Avalon » Serie komiksowe » Immortal Iron Fist: Orson Randall and the Green Mist of Death » Immortal Iron Fist: Orson Randall and the Green Mist of Death

Immortal Iron Fist: Orson Randall and the Green Mist of Death

Postacie
Zapowiedź

Matki, chowajta wasze córy, ponieważ będziemy raz kolejny zapoznawać się z przygodami tego dziarskiego łobuza, Orsona Randalla, Iron Fista ze Złotej Ery. Ostatnim razem, gdy cofnęliśmy się do czasów, gdy Orson był jurnym zawadiaką, w Iron Fist Annual, poznaliśmy kilka sekretów, które w znaczny sposób wpłyną na Daniela Randa, obecnego Iron Fista. Teraz przygotuj się na więcej. Obiecujemy ci zaskoczenie, kopiącą tyłek akcję i miażdżące przygody, jakich wcześniej nie widziałeś. Rysunkami z przeszłości zajmną się Mitch Breitweiser, Chris Brunner, Russ Heath i Lewis LaRosa! Orson Randal po raz kolejny staje twarzą w twarz naprzeciw nikomu innemu jak... zawsze tajemniczemu i niezwyciężenie silnemu Prince of Orphans. Jakim echem odbije się ich wielowiekowa walka w życiu Danny'ego Randa? Możesz postawić swój skopany tyłek na to, że jest to związane z turniejem, który właśnie trwa na kartach Immortal Iron Fist!

Cytat

Orson Randall: "Told you a million times... "isn't", not "ain't"."

Streszczenie

Shadu the Shady podczas swojego wieczornego występu serwuje gościom sztandarowy numer z czytaniem w myślach. W tym celu spośród zgromadzonych wybiera sobie ofiarę, by na niej zaprezentować swe niezwykłe zdolności. Jednak tym razem jego wybór nie okazał się najwłaściwszy. Przy próbie wysondowania myśli wybranego gościa Shadu mdleje na scenie.

Mag budzi się później w otoczeniu swych przyjaciół z Confederates of The Curious. Gdy opowiada o tym, co mu się przydarzyło, Orson z przerażeniem stwierdza, że zna tego człowieka. To John Aman, znany też jako The Prince of Orphans. Randall zarządza ewakuację dla wszystkich. Cała grupa pędem rzuca się przez mroczne korytarze sekretnego przejścia, Orson zaś zamyka cały ten pochód z siedzącym mu na plecach Princem. Ten już prawie zdołał złapać Randalla, jednak ten w ostatniej chwili skacze w portal, który Shadu zamyka zaraz za nim. Tym razem udało im się uciec.

Później wszyscy spotykają się na nabrzeżu przy łodzi gotowej do drogi. Wcześniej jednak Randall musi odbyć rozmowę z Wendellem, który wciąż marzy o tym, że kiedyś sam zostanie Iron Fistem. Orson za wszelką cenę stara się wybić mu z głowy ten pomysł. Niespodziewanie obaj zostają zaatakowani przez zieloną mgłę, która materializuje się w ludzką postać Johna Amana. Randall staje mu naprzeciw, w tym momencie jednak Wendell łapie go i skacze z nim z dachu. Spadając otwiera mechaniczne skrzydła i łagodnie obaj lądują na łodzi. Tu chłopak zwierza się, jak cenne dla niego są monety, które pragnie odzyskać Prince, a które symbolizują Siedem Niebiańskich Miast. Rand wciąż ma w pamięci okres, kiedy mu się nie przelewało i częściej bywał głodny, niż najedzony. Te monety to dla niego bilet do lepszego świata i nie ma zamiaru z tego zrezygnować.

Chores MacGillicuddy po upojnie spędzonej nocy budzi się w celi więzienia prowincjonalnego miasteczka gdzieś na dzikim zachodzie. Za chwilę przed kratami stają cztery urodziwe i na dodatek skąpo odziane panie. Chores rozpoznaje w nich źródło swojego nieszczęścia. Jakby tego było mało, Cowgirls informują go, że za chwilę zjawi się tu po niego Prince of Orphans.

