Avalon » Serie komiksowe » Marvel Mangaverse » Marvel Mangaverse #2

Marvel Mangaverse #2

Marvel Mangaverse #2

the Galactus Syndrome

Postacie
Cytat

Captain Marvel do Karnaka: „Sheesh! Two words for you... Tic Tac!”

Streszczenie

Statek Fantastic Four mknie w stronę Galactusa. Richards instruuje Marvina, co musi zrobić, aby zgładzić Pożeracza Światów, oraz co się stanie, jeśli mu się nie uda. Niestety, tylko on zdoła przeżyć na powierzchni żywej planety, więc jest zdany na siebie.

Tymczasem mama chłopca wraca do domu i zaczyna go szukać, gdy znienacka drzwi do pokoju jej męża stają otworem i w błysku światła pojawia się tam mały, latający komputer - Computo. Wylatuje on zaraz przez okno, a spoglądająca za nim pani Ellwood słyszy wołanie swojej sąsiadki. May Parker krzyczy, że Marvin został porwany przez Fantastic Four.

Gdy statek znajduje się już nad powierzchnią Galactusa, z Marvinem i czwórką kontaktuje się Watcher. Prosi Reeda, aby wpuścił pewnego gościa na statek. Gościem okazuje się być Computo, specjalny komputer Kree, który ma wspierać nowego Captaina Marvela i uczyć używania jego mocy. Po pierwszej, lekko niszczycielskiej, próbie, chłopak jest już gotowy do akcji. Wylatuje ze statku i kieruje się ku powierzchni Galactusa. Tymczasem Fantastic Four muszą wracać na Ziemię, po drodze zapoznając się z sytuacją. A ta nie jest najlepsza. Macki Galactusa wysysają życie z planety, a żyjące na nim pasożyty, niekiedy ogromne, dokonują zniszczeń do spółki ze spadającymi fragmentami potwora.

Świeżo upieczony Captain Marvel trafia na teren pasożytujących w Galactusie Lava Men, którzy go atakują, więc ucieka w stronę terenów zwanych Savage Land. Tymczasem Lava Men postanawiają zawiadomić o wszystkim swojego pana.

Na Ziemi z Richardsem kontaktuje się agent Wingfoot i przekazuje, że prezydent i Nick Fury chcą z nim mówić. Reed każe im powiedzieć, że skontaktuje się z nimi, kiedy sam zechce. I tylko, jeśli to on będzie wydawał rozkazy, a oni zrobią to, co im każe. Tymczasem zaś musi odebrać telefon. Pani Ellwood chce natychmiast wiedzieć, gdzie jest jej syn.

Marvin tymczasem dociera do wielkiego miasta w Savage Land. Zamieszkujący je Inhumans biorą go za Skrulla i ostrzeliwują, strącając z nieba. Po upadku zostaje pojmany przez oddział Karnaka, a dzięki tłumaczeniu z Nega Bands dowiaduje się, że wtargnął nieproszony na teren Attilanu i jego los zależy od woli władcy mieszkańców miasta.

Na Ziemi. Richards stara się wyjaśnić mamie Marvina, co się dzieje, ale nie za dobrze mu idzie, więc w końcu Jonatha proponuje wysłać kogoś, aby przywiózł ją do Baxter Building. Uwolniony od krepującej rozmowy Richards kontaktuje się z Wingfootem i przekazuje rozkazy dla prezydenta i szefa S.H.I.E.L.D. Rogers ma wraz z Avengers wziąć Iron Avengera i udać się do Chin, gdzie jest najwięcej pasożytów z pożeracza. Fury zaś ma przenieść Hellicarriera do Nowego Yorku, tak na wszelki wypadek.

Captain Marvel staje przed obliczem króla Inhumans - Black Bolta i jego świty. Wyjaśnia, że nie jest Skrullem, tylko Ziemianinem i potomkiem Kree. Tłumaczy też, że jego celem jest powstrzymanie Galactusa. Wówczas Inhumans wyjaśniają mu, że to niemożliwe, sami próbowali. A do tego, po tym, jak ich planeta, Attilan, została pożarta, żyją w ekosystemie kosmicznego wirusa i zniszczenie go jest im nie na rękę. To rozwściecza chłopca, przez co o mało nie dochodzi do walki, ale Black Bolt gestem gasi spór. Patrzy przez chwilę w oczy Marvina i wylatuje przez wyjście w kopule pałacu. Medusa wyjaśnia, że ich pan ujrzał w chłopcu dobro, dlatego też Ihumans pomogą mu, jeżeli zagwarantuje im w zamian miejsce do życia na Ziemi. Marvin obiecuje zrobić co w jego mocy, a wówczas Gorgon podnosi go wysoko i zaczyna krzyczeć ze szczęścia.

Marmakaa, lider Lava Men, zdaje raport swemu panu. Inhumans właśnie ruszają do ataku na ich ziemie, a prowadzi ich wojownik w barwach Kree. Słysząc do Keega, Super Skrull, cieszy się niezmiernie. Od dawna nie miał okazji walczyć z godnym siebie przeciwnikiem.

Autor: Demogorgon

Galeria numeru

Marvel Mangaverse #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.