Avalon » Serie komiksowe » Daredevil vol. 2 » Daredevil vol. 2 #84

Daredevil vol. 2 #84

Daredevil vol. 2 #84

"The devil in cell-block D" - part three

Postacie
Cytat

Dakota: "Mister Murphy. Remember me?"
Ivan: "Dakota Sue... Drink twentyyear-old scotch and ask a lotta questions. Private eye you want watchin' you."

Streszczenie

W więzieniu zapada cisza. Bez względu na aktualnie wykonywaną czynność, wszyscy zostawiają swoje zajęcia przerażeni ostatnim transferem. Do zakładu karnego na wyspie Rykera zostaje przeniesiony Bullseye. Ma skute ręce i nogi, nałożony ma kaftan bezpieczeństwa i maskę zasłaniającą usta. Wwożony jest na wózku. Gruber drżącym głosem przedstawia mu jego prawa - będzie dostawał jedzenie w płynie, nie dostanie żadnych przedmiotów, a przy najmniejszej próbie ucieczki, jego cela zostanie wypełniona gazem i gdy strażnicy będą mieli stuprocentową pewność, że Bullseye jest nieprzytomny, zabiją go w rewanżu za swych kolegów, których złoczyńca zamordował podczas ostatniej ucieczki.

Klawisze są przerażeni. Czują, jak więzienie pogrąża się z każdym dniem, coraz bardziej wymykając się spod kontroli. Spora w tym zasługa Matta, który dokłada od siebie kilka połamanych kości raz na jakiś czas. Strażnicy boją się również jego, choć Murdock nigdy nie zachował się nieodpowiednio przy żadnym z nich. Mimo to, niektórzy z nich starają się utrzymywać z nim dobre stosunki. Jeden z nich, Salazar, podchodzi do siedzącego na murku prawnika i informuje go o tym, że dziś do pracy wraca McHenry - klawisz, który jakiś czas temu poprowadził Matta prosto w pułapkę zastawioną przez Hammerheada ["Daredevil" vol.2 #82- przyp. DG]. Murdock nie wykazuje zainteresowania nowiną, jednak odnotowuje ten fakt w pamięci.

Urich wykłóca się z Jamesonem o nagłówek. Ten, który ma się znaleźć na pierwszej stronie najbliższego wydania, głosi: "PRZEMOC OGARNIA RYKER'S. MURDOCK ODPOWIEDZIALNY?". Ben zauważa, że nie ma żadnego dowodu na powiązanie Matta z wydarzeniami w więzieniu. Jonah tłumaczy, że właśnie dlatego nagłówek ma formę pytania. Informuje też podwładnego, że zarabiają pieniądze sprzedawaniem gazety, a nie byciu miłym dla jego przyjaciół. Potem wyrzuca Uricha z gabinetu. Gdy reporter zajmuje miejsce przy swoim biurku, dzwoni do niego Dakota z wieścią, że udało jej się zdobyć kilka nowych zdjęć tajemniczego Daredevila.

Tuż po śniadaniu, Matt udaje się tropem McHenry'ego. Gdy pozostają w korytarzu sami, rozbija kijkiem żarówkę, niszcząc tym samym jedyne źródło światła. Rzuca się na strażnika i przyciska go do ściany, wykrzykując mu zarzuty prosto w twarz. Przerażony klawisz tłumaczy, że nie wiedział, że Hammerhead zastawił pułapkę. Podobno miał tylko z Murdockiem porozmawiać. McHenry nie chciał nikogo skrzywdzić. Sam stara się przeżyć w tym piekle każdy kolejny dzień. Jedyna istotna informacja, jaką mężczyzna przekazuje, to że wynajął go jeden z ludzi Głowomłota. Matt odchodzi, ostrzegając strażnika, żeby jak najszybciej zmienił pracę, bo nie przetrwa tu wiele dłużej.