Niedaleko Orson wraz z przyjaciółmi przygotowuje odsiecz. Gdy wszyscy są gotowi, siadają na konie i zjeżdżają zboczem, kierując się do miasteczka. Na miejscu Randall puka do drzwi więzienia z prośbą o uwolnienie przyjaciela. Chores słysząc jego głos krzyczy, że to pułapka. Orson w tym momencie już się nie patyczkuje i pięścią wybija drzwi, po czym wpada do środka i atakuje dziewczyny. Za chwilę też jego towarzysze przybywają ze wsparciem. Nagle z ust jednej z Cowgirls rozprzestrzenia się zielona mgła i pośrodku walczących pojawia się Prince of Orphans. Ten atakuje Randalla, któremu za chwilę z pomocą przychodzi MacGillicuddy po tym, jak udało mu się wygiąć kraty własnej celi. Pomoc ta jest dla niego o tyle niefortunna, że w starciu z Amanem trafiony dwoma potężnymi ciosami traci życie, co przerywa walkę. Prince znika, wcześniej jednak ostrzega Orsona, że każdy, kogo ten zaangażuje do swojej walki, znajdzie się w śmiertelnym niebezpieczeństwie. Iron Fist wykorzystując swoją moc przywraca Choresowi życie, a zaraz po tym, by więcej nie narażać przyjaciół, rozwiązuje Confederates of The Curious.

Orson Randall z rannym Wendellem na rękach wśród padającego deszczu przemierza dziką puszczę. Gdy w końcu udaje im się opuścić zalesiony teren, w oddali Iron Fist zauważa zamek. Gdy podchodzi pod bramę z wołaniem o pomoc, zostaje zaatakowany przez wyrośniętą, człekokształtną istotę. Nie przejmując się tym, Orson przypomina mu ich ostatnie spotkanie sprzed piętnastu laty w Niemczech. Olbrzym imieniem Frank także zdaje się to pamiętać. Po tym dosyć nietypowym spotkaniu cała trójka udaje się do środka. Tam Randall spotyka syna doktora Frankensteina, który nie kryje zaskoczenia tak nieoczekiwanymi odwiedzinami, mimo to obiecuje pomóc rannemu chłopcu. Iron Fist w skrócie przedstawia, co się wydarzyło, jak Wendell po raz kolejny chciał udowodnić, że nadaje się na Iron Fista, co jak widać skończyło się dla niego przykrymi konsekwencjami, gdy został ciężko ranny w wyniku postrzału. Orson, pamiętając o siedzibie Frankensteina, gdy znalazł się w pobliżu, postanowił niezwłocznie się do niej udać. Syn właściciela zamku przygotowuje pacjenta do operacji, Frank zaś potężnym uderzeniem obu rąk pozbawia Randalla przytomności. Później, gdy Orson odzyskuje przytomność, okazuje się być sztywno przytwierdzony do stołu operacyjnego tuż obok Wendella. Syn Frankensteina wyjaśnia, że tak naprawdę to on jest doktorem Frankensteinem. Przeszczepił jedynie swój mózg do głowy bezużytecznego jego zdaniem syna, by w ten sposób raz na zawsze uciec przed Niemcami. Teraz natomiast trafiła się jedyna w swoim rodzaju okazja, by do swoich eksperymentów wykorzystać źródło o niemal nieograniczonej energii. Tuż przed tym, jak szalony doktor planował zanurzyć ostrze elektrycznej piły w czaszce Orsona, w pomieszczeniu za jego plecami pojawia się zielona mgła, która wszelkimi dostępnymi drogami dostaje się do środka jego organizmu. Za chwilę je opuszcza i materializuje się w postaci Johna Amana, pozostawiając ciało naukowca bez przytomności. Na pytanie Orsona, jak ich znalazł, odpowiada, że śledził monety, które miał przy sobie Wendell. Zobowiązuje się zaopiekować samym chłopcem i przywrócić go do zdrowia, jednak w tym celu będzie on musiał pozostać z Amanem. Przed rozstaniem Orson pyta Johna, czy ten wie, czyją własnością są te monety, jakim cudem wypłynęły one z Siedmiu Niebiańskich Miast i jak znalazły się na Ziemi.

