Avalon » Serie komiksowe » X-Force vol. 3 » X-Force vol. 3 #1

X-Force vol. 3 #1

X-Force vol. 3 #1

"Angels And Demons" - part 1

Postacie
Zapowiedź

Są linie, których X-Men mieli nigdy nie przekraczać, ale po wydarzeniach "Messiah CompleX", Cyclops dochodzi do wniosku, że niektórzy wrogowie powinni zostać wyeliminowani na zawsze. Ale ponieważ pozostali nie mogą o tym wiedzieć, powstaje specjalna jednostka uderzeniowa. Jej członkowie to Wolverine, Warpath, X-23 i Wolfsbane, a jej nazwa to X-Force.

Cytat

Wolverine: "Damn, Summers. I don't know if I should be impressed or worried you've snapped. What's Frost say about all this?"
Cyclops: "Emma... doesn't need to know."
Wolverine: "Okay, I'm impressed."

Streszczenie

Dom Angela w Kolorado. Cyclops i Wolfsbane spotykają się z Wolverinem. Logan jest zaskoczony obecnością Rahne, ponieważ spodziewał się rozmowy ze Scottem sam na sam. Summers mówi, że powodem spotkania jest to, co stało się siedemnaście godzin temu: Matthew Risman, dowódca Purifierów, poddał się S.H.I.E.L.D. Okazało się jednak, że to był podstęp i z pomocą swojego człowieka, Latchama, wprowadził do bazy agencji w Północnej Dakocie mały oddział i zabił szesnastu jej pracowników. Do tej pory Purifierzy mordowali tylko mutantów, to pierwszy raz, kiedy przelali krew zwykłych ludzi. Cyclops podejrzewa, że organizacja może mieć swoich członków nawet w rządzie, więc ich poprzednie akcje były ignorowane, ale tej S.H.I.E.L.D. nie zostawi bez reakcji. Celem Rismana było coś, co było warte ryzyka i zostanie wkrótce według Scotta użyje przeciw mutantom. Wolverine mówi, że kiedy zostaną zaatakowani, będą walczyć i jak zawsze zwyciężą. Cyclops odpowiada, że tym razem ma być inaczej: zamiast czekać na złoczyńców, Logan ma zebrać X-Force i wyeliminować Purifierów, zanim będą mogli uderzyć. Wolverine pyta się, co o tym sądzi Emma, na co Cyclops stwierdza, że ona nie musi o niczym wiedzieć. Logan uważa jednak, że nie może odtworzyć X-Force, ponieważ Caliban nie żyje, a Warpath gdzieś wyjechał. Summers mówi, że wie, gdzie jest Proudstar.

 

Camp Verde w Arizonie. James grzebie ciało Calibana wśród swoich współplemieńców. Uważa, że jego brat, John, potrafiłby uratować przyjaciela i obiecuje pomścić go, zabijając Purifierów.

 

Cyclops stwierdza, że Warpath będzie walczył przeciw Purifierom z X-Force lub bez nich, natomiast X-23… Tu Logan przerywa mu, mówiąc, że Proudstar może podjąć decyzję w tej sprawie, ale Laura nie, ponieważ nie potrafi. Sprowadził ją do Instytutu Xaviera, aby mogła nauczyć się żyć normalnie i nie będzie jej prosić, aby znów zabijała. Scott mówi, że sam już to zdążył zrobić.

 

Baza S.H.I.E.L.D. w Północnej Dakocie. X-23 podąża za zapachem Latchmana, jednocześnie zdając relację Cyclopsowi. Odkrywa, że Purifierzy załadowali do systemów wirus komputerowy, który wyczyścił dane o skradzionym przez nich przedmiocie. Z zapisów z kamer dowiaduje się, że Latchman po wykonaniu zadania popełnił samobójstwo, ale może podążać za zapachem Rismana. Cyclops każe jej dać znać, jak tylko znajdzie jego obecną kryjówkę.

 

Logan uderza Scotta, mówiąc, że jest odpowiedzialny za Laurę i powinien był najpierw porozmawiać z nim. Nie podoba mu się, że wciąga do tego zadania X-23, Warpatha i Wolfsbane i mówi, że woli ścigać Rismana sam. Cyclops odpowiada, że wie, co robi, i teraz mokrą robotę będą wykonywać X-Force, a Wolverine dobrze wie, że on ma rację. Dodaje, że Rahne sama się do niego zgłosiła. Wolverine mówi jej, że nieważne, jakie ma powody, on nie zabierze jej na tą misję i odchodzi. Wolfsbane zmienia się w swoją wilczą postać.

 

Kościół niedaleko miasteczka Fargo w Północnej Dakocie. Wolverine i Warpath spotykają się niedaleko budynku z X-23, która zamiast powitania opowiada im, co zdążyła zaobserwować i jak dostać się do środka. Logan mówi pozostałej dwójce, że mają jeszcze szansę wycofać się. Jeżeli ruszą z nim, nie będą już X-Men. Ostrzega Laurę, że znów oddali się od człowieczeństwa, a Jamesa, że zemsta nie może nadać sensu jego życiu, o czym już wcześniej się przekonał. Widząc, że żadne z nich nie chce odejść, przygotowuje się do walki.

 

W kościele Risman opowiada zebranym Purifierom, że William Stryker dokonał ataku na Instytut dzięki informacjom od Nimroda i zabił wielu mutantów, ale sam zginął z ich ręki. Po powrocie do swej siedziby Purifierzy zastali ją zniszczoną, a robota z przyszłości nigdzie nie było. Co prawda udało im się później znaleźć go w ruinach Eagle Plaza w Dallas, ale już nie funkcjonował. Nowy członek organizacji powiedział mu jednak, że Nimrod już raz przybył do teraźniejszości i po połączeniu się z robotem zwanym Master Moldem utworzył Bastiona. Właśnie jego głowę Purifierzy wykradli z bazy S.H.I.E.L.D. i teraz podłączają ją do ciała Nimroda. Robot szybko zaczyna się regenerować. Po chwili Bastion jest już w stanie używalności i ostrzega, że wykrył obecność mutantów.

 

X-Force wybijają kolejnych Purifierów, kierując się w stronę ich przywódcy. Laura i Logan wyczuwają znajomy zapach. Po chwili Risman każe im się poddać, bo inaczej zastrzeli związaną Wolfsbane. Wolverine ostrzega go, że on umrze chwilę po Rahne. X-23 uważa, że Risman kłamie i nie chce jej zabić, po czym rzuca się na kolejnych dwóch przeciwników. Lider Purifierów mówi, że nigdy nie blefuje, i pociąga za spust.

Autor: Ozz

Galeria numeru

X-Force vol. 3 #1 X-Force vol. 3 #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.