Avalon » Serie komiksowe » Daredevil vol. 2 » Daredevil vol. 2 #78

Daredevil vol. 2 #78

Daredevil vol. 2 #78

"Murdock Papers" -Part 3

Postacie
Cytat

Angela del Toro, widząc Daredevila w towarzystwie Black Widow i Elektry: "Oh my god! Murdock?? You have back-up singers now?"

Streszczenie

Furgonetka wjeżdża do garażu opuszczonego domu gdzieś na odludziu. Otacza ją cały oddział SWAT. Dyrektor FBI rozkazuje otworzyć tył furgonetki. W środku znajduje się Ben Urich i przypięty do krzesła Wilson Fisk. Dyrektor nie zamierza ugadywać się w obecności prasy, ale Fisk szybko sprowadza go na ziemię, mówiąc że to on w tej chwili dyktuje warunki i dziennikarz zostaje. Grubas uprzedza, że żelazne dowody na to, iż Matthew Murdock to Daredevil, są w bezpiecznym miejscu, ale muszą się pospieszyć, bo nie jest on jedyną osobą, która zna ich położenie.

W pokoju hotelowym, Matthew bez zastanowienia rzuca się na Elektrę. Rozkazuje Milli uciekać, a ta wybiega z pokoju w samej bieliźnie, otulona tylko prześcieradłem. Elektra próbuje wyjaśnić Murdockowi, po co przyszła, ale ten nie przestaje jej atakować. W końcu zabójczyni udaje się przejść do ofensywny, przytrzymuje Matta i mówi mu, aby włączył telewizor. Przerażona Milla błąka się po hotelowym korytarzu. Postanawia wrócić do pokoju, przez cały czas woła swojego męża. Gdy wchodzi do pokoju, słyszy tylko włączony telewizor. Reporterzy podają właśnie informacje o układzie, na który chce pójść FBI z Wilsonem Fiskiem. Dowód na to, iż Matthew Murdock to Daredevil, w zamian za wolność Fiska. Przerażona Milla wybiega na balkon i wykrzykuje imię męża. Ten w asyście Elektry przemierza dachy Nowego Jorku.

Dyrektor FBI żąda od Fiska informacji na temat tego, jakie to dowody mają obciążyć Murdocka. Grubas mówi, że przez lata zbierał informacje na jego temat, sam nazwał je "Aktami Murdocka", nie jest pewien, czy sam Murdock wie o ich istnieniu, ale jest dwójka groźnych ludzi, którzy wiedzą o tym na pewno. Dyrektor w obliczu słownych gierek Fiska zaczyna tracić nad sobą panowanie. Domaga się nazwisk tych dwóch "groźnych ludzi". Fisk zdradza mu je na ucho. Mężczyzna patrzy z niedowierzaniem, po czym wychodzi z furgonetki i rozkazuje swoim ludziom o wezwanie specjalnych posiłków.

Przed kancelarią Nelson & Murdock, Foggy próbuje dostać się do swojego samochodu, przeciskając się przez tłum "wygłodniałych" dziennikarzy. Z odsieczą przychodzą mu Luke Cage i Iron Fist. Odgradzają dziennikarzy od Nelsona i informują, że jako Bohaterzy do Wynajęcia pracują teraz dla niego. Foggy jest załamany całą sytuacją.

Całemu zdarzeniu z dachu budynku przyglądają się Daredevil i Elektra. Wściekły Matt pyta się Elektry, co konkretnie Fisk ma na niego. Kobieta odpowiada, że praktycznie wszystko, poczynając od informacji na temat jego rodziców i tablicy rejestracyjnej ciężarówki, z której wylała się toksyczna substancja, a kończąc na nagraniu każdej rozmowy, jaką z nim odbył od momentu, gdy dowiedział się, że jest on Daredevilem. Matt jest zdziwiony, gdyż jego radar wychwyciłby urządzenie nagrywające. Elektra uświadamia go, że pobierali nauki u tych samych mistrzów, stąd wiedziała jak ominąć jego radar, było to za czasów, gdy jeszcze pracowała dla Fiska. Rozmowę przerywa pojawienie się Black Widow, która jest wściekła widząc tę dwójkę razem i celuje ze swojej broni do Elektry. DD uspokaja ją, mówi że E wie, gdzie znajdują się dowody Fiska przeciw niemu. Natasha nie chce zaufać kobiecie, która właśnie przejęła władanie nad The Hand. Matt jest zaskoczony. Zabójczyni broni się, mówiąc że zjawiła się u Matta, bo czuła się zobligowana do tego. Wcześniej zupełnie zapomniała o małym sekrecie Fiska, do czasu, aż usłyszała o całej sprawie w tv. Nie udała się po akta sama, gdyż nie wiedziała, jak Matthew chciałby tym się zająć. Znając jego oddanie dla prawa, wolała pozostawić decyzję dla niego. Czy chce uporać się z problemem jako Matthew Murdock, czy jako Daredevil. Natasha cały czas uważa, że Elektra kłamie i wpędza Śmiałka w pułapkę. Daredevil jednak wierzy Elektrze, wyczułby, gdyby kłamała. Nie wie jeszcze tylko, jak to rozegrać, chce, aby E pokazała mu, gdzie są akta.

Więzienie na wyspie Rykera. The Owl wraz z innymi więźniami ogląda wiadomości, w których podawana jest informacja o Fisku i sekrecie Daredevila. Leland żąda widzenia z naczelnikiem, ma dla niego ważną informację.

Angela del Toro zjawia się na dachu budynku, gdzie spotyka Daredevila w towarzystwie swoich dwóch "asystentek". Murdock wyjaśnia, że Angela to nowa White Tiger. Kobieta opowiada o zwolnieniu z pracy i dzieli się informacją na temat położenia akt Kingpina. Tak samo jak i Elektra, Angela twierdzi, że wszystko znajduje się w biurze adwokata Sama Barucha, w budynku naprzeciwko. Podobno prawnik nawet nie ma pojęcia, co trzyma w swoim sejfie. Angela dodaje, że federalni są już w drodze. Matt pyta się Elektry, kto jeszcze wie o tym miejscu. E mówi, że tylko jedna osoba. Murdock chce wiedzieć kto konkretnie, ale zanim kobieta udziela mu odpowiedzi, on już wie. Daredevil łapie lecącą kartę asa pik tuż przed szyją Elektry.

Autor: Foxdie

Galeria numeru

Daredevil vol. 2 #78

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.