Avalon » Serie komiksowe » Daredevil vol. 2 » Daredevil vol. 2 #80

Daredevil vol. 2 #80

Daredevil vol. 2 #80

"Murdock Papers" -Part 5

Postacie
Cytat

Black Widow celując do Eleketry: "Natchios drop your weapon or I take off your face."

Streszczenie

Do pokoju hotelowego Milli próbuje dostać się ochroniarz, zaniepokojony wcześniejszymi hałasami [patrz Daredevil vol. 2 #78 - Foxdie]. Kobieta siedząc w samej bieliźnie wsłuchuje się w telewizor i prosi, aby ochroniarz dał jej spokój. Przez okno do pokoju wchodzi Black Widow, informuje kobietę, że na polecenie Matta ma zabrać ją z kraju, ta jednak błaga, aby Natasha zabrała ją do męża. W wiadomościach podawane są informacje o śmierci Daredevila. Gdy ochroniarz dostaje się do pokoju, nie zastaje w nim już nikogo.

Elektra przynosi Matta do Nocnej Pielęgniarki.

Dyrektor FBI pyta Uricha, czy to prawda, co powiedział Fisk i wie on, gdzie w tej chwili znajduje się Daredevil? Dziennikarz milczy, a Wilson przekonuje go, że lepiej dla niego, jeśli im powie. Dyrektor zaczyna grozić Benowi, że zamknie go do więzienia, jeśli nie udzieli mu potrzebnych informacji. Fisk szyderczo spogląda na dziennikarza. Ten zdaje sobie sprawę, że Fisk zaplanował sobie to wszystko. Wściekły uderza go swoją papierową kopertą, rozcinając lekko głowę i nabijając sporego siniaka. Wszyscy milkną. Ben po chwili zaczyna żałować swojego "wybuchu", a Fisk obdarowuje go mściwym spojrzeniem. Policjanci odciągają Uricha, ten krzyczy do Fiska, że zabije go za to, co zrobił. Dyrektor FBI mówi Benowi, że zataja właśnie informacje w sprawie federalnej, więc nie będzie problemu z zamknięciem go w więzieniu. Pyta się o miejsce pobytu Matthew Murdocka. Fisk nie kryje swojej radości.

Harlem, mieszkanie Jessicki Jones i Luke’a Cage’a. Iron Fist i Luke przyprowadzają Foggy’ego, który chwilowo zostanie tutaj, dopóki dziennikarze nie odczepią się od jego mieszkania. W telewizji podają informację o śmierci Daredevila, Foggy jest przerażony, ale Danny uspokaja go, że to tylko telewizja i nie ma co im wierzyć. Luke domyśla się, że Matt jest u Nocnej Pielęgniarki.

Nocna Pielęgniarka kładzie Matta na szpitalnym łóżku i rozcina jego kostium. Mówi, że Elektra niepotrzebnie go ruszała, gdyż tylko pogorszyła stan jego rany i zwiększyła krwawienie. Ninja broni się, że nie miała wyboru. Kula przeszła na wylot. Pielęgniarka próbuje ocucić Matta i wykrzykuje jego imię, ale bez skutku. Pyta się Elektry, jak to się stało i kto to zrobił, ale ta niewiele wie, gdyż nie ma pojęcia, kto i z jakiej broni strzelał. Elektra pyta się, kim konkretnie jest Nocna Pielęgniarka i ku swojemu zaskoczeniu dowiaduje się, że to tylko pielęgniarka. Nachos nie jest przekonana co do jej możliwości uratowania Matta. Pielęgniarka prosi Elektrę, aby poczekała na zewnątrz. Elektra korzysta z telefonu na biurku. Rozmawiając przez telefon mówi coś po japońsku. Gdy odkłada słuchawkę, w pomieszczeniu włącza się alarm ostrzegawczy. E chowa się, czekając na intruza. Okazuje się, że to Black Widow przyprowadziła Millę. Elektra trzyma swoje sai przy głowie Natashy, a ona ma wycelowaną swoją bransoletę w twarz Elektry. Rosjanka chce tylko zobaczyć Matta i prosi Elektrę, aby zaprowadziła je do niego. Nagle przy szyi Romanovej pojawiają się samurajskie miecze, a całe pomieszczenie wypełniają zamaskowani ninja. Ludzie Elektry odciągają Pielęgniarkę od Matta i próbują mu pomóc, korzystając ze swojej ciemnej magii. Nagle słychać dochodzący z zewnątrz komunikat FBI nakazujący im wyjść na zewnątrz z rękoma w górze, inaczej będą musieli ich zaatakować. Ponieważ proces leczenia Matta nie został jeszcze skończony i nie można go przenieść, Elektra rozkazuje swoim Ninja zajęcie się policją. Black Widow jest temu przeciwna i atakuje Nachos. Wojownicy The Hand wysypują się na ulicę i atakują oddziały FBI. Na miejsce przyjeżdżają Luke Cage z Iron Fistem i Foggym. Widząc co się dzieje, pakują Foggy’ego z powrotem do auta i każą odjechać kierowcy, a sami rzucają się do walki z The Hand. Black Widow uspokaja Millę. Człowiek Elektry mówi, że zrobili dla Matta już wszystko, co mogli. Nachos postanawia, że czas się ulotnić. Wyskakuje przez okno i spada na samochód, obok którego stoi sam dyrektor FBI. Kobieta gotowa jest go zabić, ale przeszkadza jej w tym Luke Cage. Całe starcie przerywa krzyk Murdocka, który stoi w drzwiach budynku. Mówi, że nie chce tej walki i prosi Elektrę, aby odeszła. Ta mówi coś po japońsku do swoich ludzi i wszyscy w pośpiechu znikają. Dyrektor FBI każe aresztować Matta. Luke próbuje temu zapobiec, za co dyrektor każe aresztować także i jego i Iron Fista. Z pomocą zjawia się Black Widow legitymując się jako wysokiej rangi agent S.H.I.E.L.D. Ostrzega dyrektora, że jeśli aresztuje wszystkich, to ona zadba o to, aby S.H.I.E.L.D. odebrało mu sprawę i anulowało śledztwo, dlatego proponuje, żeby zadowolił się samym Murdockiem. Milla rozpacza, słysząc, jak aresztują jej męża.

Foggy chowa twarz w swoich dłoniach, załamany takim obrotem spraw.
Na twarzy Lelanda Owsleya siedzącego w swojej celi rysuje się uśmiech.
Natasha Romanova wpatruje się w swoje odbicie w lustrze.
Luke Cage spogląda z wysokości na Hell's Kitchen.
Milla Murdock, zapłakana, siedzi na muszli klozetowej.
Elektra, siedząc w samolocie z gazetą w ręku, spogląda za okno.
Ben Urich, zrezygnowany, siedzi na fotelu w swoim biurze.
Wilson Fisk z zabandażowaną głową nie kryje zadowolenia.

Matthew Murdock, ze spuszczoną głową, siedzi nad kałużą wody w swojej celi.

Autor: Foxdie

Galeria numeru

Daredevil vol. 2 #80

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.