Avalon » Serie komiksowe » The Punisher: War Journal vol. 2 » The Punisher: War Journal vol. 2 #16

The Punisher: War Journal vol. 2 #16

The Punisher: War Journal vol. 2 #16

"The Survivors Guild"

Postacie
Zapowiedź

Punisher nie jest znany z brania jeńców, więc jak wygląda życie tych kilku szczęśliwców, którzy przeżyli spotkanie z Frankiem Castle? Kiedy ostatni raz widzieliśmy Gibbona, Punisher otruł go i wysadził. A dziś? Gibbon żyje w ukryciu z kilkoma innymi ocalonymi, knując zemstę przeciwko mężczyźnie, który zabrał mu życie. Każdy ruch wskazówki zegara przybliża go do nieuniknionej eksplozji przemocy.

Cytat

Punisher do Gibbona: "Go home. Don't forget your snake."

Streszczenie

Spotkanie gildii ocalonych. Martin Blank przemawia do zebranej grupy ofiar pożaru, jakie wzniecił Punisher na stypie po pogrzebie Stilt-Mana [numer 4 serii - red]. Mówi, że wczorajszego wieczora nie mógł się już znieść swojego widoku, ale nie chciał zrobić sobie krzywdy. Kiedy jego żona zasnęła zakrył gazetami wszystkie lustra w domu. Zresztą, jak dodaje, żona jest ociemniała, więc i tak nic nie zobaczy. Potem wziął bandaże, których ma sporo po oparzeniach jakie doznał i owinął nimi twarz. Teraz wygląda jak główny bohater filmu "Niewidzialny człowiek" bowiem oczy zakrywają narciarskie gogle. Blank dodaje, że Punisher zabrał mu wygląd, odbicie w lustrze nie zgadzało się - w końcu Martin powinien wyglądać jak gibbon. Niestety stracił w pożarze futro. Gibbon mówi, że wie, że nie jest tu jedyna ofiarą Punishera, że nie tylko on czuje ból, ale gdy spogląda w lustro nie widzi małpiego wyglądu, jest za to nagi, odkryty - to jego ból wzbiera w nim i mężczyzna ma ochotę krzyczeć, aż nic więcej w nim nie zostanie.

Przerwa. W sali zostają tylko Gibbon i Tinkerer. Stary mężczyzna mówi Martinowi, że ma dla niego to co chciał. Ten każe mu przyjść po sesji. On bowiem idzie już do domu, do żony. Po drodze mija zaczepiającą go prostytutkę. Martin przechodzi nie zwracając na kobietę uwagi.

W domu Martin zastaję swoją żonę - Princess Python zajętą robieniem na drutach. Kobieta tworzy ubranko dla swojego pytona Pitagorasa. Dodaje, że jej ulubieniec musi się dziś źle czuć, dlatego prosi mężą, aby sprawdził go. Martin podchodzi do akwarium z wężem i stwierdza, że ten nie żyje. Uspokaja żonę, że jej ulubieniec mocno śpi.

Chwilę później przybywa Tinkerer, mimo że jeździ na wózku, mężczyzna sam radzi sobie ze schodami. Panowie wychodzą do drugiego pokoju. Tinkerer daje Martiemu kopertę w której są fałszywe dokumenty tożsamości. Martin dziękuje za dostawę, w odpowiedzi wyjaśnia po co mu nowa tożsamość - chce kupić broń i zabić Punishera.

Blank wraca do domu po zebraniu, znów mija prostytutkę, jej alfons bije ją, gdy jej urok nie działa na Martina. Gibbon widząc to podchodzi do alfonsa, ten jednak grozi mu nożem, więc mężczyzna salwuje się ucieczką. Niezrażony alfons dalej bije kobietę.

W domu Marty zamyka się w łazience. Zdejmuje gogle i zrywa papier z luster. Idzie na kolejne zebranie, nie ma na nim jednak nic do opowiedzenia. Po przyjściu do domu zdejmuje bandaże okalające jego twarz. Pierwszym krokiem po wyjściu z domu jest sklep z bronią. Tydzień później Martin odbiera rewolwer.

Któregoś dnia w domu Princess znajduje rewolwer. Jest wściekła. Pyta się męża, czy naprawdę miał zamiar zabić Punishera, ten potwierdza. Kobieta wyrzuca broń do zsypu. Po czym głośno zastanawia się jak Martin miał tego dokonać, skoro nigdy nikogo nie zabił. Zrezygnowany mężczyzna wygląda przez okno i widzi alfonsa. Ten głośno wykrzykując i trzymając się przy tym za genitalia pyta się na co Martin się patrzy.

W mieszkaniu Princess podchodzi do akwarium z pytonem, mówi do męża, że nie wyczuwa jego myśli. Blank uspokaja ją, że z wężem jest wszystko w porządku, jednocześnie wyjmuje jego ciało z pojemnika i wynosi do piwnicy do spalenia. Potem zamiast do domu idzie do pojemnika na śmieci i po chwili znajduje swój rewolwer. Następnie wychodzi na miasto i kupuje nowego Pytona. Wracając pod domem widzi alfonsa i prostytutkę. W duchu Gibbon dodaje sobie odwagi, by go zabić. Podchodzi do pary, alfons proponuje mu swoją dziewczynę, ta odmawia uważa bowiem Martina za zbyt brzydkiego. Mężczyzna zaczyna bić kobietę, Martin odchodzi. Nagle obok nich zatrzymuje się furgonetka. Wybiega z niej Punisher w towarzystwie kobiety. Po upewnieniu się, że chodzi o tego alfonsa Frank zabija go. Martin widząc swojego wroga odruchowo sięga ręką do kieszeni po broń. Wyjmuje ją i po chwili wewnętrznej walki oddaje Punisherowi,. Ten obwąchuje ją sprawdzając, czy była używana i każe iść Martinowi do domu i zachowywać się.

Chwile później w domu Martin daje żonie węża, sam znów obwiązuje głowę bandażami i zakrywa lustra.

Autor: redevil

Galeria numeru

The Punisher: War Journal vol. 2 #16 The Punisher: War Journal vol. 2 #16

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.