Avalon » Serie komiksowe » Captain America vol. 5 » Captain America vol. 5 #35

Captain America vol. 5 #35

Captain America vol. 5 #35

"The Burden of Dreams" - Part Five

Postacie
Zapowiedź

Nowy Captain walczy o serce swojego narodu w mieście, które ogarnęło szaleństwo! Ostatni numer był tylko wierzchołkiem góry lodowej - plan Red Skulla wszedł w życie i chaos zaczął przejmować USA, a tylko jeden człowiek może stanąć mu na drodze. Jednak czy jest już gotowy, aby podjąć się tego zadania?

Cytat

Dr Faustus: "Making people scared enough to turn against their own interests is child's play."

Streszczenie

Gdzieś pod Nowym Jorkiem Falcon dzięki pomocy lokalnych ptaków odnalazł kryjówkę Faustusa. Niestety opuścił on tę byłą klinikę odwykową kilka dni temu. Całkiem możliwe, że była tu też Agentka 13. Melduje o wszystkim dyrektorowi S.H.I.E.L.D., Stark jednak nie może się tym zająć. Z powodu wczorajszej masakry, dokonanej na demonstrantach przez agentów będących pod wpływem Faustusa, wszystkie działania jego podwładnych zostały zawieszone, a on sam spędzi dzień na tłumaczeniu się z tych wydarzeń w każdej większej stacji telewizyjnej. Poszukiwaniami Sharon będzie musiała zająć się Natalia. Tymczasem w telewizji odtwarzana jest wypowiedź senatora Gordona Wrighta, przewodniczącego komisji finansów, ogłaszającego, że jest zmuszony zatrudnić zewnętrzną firmę - Kane-Meyer - do utrzymania bezpieczeństwa w Waszyngtonie do czasu ustania protestów i zamieszek. Swoje przemówienie senator ogląda w gabinecie w towarzystwie dr Faustusa.

W międzyczasie przed budynkiem Senatu Bucky w cywilu rozgląda się wśród demonstrantów, szukając potencjalnego zagrożenia. Jednocześnie przez radio rozmawia z Black Widow, która włamała się do szpiegowskiego satelity i też obserwuje teren. Z powodu zawieszenia działalności S.H.I.E.L.D. nowy Cap będzie musiał sam poradzić sobie z zamieszkami i jednocześnie odkryć, co naprawdę zamierza Red Skull. Natalia znajduje informację, że firma Kane-Meyer jest powiązana ze Skullem i firmą Lukina. Jednocześnie James zauważa, że woda sprzedawana wśród demonstrantów jest wyprodukowana przez konsorcjum Kronas i prawdopodobnie jest zmieszana z narkotykami. Jak na zawołanie, ludziom zaczynają puszczać nerwy i dochodzi do pierwszych starć między cywilami a ochroną. Cap jest zmuszony założyć kostium i przy pomocy gazu usypiającego, tarczy i butów próbuje rozdzielić walczących. Zdaje sobie sprawę, że Red Skull chce w ten sposób odwrócić ich uwagę, ale nie wie jeszcze, od czego. Na razie jednak musi walczyć z oszalałym tłumem i uzbrojonymi w ostrą broń ochroniarzami z Kane-Mayer. Na szczęście ma tarczę, z którą radzi sobie coraz lepiej. W tym samy czasie Red gratuluje Faustusowi sposobu, w jaki podburzył tłumy w Waszyngtonie. Obaj dochodzą do wniosku, że nadszedł czas, by zająć się dziewczyną Rogersa.

Przed Senatem Bucky dostaje informację od Black Widow, że na dachu budynku biura senatorów wylądował śmigłowiec. Cap zaczyna przebijać się przez tłum w tamtą stronę. Tymczasem w budynku napastnicy obezwładniają ochronę i upominają się, aby pamiętać o nieuszkodzeniu systemu monitoringu. Przez okno wpada Captain America, który staje przez Sin i jej Serpent Squad.

W laboratorium Sharon budzi się przywiązana do łóżka. Nad nią stoi Zola, który chce zacząć badanie. Wewnętrzny głos podpowiada kobiecie, aby nie stawiała oporu - w końcu nie jest w stanie ciągle ukrywać tego, że jest w ciąży.

Autor: Spell

Galeria numeru

Captain America vol. 5 #35 Captain America vol. 5 #35

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.