Avalon » Serie komiksowe » Marvel Mangaverse » Marvel Mangaverse #3

Marvel Mangaverse #3

Marvel Mangaverse #3

The Evil Entity

Postacie
Cytat

Marvin: “I can do it-- Because I’m Captain Marvel!!”

Streszczenie

Captain Marvel i armia Inhumans mkną ku jedynej drodze do wnętrza Galactusa - tunelu na terenie Lava Men. Rzecz jasna zostają zauważeni i Keega wysyła pasożyty do ataku. Obie strony ścierają się w bitwie o losy Ziemi.

Na Ziemi zaś pani Ellwood żąda wyjaśnień, co się dzieje z jej synem. Richards powoli i tak, aby jej nie zdenerwować [Zwłaszcza, że Ben rozpoznał w niej ex-mistrzynię wrestlingu - Demo „Hulk” Hogan], wyjaśnia, co i jak. Marvin odziedziczył DNA Kree po swoim ojcu, a wraz z nim i wszystkie moce tej rasy. W tej chwili jest ostatnią nadzieją na ocalenie świata i powinna być z niego dumna, bo daje z siebie wszystko.

Na Galactusie chłopak tymczasem znajduje wejście do wnętrza pożeracza, ale wówczas atakuje go Keega i bez trudu powala. Super Skrull każe wielkiemu potworowi zabić chłopca, ale na szczęście ratują go Inhumans. Walka przybiera na sile, a Marmakaa głośno zastanawia się, czy pasożyty nie powinny przestać słuchać Skrulla i przejąć kontrolę nad ich nosicielem. Do czasu, aż podirytowany Keega rozrywa go mocarnym ciosem. Tymczasem Marvel i grupka Inhumans przedzierają się tam, gdzie najdalej docierały poprzednie ataki. Do tunelu, gdzie pasożyty łapią ich i wysysają z nich siły. Na szczęście, za radą Computo, Marvin przesyła wrogom tyle energii, że eksplodują z nadmiaru.

Na Ziemi Richards pokazuje pani Ellwood skutki działań Galactusa. Wielkie obszary w Australii i Chinach już są wymarłe, a pasożyty pokonują Avengers. Tymczasem nowa macka atakuje właśnie małe, feudalne państewko w Europie.

Latveria. Obserwując ze swojego latającego zamku, jak Galactus niszczy jego kraj, Dr. Doom stwierdza, że ktoś mu za to zapłaci.

Tymczasem grupa Marvela dociera do ostatniej linii obrony Galactusa - czwórki ogromnych potworów, dawnych bogów Skrullów, zasilanych energią pożeracza. Marvin boi się i wie, że nie da sobie z nimi rady, bo nie jest nawet prawdziwym bohaterem. Jednak Medusa twierdzi co innego i zobowiązuje się pomóc. Ona, Gorgon, Karnak i Tryton atakują czwórkę strażników, a tymczasem Marvin, z pomocą Computo, omija ich i dostaje się do rdzenia Galactusa. Szykuje się już do oddania strzału, który wykończy potwora, gdy znowu atakuje go Keega. Już ma wykończyć chłopca, gdy nagle Computo rozbłyska. Na jego miejscu staje duch Kapitana Marv-Ella, doładowuje syna energią i znika. Teraz Marvin odzyskuje wiarę w siebie i bez trudu pokonuje Skrulla, potężnym wystrzałem energii wrzucając go w rdzeń Galactusa, wysadzając go przy tym. Śmierć Galactusa to śmierć też dla jego pasożytów, więc Ihnumans mogą świętować zwycięstwo. A nasz bohater dostaje buziaka od Medusy.

Na Ziemi. Richards planuje wysłać ekspedycje badawcze na martwego Galactusa. Załatwia również budowę miasta Inhumans na biegunie. Marvin zaś martwi się, jak jego mama zareaguje na fakt, że został superbohaterem. Ta na szczęście jest z niego bardzo dumna. Martwi się tylko tym, że przy okazji zdobycia mocy jej synek osiwiał.

Autor: Demogorgon

Galeria numeru

Marvel Mangaverse #3

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.