Avalon » Serie komiksowe » Daredevil vol. 2 » Daredevil vol. 2 #83

Daredevil vol. 2 #83

Daredevil vol. 2 #83

"The devil in cell-block D" - part two

Postacie
Cytat

Matt: "You just walked into my cell, Leland... And there are no cameras or guards around. That was a very bad idea."

Streszczenie

Cmentarz. Pogrzeb Foggy'ego. Wokół trumny zgromadzeni są wszyscy bliscy Franklina i Matta. Sam Murdock stoi skuty kajdankami, obok dwu uzbrojonych strażników. Nieco na uboczu, samotnie ceremonię ogląda Milla. Gdy obrzęd dobiega końca, więzień zostaje eskortowany z powrotem do radiowozu, aby wrócić do swojej celi. Jessica zbliża się, aby złożyć przyjacielowi kondolencje, jednak zostaje brutalnie odepchnięta przez gliniarza, na co dosyć impulsywnie reaguje Luke. Daniel stara się załagodzić atmosferę. Gdy uwaga wszystkich skupia się na nich, do Matta niepostrzeżenie podchodzi matka Franklina. Kobieta wykrzykuje swojemu byłemu pracownikowi prosto w twarz, że to on jest odpowiedzialny za śmierć jej syna. Wreszcie więzień zostaje zamknięty w radiowozie. Jego przyjaciele ze smutkiem obserwują, jak odjeżdża.

Wyspa Rykera. Cole rozmawia w swoim gabinecie przez telefon z dyrektorem FBI. Jego rozmówca wytyka mu kolejne błędy. Tym razem chodzi o klawisza, który poprowadził Foggy'ego na śmierć. Nikt nie wie, gdzie się aktualnie znajduje, bowiem od tygodnia nie pojawił się w pracy. Warden ze złością odkłada słuchawkę. Do jego biura wchodzi sekretarka z informacją, że Murdock właśnie wrócił do swojej celi. Wieść ta jeszcze pogarsza nastrój jej przełożonego. Gdyby Matt zdecydował się na ucieczkę, znacznie ułatwiłoby mu to pracę.

Matt nawet dokładnie nie pamięta, jak znalazł się z powrotem w swojej celi w izolatce. W głowie ciągle słyszy krzyki Foggy'ego. Rytmicznie uderzając pięściami w betonowy mur, poprzysięga brutalny odwet na osobie odpowiedzialnej za jego śmierć. Wyobraża sobie, że znajduje się w klubie, waląc w worek treningowy, a za nim stoi jego ojciec - Waleczny Jack Murdock. Zjawa stara się uspokoić jakoś gniew syna. Mówi, że Matthew jest porządnym człowiekiem i nie powinien zniżać się do zemsty. Chłopak jednak przypomina tacie, co zrobił z osobami odpowiedzialnymi za jego śmierć [co zrobił, można zobaczyć chociażby w genialnym "Daredevil: The Man Without Fear"- przyp. DG]. Jack ze smutkiem odpowiada, że nie tak go wychował. Ten zarzut jednak prawnik również odpiera zauważając, że właśnie tak. Ojciec kazał mu całymi dniami się uczyć, zabraniał mu bić się, wychowywał go na kujona, podczas gdy sam łamał ludziom palce na usługach mafii. Starszy Murdock tłumaczy, że starał się wychować Matta na człowieka lepszego, niż on sam. Chłopak jednak zapewnia, że jest taki sam, jak on. Cała wściekłość, furia i gniew, które czuł Jack na ringu, czy podczas swojej niechlubnej pracy, tkwią również w nim. Po prostu do tej pory trzymał je szczelnie zamknięte. Duch znika, a do uszu Murdocka docierają odgłosy z prawdziwego świata. Zauważa trzy osoby stojące za drzwiami celi. Po chwili Matthew poznaje swoich gości. W progu staje Morgan w towarzystwie dwu swoich ludzi. Wyciąga on do chłopaka dłoń, jednak ten ignoruje gest. Gdy jeden ze zbirów zwraca mu uwagę na to, że powinien odpowiedzieć jego szefowi, ten stwierdza, że nie ma mu nic do powiedzenia. Były król zbrodni z Harlemu proponuje więc, że to on będzie mówił. Obiecuje Mattowi, że dowie się, kto jest odpowiedzialny za zabójstwo jego przyjaciela, jak również wyda mu strażnika, który poprowadził go na śmierć. W zamian Murdock będzie dla niego pracował. Mężczyzna bez namysłu odrzuca propozycję mówiąc, że znajdzie odpowiedzi na własną rękę. Morgan czuje się urażony i grozi, że w każdej chwili może przysłać do niego swoich ludzi. Matt zgadza się na to. Zakrwawioną ręką wykonuje zapraszający gest. Gangsterzy jednak odpuszczają i odchodzą, rzucając jeszcze po drodze kilka pogróżek pod adresem Fiska, skoro już przechodzą obok jego celi.

