Avalon » Serie komiksowe » Team X 2000 » Team X 2000

Team X 2000

Team X 2000

"Paradox Lost!"

Postacie
Cytat

Doom: "I'll take my leave now. There is a planet below in need of a monarch."

Streszczenie

Deathbird opowiada Bishopowi o swoim śnie. Była w jadalni razem ze swoją siostrą, Lilandrą, gdy służąca przyniosła posiłek. Gdy jednak Deathbird podniosła z naczynia pokrywę, była tam jedynie kartka z napisem oznaczającym gryzonia. Przypomniało to kobiecie o karze, jaką stosowali wobec niej rodzice, polegającej na zamknięciu w ciemnym pomieszczeniu razem z robactwem. Zdenerwowana, poszła za służącą i napotkała na stado gryzoni, które pozabijała gołymi rękami. Kiedy wróciła do jadalni, nie było tam już Lilandry, a pod pokrywką był jedynie martwy ptak. Głodna, zaczęła go jeść.

Wysłuchawszy opowieści, Bishop chce kontynuować grę w szachy, kobieta jednak nalega, by zinterpretował jej sen. Lucas tłumaczy go wpływem tego, że od jakiegoś czasu tułają się po wszechświecie w osamotnionym statku kosmicznym [szczegóły w Uncanny X-Men #345 - Jaro]. Szachuje Deathbird, która nie może zrozumieć logiki zasad gry w szachy. Bishop następnym ruchem kończy partię, a kobieta chce rozpocząć następną. Zbliża swoją twarz do jego, lecz nagle przed ich statkiem pojawia się brama do skoków w odległe miejsca galaktyki. Zaraz za nimi pojawia się pojazd osobników, z którymi zadarli już wcześniej [Uncanny X-Men #358 - J.]. Przelatują przez bramę, trafiając wprost w środek floty statków Shi'ar. Wielki galeon natychmiast przejmuje ich pojazd.

Rok 2018, Ziemia. W Nowym Jorku, stolicy Nowego Imperium Shi'ar, córka Lilandry, cesarzowa Alanna Neramani, przyjmuje prezenty od swoich podwładnych. Obok niej stoi cesarski małżonek, Angel, a podarunki prezentuje Vulture. Alanna odbiera transmisję holograficzną od dowódcy floty, który informuje, że przejęli statek, który przekroczył jedną ze starych bram Imperium. Cesarzowa dziwi się, gdyż myślała, że wszystkie zostały już zniszczone. Postanawia powitać gości osobiście, zostawiając Angela samego, by pobawił się w króla. Sama odchodzi wraz ze swoim zaufanym Sauronem.

Uzbrojeni żołnierze Shi'ar wkraczają na pokład statku Bishopa i Deathbird. Kobieta uznaje to za zniewagę i atakuje ich, jednak szybko zostaje obezwładniona. Po schwytaniu ona i Lucas zostają rozdzieleni.

Lekarz upewnia Alannę, iż badania genetyczne potwierdziły, że przywiązana do łóżka kobieta to Deathbird. Cesarzowa nakazuje obudzić i uwolnić ciotkę, która chce, by natychmiast zaprowadzono ją do Lilandry. Alanna tłumaczy, że jej matka została zabita w wojnie z Ziemianami, którą sami rozpętali. Ostatecznie jednak, Imperium było zmuszone przejąć ich planetę. Większość ludzi dobrowolnie przyjęła zwierzchnictwo rodu Neramani, jedynie garstka z nich tworzy ruch oporu. Deathbird nie może uwierzyć, że wraz z Bishopem przenieśli się w czasie. Pyta o niego, a Alanna prosi, by odpoczęła, a mężczyzna zostanie do niej przyprowadzony później. Gdy Deathbird wychodzi, cesarzowa nakazuje lekarzowi, by przeprowadził jeszcze jeden test i natychmiast zgłaszał wszelkie anomalie.

