Avalon » Serie komiksowe » Marvel Mangaverse » Marvel Mangaverse #4

Marvel Mangaverse #4

Marvel Mangaverse #4

Liberity's Doom - part 1

Postacie
Cytat

<>Dr. Strange: ‘Tigra, you interrupted my time of contemplation with the All-Seeing-Eye to ask me if I want to watch television?”
Tigra: “Uh, yeah, I guess so.”

Streszczenie

Nowy York, siedziba Organizacji Narodów Zjednoczonych. Prezydent Rogers, w towarzystwie ochroniarzy, dołącza do zebranych przedstawicieli państw. Książę T’Challa zapowiada jego wystąpienie w sprawie debaty nad uznaniem państwa Inhumans i przyjęciem go do ONZ. Na początku swojej przemowy Rogers pragnie przypomnieć przeciwnikom pomysłu, z jakimi zagrożeniami boryka się dzisiejszy świat. HYDRA, Atlantyda oraz wiele innych wrogich państw i organizacji czeka tylko na okazję, aby poszerzyć swe złe wpływy i rozbić w pył ideały wolności, demokracji i sprawiedliwości.

W swojej siedzibie Dr. Strange wyjaśnia Tigrze, że ma ważniejsze sprawy, niż oglądanie z nią telewizji. Mało go interesuje transmisja z przemowy jego przyjaciela, woli skupić się na medytacji i pilnowaniu, aby kolejni okultyści nie wywołali jakiejś katastrofy. Obrażona Tigra zostawia go samego.

Prezydent Rogers przypomina zebranym na sali ludziom, że bez pomocy Inhumans nie zdołaliby powstrzymać Galactusa. W obecnym świecie potrzebują każdego możliwego sprzymierzeńca, nieważne czy wśród ludzi, mutantów czy kosmitów. Dlatego właśnie popiera włączenie Inhumans do ONZ.

Nagle dach sali obrad eksploduje! Przez powstałą dziurę swobodnie opada na ziemię Dr. Doom, rozkazując wszystkim, aby oddali mu pokłon. T’Challa transformuje się w Black Panthera i atakuje go. Doom jednak powala go i przywołuje swój magiczny miecz, Doombringer, z zamiarem dekapitacji znienawidzonego wroga. Wówczas jednak obrywa tarczą Captaina America. Przebrany w swój strój prezydent atakuje wraz ze swoimi ochroniarzami. Doom morduje bez trudu pomagierów, a w odpowiedzi Rogers okłada go wrzeszcząc, co o nim myśli. Doom szybko dochodzi do siebie i ogłasza, że ma zamiar zaprowadzić tu porządek. ONZ dyskutuje o ofercie azylu dla kosmitów, a nie zrobiło nic, by pomóc ofiarom ataku Galactusa. Winą za śmierć mieszkańców Latverii obarcza ludzi, którzy jak Richards myśleli, że ich technologia może obronić Ziemię. Skoro ludzie nie potrafią sami o siebie zadbać, on zrobi to za nich. Doom wzlatuje w niebo, gdzie czekają na niego różne machiny, aby ujawnić światu moc swojej techno-magii. Nick Fury proponuje prezydentowi, aby zostawił to reszcie bohaterów. Ten jednak odmawia.

Nagłe wyładowanie energii powala Strange’a na ziemię. Przerażona Tigra nie wie, co się stało, ale na szczęście Doctor zaraz się podnosi. Oświadcza, że Doom musi zostać powstrzymany.

Hawkeye, Vision i Scarlet Witch atakują Dooma w swoim Iron Avengerze. Na nieszczęście, ich przeciwnik zatrzymuje robota jedną ręką, wyłącza go i strąca z nieba. Machina upada obok Wyspy Wolności, a Doom zaczyna ją demontować, aby dostać się do pilotów w środku. Tymczasem na wyspę dociera śmigłowiec z Capem i Pantherem na pokładzie. Mimo protestów Fury’ego, Cap upiera się przy walce z Doomem. Bo co to byłby za świat, w którym Captain America nie broni ludzi?

Doom dopada w końcu Avengers i natychmiast morduje Hawkeye’a. Ten sam los spotyka Visiona. Wtedy Dooma atakują Cap i Panther. Doom ponownie wzywa swój miecz i staje do walki. Bez trudu powala T’Challę, po czym teleportuje się za plecy Rogersa. Radzi mu się poddać, a gdy słyszy odmowę, bez skrupułów przebija go mieczem na wylot. Prezydent upada na Ziemię. Dr. Doom wznosi swe ostrze i na oczach wszystkich bohaterów oraz telewizyjnych śmigłowców, ścina mu głowę! Ogłasza śmierć obrońcy Ameryki. Od tej chwili ona i cały świat znajdują się w jego władzy.

Autor: Demogorgon

Galeria numeru

Marvel Mangaverse #4

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.