Tej nocy Matt chce udać się do bloku A, gdzie przetrzymywany jest Hammerhead. Żeby uniknąć zarejestrowania jego facjaty przez kamery, osłania twarz czerwoną chustą. Prześlizguje się między kratami i wyrusza w odwiedziny, nie martwiąc się zbytnio tym, czy ktoś go zobaczy. W końcu dociera do celi swojego przeciwnika i na powitanie zadaje mu cios w twarz. Rozpoczyna się walka, w wyniku której bogato urządzony pokój Hammerheada zostaje zdemolowany. Murdock nie ma problemu z pobiciem złoczyńcy. Unika jego ciosów i wykonuje ruch, w wyniku którego jego przeciwnik zostaje sparaliżowany przez ból. Zazwyczaj Daredevil unika takich metod. Gdy gangster klęczy ze łzami w oczach, Matt pyta go o to, czy to on jest odpowiedzialny za zabójstwo jego prawnika. Hammerhead jednak okazuje się być niewinnym. Murdock pyta, kto w takim razie zapłacił mu za zaatakowanie go kilka dni temu. Dowiaduje się, że był to człowiek z zewnątrz. Murphy.

Ivan Murphy. Tak nazywa się mężczyzna, na spotkanie z którym właśnie przybyli Ben i Dakota. North przedstawia Uricha mężczyźnie i prosi, aby ten opowiedział jeszcze raz, skąd miał zdjęcia, które od niego odkupiła. Zapytany odpowiada, że dostał je od pewnego prawnika, który ma ich mnóstwo i który podobno zna Daredevila. Za sto dolarów był w stanie przypomnieć sobie jego nazwisko - Alton Lennox. Potem Ivan oddala się, nie mając już nic do dodania. Wtedy Ben przypomina sobie, skąd kojarzył tego faceta. Dawno temu, Murphy pracował dla Kingpina. Nazywali go Drivin' Ivan.

W swoim gabinecie, Cole prosi Murdocka, aby zaprzestał tego, co właśnie robi. Od kiedy został zamknięty razem z innymi więźniami, piętnastu zostało przewiezionych do izby chorych z poważnymi obrażeniami. Już przedtem było źle - gangi, narkotyki, korupcja. Teraz, dzięki Mattowi, jest jeszcze gorzej. Prawnik wypiera się wszystkiego, przypominając, że jest tylko niewinnym kaleką czekającym na proces. Warden błaga go jednak, żeby przestał, bo i bez jego pomocy ma dziś wystarczająco dużo na głowie. Murdock pyta go, co takiego ma się dziś wydarzyć.

Fisk wychodzi z izolatki. Dumnym krokiem wraca do swojej celi, gdzie wita go Turk. Dzięki opłacanemu przez niego strażnikowi, Wilson wie o wszystkich ważniejszych wydarzeniach, jakie miały miejsce podczas jego nieobecności. Kingpin pyta, czy jego współlokator wie, jak dostać się do bloku D. Ma bowiem wiadomość dla Murdocka.

Waszyngton. Dyrektor FBI siedzi w restauracji razem z senatorem Engelem, któremu nie podobają się ostatnie poczynania swojego rozmówcy. David uważa, że Murdock powinien dostać możliwość wyjścia za kaucją, lub ostatecznie zostać na stałe osadzonym w strzeżonym skrzydle. Agent odpowiada, że ma wszystko pod kontrolą. Jego towarzysz jednak ma inne zdanie. Dodaje jeszcze, że większość podatników uważa Daredevila za bohatera, a nie złoczyńcę, którego chcieliby zobaczyć zamordowanego w celi. Dyrektor powtarza swoje zapewnienia - wszystko jest pod kontrolą. Engel przypomina mężczyźnie, że rozmawiają o więzieniu federalnym. W takim miejscu nie ma czegoś takiego, jak kontrola.

Jakaś knajpka w Nowym Jorku. Frank Castle, czytając artykuł w Daily Bugle dotyczący Matta, wpada na pewien pomysł. Wychodzi na ulicę i zabija mężczyznę, który właśnie uderzył kobietę. Robi to wszystko przy stojącym obok radiowozie. Zszokowany policjant wyciąga broń i wzywa wsparcie. Punisher jednak nie będzie stawiał oporu.

Autor: Don God

Galeria numeru

Daredevil vol. 2 #84

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.