Avalon » Serie komiksowe » Avengers: The Initiative » Avengers: The Initiative #10

Avengers: The Initiative #10

Avengers: The Initiative #10

"Killed In Action" - part 3: "Confirmed Kills"

Postacie
Zapowiedź

Od jakiegoś czasu znacie już tożsamości Scalet Spiders. Teraz zobaczycie, co się stanie, gdy dowie się o tym Cloud 9. Jak rezydenci obozu Initiative zareagują na Michaela, Vana i Patricka? I jeśli tego było mało, poczekaj tylko, aż zobaczysz, co stanie się z kolejnym, dobrze znanym kadetem. Więcej śmierci! Więcej szaleństwa! Bez litości!

Cytat

Baron: "You must fully download the brain patterns from the mind uff a healthy Michel van Patrick."

Cloud 9: "Like the Scarlet Spiders?"

Hardball: "You mean the MVPeaole?"

Baron: "Nein… I am ashamed to say that Spiders are imperfect. I mixed some uff my own DNA into their genetic makeup. Vhut? I am ninety years old. My clock vas ticking."

Streszczenie

Kilka lat temu, Badoon przypuścili inwazję na Ziemię, która została powstrzymana przez New Warriors z pomocą Ultra Girl i Slapsticka. Zanim jeszcze kurz po bitwie opadł, grupa obgadała sprawę i postanowiła przyjąć tę dwójkę do swoich szeregów. Ultra Girl prawie rozpłynęła się ze szczęścia, kiedy Justice wręczył jej komunikator (i to raczej nie komunikator sprawił, a osoba wręczająca). Slapstick dla odmiany zabrał się do całowania Namority, co skończyło się bójką.

Trzy dni temu, byli członkowie New Warriors, przebywający teraz w Camp Hammond, zebrali się znowu. Debrii oświadcza, że niedawno Justice odleciał gdzieś z Cloud 9, a gdy ona wróciła sama, rozeszły się plotki, że zdezerterował, by zająć się czymś związanym z New Warriors. Rage zauważa, że nie mają łatwo w bazie, zwłaszcza od czasu napaści na Gauntleta [w numerze 7 - Gil], o którą większość podejrzewa jego. Slapstick już ma się przyznać, ale gdy Rage grozi, że dorwie prawdziwego sprawcę i stłucze go, rezygnuje. Ultra Girl twierdzi dla odmiany, że nie jest tak źle, bo powierzono jej opiekę nad programem Junior Guardsmen [New Warriors vol. 4 #7 - Gil], więc jednak ktoś im ufa. Slapstick po namyśle znów próbuje się przyznać, ale zanim to zrobi, coś zaczyna piszczeć mu w spodniach. Zgadując, że to coś w jego nieskończonych kieszeniach, wyrzuca z nich tonę śmieci, aż wreszcie znajduje swój stary komunikator New Warriors. Gdy go włącza, Justice wyjaśnia, że użył tego łącza, by ominąć ochronę bazy i prosi swoich starych kompanów, by jak najszybciej opuścili bazę i spotkali się z nim w Tennessee.

Teraz. Cloud 9 wbiega do baraków, podnosząc alarm, ale odkrywa, że nikogo nie ma w męskim sektorze. Biegnie więc do sektora dla pań, a gdy otwiera drzwi, zastaje Hardballa i Komodo w niedwuznacznej sytuacji. Abby nie chce jednak słuchać ich wyjaśnień i gróźb, więc szybko tłumaczy, że zostali zaatakowani i potrzebują wszystkich do pomocy.

W podziemiach głównego budynku, K.I.A przebija się przez kolejne ściany, poszukując Gauntleta. W pewnym momencie Tactigon wyczuwa jego bliskość. Sierżant Green zbliża się, prowadzony wolą rękawicy, w której dzierży wielki miecz.

Na wyższych poziomach, w sztabie, Gyrich rozstawia po kątach swoich podwładnych, domagając się przywrócenia łączności. Nagle, na monitorach pojawia się twarz K.I.A, który oświadcza, że Gyrich jest na jego liście. Ten każe natychmiast zlokalizować przeciwnika, a gdy technicy wykonują polecenie, okazuje się, że jest tuż za ścianą. W następnej chwili, K.I.A przebija się do sztabu, więc Gyrich natychmiast wzywa swój elitarny oddział Shadow Initiative.

Po chwili, Constrictor i Bengal pędzą w kierunku sztabu, podczas gdy ten pierwszy marudzi, że nie ma ochoty być przyboczną strażą Gyricha. Spodziewają się, że będą pierwsi na miejscu, ale na zakręcie drogę przecinają im Scarlet Spiders i Mutant Zero. Na widok tej ostatniej, Bengal stwierdza, że sprawa musi być naprawdę poważna.

W ruinach sali treningowej, Ant-Man wygrzebuje się spod nieprzytomnej Geiger, a widząc siedzącego pod ścianą Taskmastera pyta, czy wszyscy są cali. Ten potwierdza, że wszyscy żyją i wyjaśnia, że hałas przeszkadzający w rozmowie to sygnał alarmowy. Ponieważ obaj nie mają ochoty odpowiadać na wezwanie, Eric siada obok niego i proponuje, żeby razem obejrzeli ostatnie odcinki "Chucka" na jego iPodzie.