Redakcja Daily Bugle. Jonah właśnie kłóci się z Benem. Urich odmawia napisania artykułu na temat jutrzejszego przesłuchania Matta. Jameson jednak nie przyjmuje tego do wiadomości. Nic go nie obchodzi fakt, że Murdock i Urich są przyjaciółmi. Tonem nie znoszącym sprzeciwu rozkazuje rozbitemu pracownikowi stawić się nazajutrz w gmachu sądu. Ten zgadza się, dochodząc do wniosku, że powinien być przy koledze w tak trudnej chwili.

Na początku przesłuchania, Becky, która reprezentuje Matta, prosi o chwilę na konsultację z klientem. Pyta go, jak chce to rozegrać. Murdock odpowiada, że powinna sobie odpuścić i zgodzić się na umieszczenie go z innymi więźniami. Sędzia rozpoczyna rozprawę. Do głosu dopuszczeni zostają reprezentanci FBI, którzy jeden po drugim zapewniają, że nie ma powodu, aby trzymać Daredevila w strzeżonym skrzydle. Podważają nawet autentyczność wyników badań lekarskich, udowadniających, że oskarżony naprawdę jest ślepy. Gdy do głosu dopuszczona zostaje Becky, od razu przypomina, że Mattowi nie zostało jeszcze udowodnione, że posiada drugą tożsamość. Zwraca też uwagę sądu na fakt, że może umieszczenie niewidomego wśród innych więźniów pozbawi niektórych przykrego obowiązku przyprowadzenia go na uczciwy proces. Sędzia jest jednak zdania, że Murdock potrafi o siebie zadbać. Zezwala na przeniesienie. Jedynie Ben zauważa, że Matt uśmiechnął się w chwili, gdy usłyszał werdykt.

Matt siedzi samotnie w swojej nowej celi. Do środka pewnym krokiem wchodzi Owlsley i zaczyna z niego szydzić. Murdock bez chwili wahania masakruje mu twarz i łamie rękę mówiąc, że nie pozwoli popychać się takim śmieciom, jak on. Gdy Leland leży już na podłodze i zwija się z bólu, prawnik nie przestaje go bić, dopytując się, kto zabił Foggy'ego. Pobity Owl przysięga, że nie zna odpowiedzi na to pytanie a jako, że jego serce bije zbyt szybko, Matthew nie potrafi jednoznacznie stwierdzić, czy złoczyńca mówi prawdę.

Tymczasem tajemnicza postać działająca teraz jako Daredevil, całkowicie przypadkowo odkrywa zwłoki poszukiwanego przez wszystkich klawisza.

Urich odnajduje Dakotę w barze, topiącą smutki w alkoholu. Przekazuje jej najświeższe informacje. Pierwsza dotyczy śmierci strażnika, który wrobił ją i Franklina. Druga mówi o Owlsleyu, który został właśnie odnaleziony w więzieniu z połamanymi rękami, nogami i poważnymi ubytkami w uzębieniu. Nowi znajomi dochodzą do wniosku, że ktoś wykorzystał Foggy'ego, żeby złamać Matta. North zaczyna obwiniać się za śmierć Nelsona. Ben zapewnia ją, że ma plan. Prosi Dakotę o to, żeby pomogła mu namierzyć nowego Daredevila. Gdy go znajdą, będą mogli uratować Murdocka.

Autor: Don God

Galeria numeru

Daredevil vol. 2 #83

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.