Avalon » Serie komiksowe » Marvel Mangaverse: Avengers Assemble! » Marvel Mangaverse: Avengers Assemble!

Marvel Mangaverse: Avengers Assemble!

Postacie
Cytat

Sinister, po dostaniu w twarz pociskiem Scarlet Witch: “As you see, at best, she can only give me a haircut.”

Streszczenie

Po odkryciu w swoim organizmie nieuleczalnego nowotworu, Tony Stark poświęcił resztę życia na zwalczanie zła tego świata. Trzy lata temu zaginął, by z daleka od publicznych oczu zebrać grupę śmiałków, gotowych do walki z siłami zła. W jej skład weszli: Captain America - prezydent USA i największy bohater swojego kraju, Scarlet Witch - dziewczyna władająca magią żywiołów, Hawkeye - niesamowity strzelec wyborowy oraz Vision - umysł geniusza w ciele robota. Razem stworzyli drużynę największych bohaterów Ziemi - Avengers!

Pełny skład Avengers ogląda właśnie relację na żywo z ataku Hulka na Nowy York. Większość grupy uważa, że nie mają szans z tym czymś, ale składający się obecnie z samej głowy Tony Stark przygotował dla nich odpowiednie wsparcie. Zanim rak odebrał mu większość ciała, zdążył zbudować na takie okazje cztery pojazdy bojowe o wielkiej sile - Iron Avengers. Ukrył je jednak, obawiając się, że mogłyby wpaść w ręce ich starego wroga - Apocalypse’a. Dodając ich moc do swojej, potwór ten stałby się niepokonany, jednak muszą zaryzykować i użyć ich do powstrzymania Hulka. Stark podaje drużynie współrzędne ukrycia maszyn, nie wiedząc, że obserwuje ich mały robot, ukryty w szybie wentylacyjnym.

Za pomocą robota Apocalypse przechwytuje współrzędne położenia Iron Avengers. Wie, że używszy ich mógłby wreszcie zrealizować swój sen - eksterminować ludzką rasę, pasożytującą na tej planecie. Natychmiast każe swoim Jeźdźcom przynieść mu tę broń.

Chiny. Avengers lądują na wyspie Guilin, gdzie ukryte są ich pojazdy, Jak się jednak okazuje, Jeźdźcy dotarli do nich pierwsi i przejęli już jeden, którym teraz atakują bohaterów. Vision rusza zatrzymać sterującą pojazdem White Queen, a reszta grupy walczy z przeciwnikami. Captain America sprawnie eliminuje z gry Archangela za pomocą swojej tarczy. Vision o mało nie zostaje zgnieciony przez pojazd, ale przenika do jego wnętrza i atakuje White Queen. Tymczasem Hawkeye i Scarlet Witch mają problemy z Juggernautem i Sinisterem, ale atak Visiona, teraz za sterami Iron Avengera, zasądza o zwycięstwie.

Widząc uciekające sługi, wściekły Apocalypse postanawia zająć się tym osobiście. Już jako gigant wyłania się z piasków Egiptu.

Avengers szykują się właśnie do odlotu z wyspy, gdy nagle pojawia się olbrzymi Apocalypse. Bohaterowie atakują, jednak nie są w stanie nawet go drasnąć. W związku z tym Stark każe im aktywować tajemną moc Iron Avengers. Cała czwórka wciska naraz specjalne panele, a pojazdy łączą się, przybierając postać olbrzymiego robota bojowego - Ultimate Iron Mana! Apocalypse i Avengers ścierają się w tytanicznym starciu, jednak żadna ze stron nie może osiągnąć przewagi. W końcu uderzają w siebie swoimi najpotężniejszymi atakami. Siła Ultimate Iron Mana okazuje się być większa i trafiony Apocalypse uderza w górę, po czym zostaje zasypany przez lawinę. Avengers jednak nie świętują długo zwycięstwa. Natychmiast ruszają powstrzymać Hulka.

Autor: Demogorgon

Galeria numeru

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.