Avalon » Serie komiksowe » Daredevil vol. 2 » Daredevil vol. 2 #81

Daredevil vol. 2 #81

Daredevil vol. 2 #81

"Murdock Papers" - Part 6

Postacie
Cytat

Owsley do Kingpina: "It's been said many times and many many ways but....Payback is a bitch."

Streszczenie

Sprawa 2001-455-A. Stany Zjednoczone Ameryki Północnej kontra Matthew Murdock. Obrońcą Murdocka jest jego przyjaciel Foggy Nelson. Sędzia przeprowadza początkową procedurę procesu, na koniec której pyta się Murdocka o jego stanowisko. Nelson mówi przed sądem, że jego klient nie uznaje siebie za winnego. Sędzia chce to usłyszeć od samego oskarżonego. Matt milczy, po czym szeptem przeprasza Foggy’ego, a ten prosi go, aby tego nie robił. Matt przewraca stół i z kajdankami na rękach bez trudu nokautuje policjantów. Następnie wybiega z sali i korytarzem kieruje się na zewnątrz. Policjanci cały czas są tuż za nim. Przed budynkiem sądu Matta zaskakuje tłum dziennikarzy, po chwili zastanowienia przeskakuje nad nimi i przemieszczając się po dachach samochodów ucieka na drugą stronę, gdzie szybko dostaje się na dach budynku. Tam czeka już na niego Black Widow, która oswobadza go z kajdanek. Po czym oboje znikają z dachu.

Milla czyta coś brajlem, gdy zjawia się Natasha z Mattem. Cała trójka stoi na tarasie jednego z paryskich mieszkań. Murdock ma przefarbowane włosy i zmienioną fryzurę. Milla dziękuje Natashy za wszelką pomoc. Kobieta mówi, że nie ma potrzeby, prosi ich tylko, aby jako państwo Faversham z nowymi tożsamościami i pieniędzmi trzymali się z dala od kłopotów. Black Widow mówi, że za parę tygodni powie Foggy’emu, że są bezpieczni. Matt prosi ją, żeby przekazała mu, że go kocha, ale ona uważa że to zbędne, zapewne wie o tym. Matthew z Millą wiodą szczęśliwe życie w Paryżu.

Murdock budzi się w nocy i skupia swoją uwagę na zakrwawionym asie pik, który wbity jest w szyję jego żony. Kobieta nie żyje, Matt jest przerażony. W drzwiach stoi zadowolony z siebie Bullseye, który mówi, że powinien już dawno uciec, ale nie mógł się powstrzymać, koniecznie chciał zobaczyć minę Murdocka, gdy zabija mu jego trzecią miłość. Matthew rzuca się na szaleńca i razem wypadają przez balkon na ulicę. Murdock w szale okłada Bullseye’a pięściami, po czym skręca mu kark. Następnie klęczy w milczeniu nad ciałem swojego odwiecznego wroga. Po chwili na ulicę wyglądają ludzie i zaczynają wołać o pomoc. Murdock ucieka z miejsca zdarzenia.

Japonia. Matthew Murdock po pokonaniu dwóch ochroniarzy dostaje się do Elektry. Kobieta jest zaskoczona jego obecnością. Matt mówi, że nie miał dokąd pójść. Nachos domyśla się, że trup Bullseye’a na ulicy Paryża w tamtym roku to jego sprawka. Kobieta uważa, że dobrze, że z nim skończył, on jednak jest innego zdania. Murdock mówi, że nie wie, gdzie jest teraz jego miejsce. Kochankowie zaczynają się całować, po czym nadzy kochają się na podłodze otoczeni dużą ilością świec. W końcu Murdock zasypia w jej ramionach.

