Avalon » Serie komiksowe » Fantastic Four » Fantastic Four #554

Fantastic Four #554

Fantastic Four #554

"World's Greatest" - part I

Postacie
Zapowiedź

MARK MILLAR! BRYAN HITCH! Czy trzeba dodać coś więcej?! OK, dodamy! Kim jest Mrs. Fantastic? Jak jej wtargnięcie w życie Reeda zadziała na Pierwszą Rodzinę komiksu? Przygotujcie się także na przywitanie całkiem nowej drużyny Invisible Woman! Ten numer rozpoczyna historię trwającą cały rok, historię, która uczyni 'Fantastic Four' najlepszym komiksem na Ziemi!

Cytat

Debbie: "You certainly have a way with kids, mister Grimm."
Thing: "Aw, this is nuthin' toots. You should see the way I make a spanish omelette after a night o' wild, passionate lovin'."
Debbie: "Cute line. Has it ever actually worket on a real person?"
Thing: "I'll tell ya at breakfast."

Streszczenie

Dawno temu na dzikim zachodzie. Reed, Sue i Ben razem z Valerią i Franklinem w szynowym pojeździe uciekają przed pędzącymi za nimi Indianami. Sue ochrania ich polem siłowym przed wystrzelonymi w ich stronę kulami, a dzieci przepychają się w wąskim siedzeniu. Na pytania żony o zbliżający się ku nim kształt Reed odpowiada, iż jest to pociąg pocztowy, ale zdążą wykonać skok w czasie na całą sekundę przed zderzeniem. Nagle ku przerażeniu Sue Franklin wypada z fotela, lecz Fantastic łapie go, zanim uderzy o ziemię. Wreszcie pojazd wjeżdża w portal, a pociąg rozpędza spłoszonych Indian.

Baxter Building, dziś. Wehikuł czasu z impetem zatrzymuje się wewnątrz budynku, a Thing, pchnięty siłą rozpędu, wylatuje z niego, przebija się przez szereg pięter i ląduje u stóp Johnny'ego. Okazuje się, że Reed chciał zabrać rodzinę na otwarcie pierwszego Disneylandu w 1955, ale nagła burza czasowa pokrzyżowała im plany. Ben zauważa spakowane rzeczy Johnny'ego, na co ten odpowiada, że planuje zostać gwiazdą rocka i wystąpić we własnym reality show. Gdy odlatuje na spotkanie z menadżerem, Sue stwierdza, że jej brat to Paris Hilton. Nagle Ben przypomina sobie, iż obiecał wpaść do swojej dawnej szkoły, by opowiedzieć o tym, jak to jest być superbohaterem. Sue nie może z nim pojechać, gdyż ma spotkanie nowej organizacji charytatywnej mającej pomagać ofiarom incydentów związanych z superludźmi, ale Reed zgadza się pójść z Benem.

Dawna szkoła Bena. Dwie nauczycielki rozmawiają o mających przybyć bohaterach. Jedna z nich stwierdza, że małżeństwo Richardsów nie miewa się najlepiej i widzi w tym szansę dla siebie. Na pytanie koleżanki, co z jej mężem, odpowiada, iż umówili się, że mają wolną rękę, jeśli chodzi o superbohaterów. Wreszcie przybywają Reed i Ben, a nauczycielka, widząc Reeda, zastanawia się nad tym, jak Sue Richards mogła zrezygnować z męża. Jej koleżanka, Debbie, niepokoi się o reakcję uczniów na zmienioną skórę Grimma, lecz druga stwierdza, że dzieciaki będą miały świetną zabawę.

Po dwóch godzinach nudnego wykładu Richardsa uczniowie są ledwo przytomni, więc Thing postanawia wziąć sprawy w swoje ręce i zaprasza wszystkich do Fantasticaru. Uczniowie bawią się świetnie, a Debbie stwierdza, iż Ben ma talent do dzieci. Ten odrzeka, że powinna zobaczyć, jak robi hiszpański omlet po nocy namiętnej miłości. Kobieta zastanawia się, czy ten tekst kiedykolwiek podziałał na jakąś dziewczynę, na co Grimm stwierdza, że odpowie jej przy śniadaniu. Zaprasza ją do irlandzkiego lokalu, a Debbie odrzeka, że nie mogłaby odmówić.

Baxter Building. Sue Richards omawia szczegóły swojej organizacji charytatywnej z Wasp i She-Hulk. Nagle w pokoju zjawia się nieznajoma kobieta, którą okazuje się być Alyssa Moy - dawna dziewczyna Reeda. Alyssa stwierdza, że ma ważną sprawę d o Richardsa i że nie nazywa się już Moy - wyszła za mąż za Teda Castle - znanego miliardera i jednego z najmądrzejszych ludzi na świecie. Okazuje się, że wraz z mężem pracują nad projektem, który może zmienić cały świat, ale potrzebują pomocy Fantastica, który właśnie wszedł wraz z Thingiem do pomieszczenia. Alyssa obiecuje, że zwróci Sue męża w ciągu dwudziestu czterech godzin i teleportuje się wraz z Reedem. Ben stwierdza, że kobieta jest jeszcze gorętsza, niż ją pamięta, lecz milknie, widząc spojrzenie Sue.

Baza Earth-Trust, pięćdziesiąt mil od bieguna północnego. Ted Castle wita Richardsa w swojej bazie arktycznej i wyjaśnia, iż ich projekt jest jedną z najpilniej strzeżonych tajemnic na świecie. Gdyby wyszedł na jaw, w najlepszym wypadku wybuchłaby masowa histeria. Mówi, iż założenie projektu jest podobne do bunkra atomowego - gdy nadejdzie czas, będą mogli przejść przez portal, by rozpocząć nowe życie. Alyssa dodaje, że nie wszystko jest jeszcze skończone, ale powinno im to zająć najwyżej kilka tygodni. Całą trójka wkracza do przejścia, a po drugiej stronie ich oczom ukazuje się Nu-world, naturalnych rozmiarów kopia Ziemi - miejsce, gdzie uciekną, gdy ich planeta umrze.

Autor: TheNewlyAwoken

Galeria numeru

Fantastic Four #554 Fantastic Four #554

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.