Bishop budzi się spętany w brudnej celi. W pomieszczeniu obok wychudzony Cain Marko wykrzykuje, że nie da się nabrać na kolejny podstęp cesarzowej i nie uwierzy w powrót Lucasa. Wkrótce jednak przychodzą strażnicy i zabierają Bishopa do Deathbird. Ten zastaje ją w łaźni kąpaną przez dwie służące. Kobieta odprawia je, zapraszając mężczyznę, by do niej dołączył. Bishop ma lekkie opory, jednak po chwili ściąga ubranie i wchodzi do wody.

Alanna w środku nocy opuszcza Angela, wychodząc z pełnej ptactwa sypialni i udaje się do przepowiadającego przyszłość T'Loha, prosząc go o radę w sprawie Deathbird. Ten tłumaczy jej, że część Shi'ar jest jej ślepo oddana, jednak część ma świadomość tego, co zrobiła, by zyskać tron. W związku z tym, jeśli Deathbird będzie po jej stronie, ta druga część będzie z nią sympatyzować. Jeśli jednak ciotka nie poprze jej, może przez to zniszczyć wszystko, co młoda cesarzowa osiągnęła. Alanna, słysząc to, postanawia złożyć Deathbird propozycję nie do odrzucenia.

Alanna i Deathbird rozmawiają, przejeżdżając obok tłumu poddanych. Ktoś krzyczy, że jego dziecko umiera z głodu, jednak cesarzowa wydaje się to ignorować. Idący niedaleko Bishop zostaje dotknięty przez zakapturzonego mężczyznę i wydaje mu się, że ktoś sonduje jego duszę. Widząc to, Sauron strzela do natręta i idą dalej. Longshot, bo nim okazuje się mężczyzna, podnosi się i wraca do swoich towarzyszy. Jeden z nich potwierdza przez komunikator, że Longshot zidentyfikował Bishopa jako prawdziwego. Tymczasem Alanna i Deathbird zostają zaczepione przez dwoje starszych ludzi, których wnuczka umiera z głodu. Cesarzowa oznajmia, że brak żywności jest odpowiedzią na brak informacji o miejscu, w którym bazę ma ruch oporu, po czym atakuje psionicznie staruszkę. Nagle pojawiają się Cable, Falcon, Longshot i Jubilation Lee, tu nazywająca się Vertigo. Wywiązuje się walka, podczas której Cable każe Bishopowi pójść ze sobą. Tymczasem Sauron atakuje Vertigo, w której obronie staje Falcon. Mężczyzna przypłaca to śmiercią z rąk podwładnego cesarzowej, który chce ponownie dobrać się do Jubilation. Jej ucieczkę osłania Longshot, jednak zostaje obezwładniony przez Deathbird. Vertigo udaje się uciec.

Cable i Vertigo prowadzą Bishopa do przywódcy ruchu oporu, którym okazuje się Wolverine. Lucas jest ciekawy, skąd wiedzieli o jego przybyciu tutaj. Logan tłumaczy, że Falcon wykorzystywał swoje umiejętności komunikacji z ptakami do szpiegowania Alanny, lecz po jego śmierci z rąk Saurona już nie mogą na to liczyć. Kiedy pojawia się temat Deathbird, Bishop stwierdza, iż kobieta nie dołączy do młodej cesarzowej, gdyż wie, że spowodowałoby to paradoks czasowy. Wchodzący właśnie do pomieszczenia Dr. Doom odpowiada mu, że Deathbird może być ciężko stanąć przeciwko swojej rasie. Bishop dziwi się jego obecności tutaj, jednak Logan wyjaśnia, że ciężkie czasy wymuszają dziwne sojusze. Cable opowiada, jak zginął Xavier i reszta najpotężniejszych bohaterów Ziemi. Okazuje się, że wojna domowa w Imperium Shi'ar odebrała tron Lilandrze i kobieta przybyła na Ziemię w poszukiwaniu pomocy. Kiedy w posiadłości Xaviera negocjowała z większością ziemskich bohaterów warunki ich pomocy, ktoś ich zdradził i wszyscy zostali unicestwieni. Odpowiedzialna za to była Alanna, która wcześniej studiowała dzienniki Deathbird, skąd nauczyła się jej taktyk. Wobec braku bohaterów inwazja stała się nieunikniona i córka Lilandry przejęła władzę nad planetą. Doom, Beast i Pym chcieli stworzyć sieć bram w kosmosie, które mogłyby sprowadzić jakichś sojuszników, jednak zostali zaatakowani przez siły dowodzącego wojskami Alanny Saurona. Doomowi udało się uciec, Logan stracił oko, jednak Pym i McCoy zginęli. Wydawało się im, że wszystkie bramy zostały zniszczone, okazało się jednak, że najwyraźniej jedna przetrwała. Doom pyta Bishopa, czy im pomoże. Ten zgadza się i słyszy, że zaatakują pałac w czasie przyjęcia wydanego na cześć Deathbird.

