Avalon » Serie komiksowe » Marvel Mangaverse: the Punisher » Marvel Mangaverse: the Punisher

Marvel Mangaverse: the Punisher

Marvel Mangaverse: the Punisher

“Kind to be Cruel”

Cytat

Kusugatai: „Inform the big boss that I must meet with her. I’ll arrange a sit-down for tomorrow night.

Gangster: “Why not sooner.”

Kusugatai: “Because I’d prefer a sit-down where I can actually sit down!"

Streszczenie

Kusugatai Skang Kee, członek koreańskiej rodziny przestępczej, ma właśnie wątpliwą przyjemność bycia związanym i torturowanym za pomocą łaskotek przez Punisher. Nagle do pomieszczenia wpadają jego zbiry, którym każe otworzyć ogień do sprawczyni. Ta jednak dwoma kawałkami drewna obija ich kule i wymierza ofierze kilka klapsów. Jeden z gangsterów strzela do niej z karabinu maszynowego, ale kobieta unika strzałów i dosiada konia, na którym ucieka, oślepiając po drodze właściciela karabinu. Odjeżdżając krzyczy, żeby Kusugatai przekazał swojej rodzinie, że z jej rozkazu mają wynosić się z Tokio i wracać do siebie. Wściekły Skang Kee postanawia donieść o wszystkim szefowej. Jak tylko będzie w stanie usiąść.

Następnego dnia, szkoła w Tokio. Hashi Brown czeka przed drzwiami gabinetu swojej siostry Sosumi, dyrektorki szkoły. Wspomina swoich rodziców, którzy zginęli w wypadku ze skoczkiem pogo [taka zabawka - Demo] i nabija się z bliźniaków Moku i Boku, które pani dyrektor właśnie kończy łajać. W końcu wita się z siostrą, która z miejsca informuje ją, że wie o jej aresztowaniu za pobicie szeryfa po pijanemu. Hashi niczego się nie wypiera, ale też nie czuje się winna, a w bardziej od rozmowy interesuje ją czaszka, zdobiąca gabinet siostry. Kiedy chce dotknąć artefaktu, Sosumi nagle ją odpycha, tłumacząc, że nie chce, aby go ktoś uszkodził. Hashi tylko się złości z tego powodu, a kiedy słyszy, że siostra chce, aby uczyła się w jej szkole i dawała lekcje samoobrony, wścieka się. Sosumi twierdzi, ze ktoś musi dać Hashi cel w życiu, bo na razie zmierza prostą drogą do Jigoku [coś jakby japońskie piekło - Demo]. Hashi jednak krzyczy, że siostra nie interesowała się nią, dopóki nie wyleciała z trzech kolejnych szkół, a teraz słyszy od niej tylko bajki z dzieciństwa. Wrzeszczy, że Sosumi zależy tylko na karaniu jej i wychodzi, trzaskając drzwiami. Jej starsza siostra nie myśli długo nad tymi słowami. Zamiast tego skupia się na zlokalizowaniu nadajnika, który podłożyła Kusugataiemu zeszłej nocy.

W swojej siedzibie Ho Skang Kee zastanawia się, czy można jakoś obrócić na ich korzyść wydarzenia z Ameryki i przejąć kontrolę nad terroryzującym ją Hulkiem. Ukryta w cieniu istota zapewnia, że na jej rozkaz zmusi potwora do posłuszeństwa. Chwilę później służąca przynosi wiadomość, że Kusugatai chce się z nią widzieć. Przywódczyni rodziny wyznacza termin spotkania tak, aby przygotować się na jego wizytę. I wizytę Punisher, która niewątpliwie również przybędzie.

W swoim pokoju Hashi ma już dość Moku i Boku, usilnie proszących ją, aby pokazała im swoje umiejętności walki wręcz. W końcu nokautuje oboje jedną z technik i idzie do gabinetu Sosumi, krzykiem żądając innej współlokatorki, ale nie zastaje siostry. Myśląc, ze gdzieś się schowała, wygłupia się i dotyka antycznej czaszki, czym nagle uruchamia sekretne przejście. Przechodząc nim znajduje pokój, zapełniony antykami i wycinkami o Punisher. Domyślając się, co porabia jej siostrzyczka, Hashi bierze do ręki antyczny miecz ze ściany. Nagle ją i ostrze ogarniają płomienie.

Ho Skang Kee kpi w najlepsze z Kusugataiego, który prosi ją o szansę zemsty na Punisher, gdy nagle sama wspomniana pojawia się znikąd i atakuje przestępczynię. Grozi, że ukarze ją za pozostanie w Japonii, ale Ho tylko się śmieje. Nagle w wielkiej wazy obok wyskakuje Oni - japoński demon. Przedstawia się jako Oni Yew i zamierza siłą wyciągnąć z Punisher jej prawdziwą tożsamość. Atakuje ją ostrymi liśćmi, którymi torturuje grzeszników w Jigoku. Mścicielka nie daje mu rady i zostaje pokonana. Ale kiedy Oni Yew chce ją ukarać po swojemu, nagle do pomieszczenia wpada zamaskowana dziewczyna ze starożytnym mieczem w rękach i dosłownie kroi go na plasterki. Zabiera ze sobą Punisher i odchodzi, grożąc, że zrobi ze Skang Kee to samo, jeżeli nie opuszczą Japonii.

Gdy później obie uciekają na koniu Sosumi stwierdza, że Hashi zachowała się bardzo lekkomyślnie. Ta tylko przypomina, że gdyby miecz nie przyprowadziłby jej na miejsce walki, jej siostra mogłaby już nie żyć. Punisher ze smutkiem wyjaśnia siostrze, ze ten miecz jest przeklęty i teraz klątwa ciąży też na niej. Przeprasza też za to, że zawsze była dla niej taka oschła i żywiła urazę, że to Hashi rodzice poświęcali więcej uwagi, niż jej. Ta tylko żartuje, że Sosumi nie musi się za to karać. Obie bohaterki mkną przez noc, a Hashi zastanawia się, czy przez klątwę nie zacznie zmieniać się w pandę lub coś podobnego.

Autor: Demogorgon

Galeria numeru

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.