Avalon » Serie komiksowe » Marvel Mangaverse: Fantastic Four » Marvel Mangaverse: Fantastic Four

Marvel Mangaverse: Fantastic Four

Marvel Mangaverse: Fantastic Four

„Mega-Scale Metatalent resposne team Fantastic Four”

Cytat

Jannie o Sioux: “Hey, when little miss head case was a kid, she used to talk to these, ah, invisible friends, you know ? Well, now her invisible friend are real, aren’t they? Real, and 200 feet tall"

 

Streszczenie

Rok temu. W Bazie projektu Alpha na ciemnej stronie Księżyca, jego członkowie wysłuchują przemowy na temat efektu ich prac - mającego odbyć się jutro Wielkiego Eksperymentu. Nagle jeden z nich, Reed Richards, przerywa uroczystość. Pyta, czy podjęto zabezpieczenia przed kosmicznymi i międzywymiarowymi ksenokulturami, które mogą chcieć go przerwać. Bo skoro zamierzają grzebać w strukturze rzeczywistości, to pewne jest, że ktoś może chcieć ich powstrzymać.

Dzisiaj. Ziemia. W Budynku Baxtera Richards, teraz dyrektor Metatalent Ops, zostaje poinformowany, że w okolicy Księżyca wykryto kolejne Straszydło, zmierzające w stronę Ziemi. Przedarło się przez obronę satelitarną i atmosferę, znosząc gigantyczne temperatury. Asystentka Reeda, Agata Harkness dodaje też, że trajektoria Straszydła wskazuje, że kieruje się ono na Budynek Baxtera. Akurat w tym momencie Alicia Masters, technik budynku, informuje, że obiekt jest już w zasięgu radarów. Wrzuca jego obraz na główny ekran. Widząc wielką kreaturę, nazwaną przez komputery Annihilusem, uzbrojoną w rdzeń, z którego wydobywa się promieniowanie Gamma, Richards każe wysłać trójkę swoich podopiecznych. Pamiętając starcie z Hulkiem, Reed wyposażył ich w nowe, gigantyczne zastosowanie ich zdolności.

Pierwsza do akcji rusza Jonatha Storm, zwana Human Torch. Jej kombinezon, teraz wzmocniony zdalnie energią z budynku, pozwala jej stworzyć ogromną, ognistą formę bojową. Impulsywna dziewczyna atakuje Annihilusa całą swoja mocą, jednak Straszydło regeneruje się i powala ją jednym ciosem. Już wylądowawszy w mieście, Annihilus zmierza w stronę budynku. Na rozkaz Reeda do akcji rusza więc Inviso-Girl. Sioux Storm, małomówna i nieśmiała przyrodnia siostra Jannie, za pomocą swoich pól siłowych tworzy gigantyczną istotę, którą atakuje Straszydło. Zadaje mu duże obrażenia, jednak wystarczy, aby jego rdzeń rozbłysnął energią i zregenerowany Annihilus odrzuca dziewczynę do tyłu wystrzałem swojej mocy. Richards zleca Agacie analizę rdzenia i zezwala na atak trzeciego członka grupy, Thinga. Ben „Ben-Ya-Meen” Grimm używa swych wzmocnionych mocy, aby stworzyć wielki egzoszkielet ze skał i rzuca się na Straszydło, rozbijając mu głowę. Niestety, kolejny błysk rdzenia energii naprawia je, aby mogło powalić Bena. Pokonawszy całą trójkę Annihilus zmierza w stronę Budynku Baxtera. Agata Harkness domyśla się, że chodzi mu o to, co poprzednim - zawartość Krypty Negative Zone. Zaczyna wydawać rozkazy uruchomienia systemów obrony, tymczasem Reed, już w kombinezonie, używa własnego metatalentu - rozciąga komórki swojego mózgu, zwiększając swoja inteligencję. Chce odkryć, jak Annihilus wciąż i wciąż się regeneruje.

Rok temu. Reed, Siuox, Jannie i Ben znajdują się w przestrzeni kosmicznej. Wielki Eksperyment zakończył się katastrofą - reszta członków projektu wyparowała do innego wymiaru, a biliony ton skał księżycowych zostały wyrzucone w przestrzeń, wraz z ich czwórką, która nie ma teraz dostępu do swoich metatalentów. Reszta nie wie, co robić, ale Richards jest pewien, że aby przeżyć, wystarczy tylko skupić się i pomyśleć.

Rozciągając swój mózg niemal do maksimum i wspominając bogate życie seksualne, Reed w końcu znajduje rozwiązanie. Ponieważ istnieje nieskończenie wiele alternatywnych rzeczywistości, rdzeń Annihilusa zastępuje go za każdym razem kolejnym alternatywnym odpowiednikiem. Ale też może być jego piętą Achillesa.

Straszydło odpiera kolejne ataki Bena i Sioux, gdy nagle Richards kontaktuje się z całą trójką swoich podopiecznych. Zgodnie z jego wytycznymi rozpoczynają nową próbę. Thing i Inviso-Girl przytrzymują Annihilusa, podczas gdy Torchie uderza w niego całą mocą. Następnie Ben chwyta rdzeń i zgniata go. Następuje wielka eksplozja, niszcząca budynki w okolicy. Na szczęście cała trójka naszych bohaterów przeżyła. Reed każe im wracać do domu, a Agacie wysłać zespół do zebrania szczątków Annihilusa i jego alternatywnych wersji, które wróciły wraz ze zniszczeniem rdzenia. Mogą się przydać do przygotowania obrony przed kolejnym Straszydłem.

Autor: Demogorgon

Galeria numeru

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.