Avalon » Serie komiksowe » Daredevil vol. 2 » Daredevil vol. 2 #79

Daredevil vol. 2 #79

Daredevil vol. 2 #79

"Murdock Papers" -Part 4

Postacie
Cytat

Bullseye gotów zabić Elektrę: "You god damn $%#@! How many times I gotta kill you in this life!?"

Streszczenie

Bullseye na swoim motorze atakuje kartami Daredevila, Elektrę, Black Widow i Angelę Del Toro, którzy spotkali się na dachu. DD rzuca się na ratunek Angeli, gdy pozostałe kobiety unikają nadlatujących kart. Bullseye zeskakuje z motoru i staje do walki z Elektrą. Motor natomiast uderza w zbiornik przeciwpożarowy, pod którym znajdują się Śmiałek i Angela. Elektra w walce z Bullseyem spada z dachu i oboje wpadają przez świetlik budynku poniżej, do biura pełnego ludzi. DD ratuje Del Toro spod zbiornika i prosi ją, aby oddaliła się stąd jak najszybciej. Ta chce jednak pomóc jako White Tiger. W międzyczasie E toczy zacięty pojedynek z Bullseyem. Matt nie może przekonać Angeli, dlatego uderza ją łokciem w twarz i zrywa amulet, poczym kopniakiem strąca ją z dachu. Kobieta spada ze sporej wysokości na stertę śmieci. Natasha jest oburzona zachowaniem Murdocka, mówi, że właśnie zabił niewinną kobietę. Matt usprawiedliwia się i wyjaśnia, że Del Toro złamała przy upadku tylko rękę, a to znacznie mniej, niż mogłaby stracić w starciu z Bullseyem. Teraz DD prosi Natashę, aby wycofała się i pozostawiła tę walkę dla niego. Kobieta upiera się aby zostać i pomóc. Matthew nalega i błagą ją, aby jednak odeszła.

Elektra kontynuuje zaciekły pojedynek z Bullseyem, ale to ten drugi zdobywa przewagę i gotów jest po raz kolejny uśmiercić E używając jej sai. Z odsieczą przychodzi Daredevil, który zadaje przeciwnikowi kilka silnych ciosów, a Elektra dokłada coś od siebie. Bullseye wykorzystuje kawałki rozbitego szkła wokół siebie i rzuca nimi w Matta. Ten nie pozostaje mu dłużny i wyrzuca go przez okno. Szaleniec spada z dużej wysokości na przejeżdżający autobus, po czym spada na ulicę. Murdock nie zwracający uwagi na kawałki szkła powbijane w całe ciało sprawdza, czy nikt nie został ranny. Niestety jednak, kobieta została trafiona odłamkiem prosto w szyję, nie można już nic dla niej zrobić. Przypadkowa ofiara umiera w ramionach Daredevila. Po chwili razem z Elektrą wyskakują na ulicę, aby wykończyć przeciwnika. Bullseye wyjaśnia, że zjawił się tu po to, aby przejąć "akta Murdocka" i dzięki temu zyskać nad Mattem taką samą władzę, jaką właśnie ma Kingpin. Daredevil krzyczy, aby wszyscy znajdujący się w pobliżu ludzie jak najszybciej oddalili się z tego miejsca, gdyż obecny tu szaleniec stanowi zagrożenie dla każdego z nich. Elektra rzuca w łysego swoi sai, ten łapie je bez trudu, podobnie jak pałkę Śmiałka. Oboje przechodzą do walki wręcz, początkowo ostro kopiąc tyłek Lestera. Ten leżąc na ziemi, na oślep rzuca sai w Daredevila. Matt łapie broń w ostatniej chwili, tuż przed swoją klatką piersiową. Walka jest coraz zacieklejsza i chociaż przez moment Bullseye zyskuje przewagę nad swoimi przeciwnikami, ostatnie słowo należy do Elektry i Daredevila. Nagle Lester ratuje się ucieczką, co dziwi jego oprawców. Po przebiegnięciu kilku metrów Bullseye wpada wprost pod pędząca ciężarówkę. Daredevil wie, że szaleniec nie zginął, ma jedynie złamane nogi i pęknięte żebra. Elektra postanawia więc go wykończyć. Matt powstrzymuje ją, mówi że obecnie ma wystarczająco wiele problemów i zabicie Bullseye’a przysporzyło by mu tylko kolejnych. Kobieta powstrzymuje się i wysyła Matta, aby poszedł po swoje akta. W tym momencie pocisk trafia Murdocka, w efekcie czego traci przytomność i obsuwa się na ziemię. Elektra trzyma go w swoich ramionach, nie mając pojęcia, skąd padł strzał. Kilka przecznic dalej, na pokładzie helikoptera, Paladin celuje ze swojego karabinu snajperskiego. Dzwoni do dyrektora FBI i potwierdza trafienie celu. Dodaje, że nie zabił go, pyta się, czy w takim razie jego papiery są czyste i jest wolny od przysług dla FBI? Dyrektor potwierdza. Zamachowiec oddala się z miejsca zdarzenia.

Dyrektor FBI siedząc w jednym pomieszczeniu Fiskiem i Urichem, wydaje oddziałowi w Nowym Jorku rozkaz wejścia do akcji, zabezpieczenia papierów i pojmania Murdocka. Okazuje się, że Daredevil z Elektrą przepadł, na miejscu znaleźli tylko poturbowanego Bullseye’a. Dyrektor jest wściekły i żąda od nich znalezienia akt Murdocka. Fisk ze spokojem mówi, że te akta nie istnieją i nigdy nie istniały. Dyrektor jest w szoku. Wilson kontynuuje wyjaśnienia, mówiąc, że akta były jego wymysłem, który miał trzymać podwładnych w szyku. Mimo wszystko dotrzymał obietnicy i dał mu Murdocka, a Murdock właśnie dał im wystarczająco dowodów, żeby na zawsze zamknąć go w więzieniu. Chciał oszukać prawo, na ulicy znajdą jego krew, a rana postrzałowa jest dowodem, że tam był. Wystarczy, że znajdą teraz Murdocka i będą mieli dowód, że jest on Daredevilem. Fisk mówi, że istnieje tylko jedna osoba, do której ranny super bohater mógłby się udać - Nocna Pielęgniarka. Co prawda sam Fisk nie ma pojęcia, gdzie ją znaleźć, ale takie informacje posiada stojący obok niego Ben Urich, który napisał cały artykuł o niej dla Daily Bugle’a. Urich wie, gdzie znajduje się wyjęty spod prawa Daredevil, a jeśli nie będzie chciał powiedzieć, mogą go przecież zamknąć. Fisk zwraca się do reportera, że powinien im powiedzieć, gdzie znajduje się teraz jego przyjaciel, bo inaczej zamkną go do więzienia. Urich jest w szoku.

Autor: Foxdie

Galeria numeru

Daredevil vol. 2 #79

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.