foggy'ego Nelsona. Tak, jakby w więzieniu nie było nikogo innego - tylko ja i Fisk. Nikogo innego.

Wracającego spokojnie do swojej celi Matta zaczepia Carlos. Pyta go, co jest mu potrzebne do zabicia Fiska. LaMuerto jest w stanie załatwić każdą broń, jaką można znaleźć w więzieniu. Murdock odpowiada, że nie zamierza nikogo zabijać z powodu zasłyszanej tu i ówdzie plotki. Brazylijczyk przypomina niewidomemu, że znajdują się w więzieniu. Jeżeli tego nie zrobi, straci swoją reputację, która trzyma z daleka od niego wszystkich żądnych zemsty na Daredevilu kryminalistów. Matt nie wykazuje zainteresowania tym, co myślą o nim współwięźniowie. Grozi za to Carlosowi. Rozmowę przerywa wprowadzenie do zakładu kolejnego świeżaka. Dwóch strażników prowadzi Franka Castle do jego celi. Siedząc na swojej pryczy, Murdock zastanawia się nad słowami LaMuerto. Nie wie, czy będzie w stanie powstrzymać się przed zabiciem Kingpina przy pierwszej nadarzającej się okazji. Jak na zawołanie, jego rozmyślania przerywa przynoszący wiadomość od Fiska Turk. Wilson proponuje Mattowi spotkanie na spacerniaku. Jutro po południu. Murdock z uśmiechem przyjmuje zaproszenie.

Redakcja Daily Bugle. Ben dowiaduje się od wsiadającego do windy Jonaha, że jego reportaż na temat Daredevila wylądował na stronie czwartej. Urich nie może uwierzyć, że materiał, o który tak zaciekle z Dakotą walczyli, nie został dopuszczony przez Jamesona na pierwszą. Naczelny oznajmia, że główną wiadomością tego wydania będzie informacja o aresztowaniu Punishera, a dziennikarz i tak powinien się cieszyć, że jego reportaż w ogóle został dopuszczony do druku. Według Jonaha Ben nie jest obiektywny i wykorzystuje łamy gazety do oczyszczania imienia swojego przyjaciela.

Matt jak zwykle spożywa swój posiłek samotnie. W pewnym momencie dosiada się do niego Frank. Murdock dowiaduje się, że Castle pozwolił się aresztować, aby zobaczyć na własne oczy, jak Daredevil zmienia się w Punishera. Niewidomy prostuje - nie jest taki jak on. Rozmówca jednak odpowiada, że nie doprowadziło go to do niczego dobrego - wszyscy których kochał, zginęli. Prawnik nie potrzebuje, aby ktoś mu o tym przypominał. Castle jednak jest zdania, że ktoś mu jednak powinien przypomnieć o czymś. Sam jednak nie wie jeszcze, o czym. Posiłek przerywa jeden z więźniów, który zbliża się do Franka i zaczyna mu grozić. Niestety - kończy leżąc zakrwawiony na podłodze, z połamaną ręką. Punisher chce posunąć się jeszcze dalej, ale Matt mu na to nie pozwala. Castle jest wyraźnie zadowolony z tego powodu. Gdy do miejsca zdarzenia podchodzi strażnik i pyta o to, co się tu przed chwilą wydarzyło, Murdock odpowiada, że współwięzień po prostu się przewrócił.

Tymczasem Dakota odchodzi z kwitkiem z biura, gdzie rzekomo urzęduje Alton Lennox. Nie udało jej się spotkać z prawnikiem, ani zdobyć o nim jakiejkolwiek informacji. Gdy North się oddala, w ślad za nią rusza dwu mężczyzn. Oni z kolei śledzeni są z dachu przez Daredevila.

Gdy Matt budzi się, znajduje na podłodze celi prezent od gangu LaMuerto - prowizoryczny nóż. Drżącą ręką chowa go do kieszeni. Na spacerniaku od razu kieruje się w stronę Fiska. Jest strasznie zdenerwowany, ale słyszy, że serce Wilsona bije spokojnie. Kingpin proponuje Murdockowi przechadzkę, na co ten przystaje. Niewidomy prosto z mostu pyta odwiecznego wroga o to, dlaczego zabił Foggy'ego. Ku jego zdziwieniu, rozmówca wypiera się udziału w tej zbrodni. Matt wie, że mężczyzna nie kłamie, ale to jeszcze bardziej go rozwściecza. Rzuca się na Wilsona i chwytając go za klapy kurtki pyta, kto jest odpowiedzialny za morderstwo jego przyjaciela. Fisk każe mu ruszyć głową. Proponuje, aby sprawdził, z kim kontaktował się ostatnio zabójca, gdyż zleceniodawcą zapewne jest ktoś z zewnątrz. Matt posłusznie kieruje swe kroki do aparatu telefonicznego i wykręca numer do Becky. Prosi ją o to, żeby sprawdziła spis wizyt w dniu, w którym zginął Foggy. Całemu zajściu z zaciekawieniem przygląda się Frank.

Wieczór. Gdzieś w piwnicy, szefowie trzech głównych gangów działających na terenie więzienia - Carlos, Hammerhead i Morgan, w tajemnicy planują jutrzejszy bunt. Zaufany klawisz wprowadzi ich do zbrojowni, a wtedy dopilnują, aby Murdock i Fisk nie przeżyli kolejnego dnia.

Autor: Don God

Galeria numeru

Daredevil vol. 2 #85

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.