Bishop i Cable atakują Vulture'a, zmuszając go, by zapewnił im wejście na przyjęcie. Tymczasem Alanna opowiada Deathbird o ruchu oporu. Chwilę potem, obserwując wychodzącą ciotkę, dziewczyna mówi Sauronowi, że albo przyłączy się ona do nich, albo zostanie zapamiętana jako męczenniczka. W tym czasie Vulture przeprowadza przez stanowisko strażników ciężarówkę z jedzeniem, w której ukryci są Cable, Bishop i Vertigo. Strażnik chce przeszukać pojazd, jednak Vulture przekupuje go płytą CD i mogą jechać dalej bez kontroli.

Później. W sali tronowej Vulture przeprasza cesarzową za spóźnienie. Alanna stwierdza, że wyczuwa w nim zdradę i pyta Deathbird, jaka powinna być kara. Za radą ciotki skazuje go na śmierć i nakazuje Sauronowi zająć się intruzami, którzy w tym czasie odkrywają, że zostali zdradzeni. W sali tronowej Alanna oznajmia Deathbird, że przywraca jej prawdziwe imię i prawa członka rodu Neramani. Otrzymawszy akt, Deathbird czyta go i stwierdza, że jeśli Alanna czytała jej dzienniki, powinna wiedzieć, że to imię nic dla niej nie znaczy. Niszczy dokument, krzycząc, że nie zgadza się na to, by dziewczyna próbowała nią rządzić. Alanna oznajmia, że wyklucza ją z rodu na zawsze. Kobiety przygotowują się do walki.

Vertigo próbuje przepalić drzwi, które chronią centrum zasilania pałacu. Udaje jej się, lecz w tym momencie zostają zaatakowani przez Saurona i strażników. Cable osłania przyjaciół, każąc im odłączyć zasilanie. W tym samym czasie walka Deathbird i Alanny staje się coraz bardziej krwawa. Sauron dopada do podkładającego ładunek Bishopa i niszczy detonator. Ten w odpowiedzi wybija mu oko i zaczyna ostrzeliwać generator. Źródło zasilania wybucha, a Lucas zaczyna pochłaniać energię, jaka się wydziela, świadomy tego, że może przez to zginąć. Dopada do niego Sauron, próbując z kolei pożywić się jego energią. Cable i Vertigo uciekają, a po chwili miejscem wstrząsa wybuch. Ze zgliszczy wychodzi tylko jedna osoba - Bishop. Oznajmia, że idzie teraz po swą towarzyszkę.

Deathbird ogłusza Alannę i zastanawia się nad zadaniem ostatecznego ciosu. Kiedy pojawia się za nią Bishop, kobieta stwierdza, że jednak daruje życie swojej siostrzenicy. Słysząc to, Bishop mówi, że jest z niej dumny i całuje ją.

Później. Bishop i Deathbird wracają przez bramę z powrotem do swych czasów. Obserwując ich odlot, Jubilation zastanawia się, czy ta wizyta uniemożliwi powstanie ich rzeczywistości. Wolverine stwierdza, że muszą teraz skupić się na tym, co jest tu i teraz. Cable nakazuje żołnierzowi zniszczenie bramy. Kiedy odlatują z powrotem na Ziemię, pyta Dooma, czy może liczyć na jego dalszą pomoc. Ten nie wyklucza tego, oznajmiając jednak, że teraz jego myśli zaprząta planeta, która nagle znalazła się bez monarchy.

Autor: Jaro

Galeria numeru

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.