K.I.A bez trudu przechodzi przez całą załogę sztabu i zbliża się do Gyricha, zepchniętego w odległy róg. Gdy jednak zamierza zadać cios, jeden ze zwojów Constrictora zatrzymuje jego rękę, a Frank wzywa go do poddania się w imieniu swojego oddziału. Gyrich ostrzega go, by uważał, ale zanim na coś się to przyda, K.I.A tworzy energetyczne zwoje, którymi obcina obie ręce Constrictora poniżej łokci. Scarlet Spiders wychodzą przed szereg, zdejmując maski i oświadczając, że tylko oni mogą go powstrzymać, bo są przecież tą samą osobą. W pierwszej chwili K.I.A jest zaskoczony widokiem trzech swoich kopii, jednak zaraz dochodzi do wniosku, że jeśli wszyscy są Michaelami van Patrickami, to są równie martwi, jak on. Po tych słowach, ścina głowę stojącego najbliżej Scarlet Spidera i zaczyna strzelać do pozostałych. Korzystając z okazji, Mutant Zero chwyta Gyricha i zasłaniając mu usta oświadcza, że przeciwnik ich nie zobaczy. I rzeczywiście, K.I.A nie widzi ich, chociaż są tuż obok. Przerywa jednak poszukiwania, gdy jego śladem do sali wchodzi Gauntlet. Przyglądając mu się uważnie, przeciwnik odgaduje, że nie przyjdzie mu walczyć z Josephem Greenem, ale ze świadomością wewnątrz jego rękawicy.

Ostatkiem sił, baron von Blitzschlag sięga ku rozerwanym przewodom elektrycznym i absorbuje ich energię, wykorzystując swoje dawno nie używane zdolności. Elektryczność przywraca mu siły i pozwala wstać, ale większy ból niż rany sprawia mu widok zniszczonego laboratorium i martwych klonów. Bierze się jednak w garść i zabiera do montowania urządzenia, które może wszystkich uratować.

Pojedynek między Gauntletem, a K.I.A szybko przenosi się na dziedziniec obozu, gdzie walczący zastają całą załogę bazy, uzbrojoną i gotową do walki. Cloud 9 przejmuje dowodzenie, a jej oddział przechodzi do ataku, jednak przeciwnik tworzy sobie energetyczny pancerz, który zatrzymuje ich ataki. Dla odmiany jego kontra jest miażdżąca i z miejsca eliminuje większą cześć oddziału. Odwrócenie uwagi daje jednak szansę Gauntletowi, by pozbierać się i przypuścić kolejny atak. Także tym razem, K.I.A powala go na ziemię i wbija mu w szyję energetyczny kolec, wzywając do przebudzenia. O dziwo, po tym zastrzyku, Green odzyskuje przytomność i przejmuje kontrolę. Widząc swoich rekrutów rozgromionych, próbuje ruszyć na pomoc, ale K.I.A zatrzymuje go i oświadczając, że to wszystko jego wina, szykuje się do zadania ostatecznego ciosu. W tym momencie pojawiają się jednak pozostali przy życiu Scarlet Spiders i zaczynają walczyć.

Cloud 9 schodzi z pola bitwy i ukrywa się za pomnikiem Hammonda, by odzyskać siły. Nagle zaskakuje ją von Blitzschlag, który mówi, że potrzebuje jej pomocy. Nie ma czasu wyjaśniać swojego stanu, bo spodziewa się, że umrze, jak wyczerpie się energia, wręcza jej tylko elektroniczny hełm i mówi, że można zatrzymać K.I.A tylko, jeśli wgra się do jego mózgu zdrowe wspomnienia MVP. Po chwili dołączają do nich także Hardball z ranną Komodo i pytają, czy ma na myśli Scarlet Spiders. Baron wyjawia jednak, że klonując ich, wprowadził swój materiał genetyczny, a jedyny nieskażony klon MVP został odesłany do Kentucky. Abby mówi, że była tam z Justicem, ale klona już nie było na miejscu, lecz baron przygotował się na taką ewentualność i wręcza jej lokalizator, nastawiony na wszczepiony klonowi nadajnik. Rekruci szybko opracowują plan i dochodzą do wniosku, że mają szansę zdążyć, zanim K.I.A pozabija wszystkich.

Wkrótce potem, gdy Michel van Patrick wraca z ojcem do ich nowego domu w Tennessee, nagle zza krzaka wyskakuje trójka rekrutów. Przepraszając, że nie mają czasu na wyjaśnienia, ogłuszają jego ojca i chwytają Michaela, by założyć mu hełm i zgrać wspomnienia. Ktoś jednak atakuje ich z zaskoczenia i powala. To Justice i jego starzy kumple z New Warriors, którzy nie mają ochoty słuchać ostrzeżeń Abby.

Autor: Gil Galad

Galeria numeru

Avengers: The Initiative #10 Avengers: The Initiative #10 Avengers: The Initiative #10

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.