Przechadzając się w nocy po balkonie Matt pyta się, dlaczego Elektra pomogła mu rok temu przy "aktach Murdocka". Kobieta odpowiada, że przecież zna odpowiedź, ale w takim razie Matt nie rozumie, dlaczego zostawiła go wtedy na studiach. Nachos mówi mu, że to bardziej skomplikowane, chodzi o to, że po śmierci ojca nie była już tą osobą, którą pokochał. Była już kimś innym, a on stał się tylko jeszcze lepszym człowiekiem. Ona nie była osobą, którą powinien kochać i która powinna odwzajemniać to uczucie. Mówi mu, że nie mógłby też mieszkać tutaj w Japonii, gdyż to nie miejsce dla niego. Matt mówi, że nie ma gdzie pójść, na całym świecie nie ma teraz miejsca dla niego. Elektra stwierdza, że w takim razie jego uciekanie nie przyniesie nic dobrego.

Sędzia ponagla swoje pytanie, jakie jest stanowisko oskarżonego. Matthew odpowiada, że jest niewinny. Foggy z miejsca prosi o ustalenie kaucji, na co zdecydowanie sprzeciwiają się oskarżyciele. Na nic zdają się tłumaczenia Nelsona. Sędzia prosi o zabranie głosu dyrektora FBI, który zapewnił, że na wyspie Rykera przygotował specjalną celę dla Murdocka. W takim wypadku sąd nie zgadza się na jakąkolwiek kaucję i na czas procesu umieszcza Murdocka w więzieniu na wyspie Rykera. Nelson żąda wysłuchania jego argumentów, a Luke zaczyna przeklinać ogłoszoną decyzję. Sędzia co chwila uderzając swoim młotkiem próbuje zaprowadzić ciszę na sali. Matt jest wyprowadzany z sali rozpraw.

Przed budynkiem sądu, Wilson Fisk ubrany w swój biały garnitur cieszy się pierwszymi chwilami wolności. Bardzo szybko grubas zostaje otoczony przez tłum dziennikarzy. Fisk wyjaśnia, że nie może zdradzić szczegółów dotyczących zawartej z władzami umowy, ale od teraz jest wolnym człowiekiem z czystą kartoteką. W najbliższym czasie zamierza polecieć za granicę. Udzielanie wywiadu przerywa mu dyrektor FBI, który wraz z policjantami aresztuje Fiska pod zarzutem morderstwa swojego współpracownika Jonathana Roche’a. Fisk jest wściekły, zaczyna krzyczeć, że mieli umowę. Dyrektor odpiera, że ich umowa dotyczyła starych spraw, a nie morderstwa. W czasie, gdy Fisk pogrywał z nimi, zjawił się naoczny świadek, który zgodził się zeznawać na niekorzyść Fiska. Grubas mówi mu, że go zabije, za co dyrektor zapewnia go, że dorzuci grożenie federalnemu agentowi do akt oskarżenia. Na odchodnym Fisk pyta się, kto go sprzedał.

Siedząc za kratami, Kingpin przygląda się Owsleyowi, który w celi na przeciwko wybucha śmiechem. Inny więzień sugeruje Lelandowi, aby się zamknął, ponieważ Kingpin go zabije. The Owl żartuje, że w takim razie pójdzie do więzienia. Z jeszcze innej celi wychyla się Jigsaw, który ostrzega Lelanda, że będzie pierwszym, który go zabije. Na oddział strażnicy przyprowadzają Murdocka.

Dyrektor FBI podsuwa na biurko naczelnika więzienia dokument, który po podpisaniu przez niego, doprowadzi do umieszczenia Fiska, Murdocka, Owsleya i Jigsawa w jednym bloku więziennym. Naczelnik jest zaskoczony, że funkcjonariusz z taką reputacją i doświadczeniem uważa, że wsadzenie ich wszystkich razem jest dobrym pomysłem. Dyrektor wymienia, jak wiele zła i problemów dla tego miasta i obywateli przysporzyli, dlatego jeśli jest szansa, że wszyscy teraz powybijają się nawzajem, to według niego jest to wspaniały pomysł.

Autor: Foxdie

Galeria numeru

Daredevil vol. 2 #81

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.