Wśród śnieżnej zamieci zdeterminowany posłaniec dociera w końcu do niewielkiej osady i stojącego w niej małego domu zamieszkiwanego przez Orsona Randalla. Ten w otrzymanej wiadomości czyta, że jego ojciec jest umierający. Zanim jednak się do niego uda, musi odwiedzić starych znajomych w postaci Lucky Pierre'a i Contessy. Przeczuwając, że wiadomość o ojcu to podstęp, postanawia wykorzystać dawnych przyjaciół celem uniknięcia pułapki.

Później w Paryżu Ernst i Vera chodząc od szpitala do szpitala starają się zdobyć jakiekolwiek informacje o ojcu Orsona. W końcu w jednym z nich natrafiają na personel złożony wyłącznie z ludzi Hydry. Później Iron Fist włamuje się do pokoju, w którym rzekomo przebywa jego ojciec. W środku znajduje jedynie fiolkę z zieloną zawartością. Otwiera ją i po chwili staje przed nim Prince of Orphans. Ten informuje Randalla, że choroba jego ojca przekracza możliwości współczesnej medycyny, dlatego też John osobiście podjął starania celem uleczenia go. By się z nim zobaczyć, Orson musi teraz posłusznie udać się z ludźmi Hydry do samolotu, którym zostanie przetransportowany na kontynent afrykański, a dokładniej do królestwa Z'Gombo. Na miejscu faktycznie spotyka się z ojcem. Jest tu także John Aman, którego zachowanie znacząco odbiega od tego, do czego przyzwyczaił Iron Fista Prince of Orphans. Teraz John próbuje zdobyć zaufanie Randalla i przeprosić go za te wszystkie lata, w trakcie których był mu tak uciążliwy. Zapoznaje go też z wynikami śledztwa przeprowadzonego w celu wyjaśnienia obecności monet z Siedmiu Niebiańskich Miast na Ziemi. Ślad zaprowadził Johna do ojca Randalla, który obecnie jest niestety w bardzo ciężkim stanie. Zanim jednak odejdzie, musi udzielić pewnych wyjaśnień. Orson pyta ojca o portal jego autorstwa. Ten wyjaśnia, że zbudował takowe w każdym z Siedmiu Niebiańskich Miast tak, by umożliwić jego mieszkańcom swobodne podróżowanie między Niebem, a Ziemią wedle własnej woli i uznania. W zamian miasta sfinansowały jego naukowe imperium. W tym momencie całe dotychczasowe życie Amana legło w gruzach. Wszystko, w co do tej pory wierzył, prawa, zasady, tradycja, wszystko to runęło w tej jednej chwili, a całe jego życie okazało się być stekiem kłamstw. Portal, który rzekomo miał być zamknięty, tak naprawdę cały czas działał. Po tym wyznaniu ojciec Orsona umiera. Randall zaś sugeruje Johnowi odnalezienie niejakiego Thunderera z K'un-Lun, który buduje armię, przy pomocy której zamierza przeprowadzić w Niebie rewoltę. A gdy nadejdzie czas, nakazuje Amanowi odszukać swojego następcę, tak by ramię w ramię mogli stanąć do wspólnej walki. John pyta Orsona, czy ten wie, kto będzie jego następcą. Randall odpowiada, że nie, natomiast z całą pewnością może stwierdzić, kto nim nie będzie, po czym rusza w drogę powrotną, by odnaleźć Wendella Randa.

Autor: Bosnas

Galeria numeru

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.