Avalon » Serie komiksowe » World War Hulk Aftersmash: Warbound » World War Hulk Aftersmash: Warbound #3

World War Hulk Aftersmash: Warbound #3

Postacie
Zapowiedź

Tylko Warbound mogą obronić ludzi przed największym wrogiem Hulka. Ale łącząca ich przysięga zostanie wystawiona na próbę, kiedy jeden z nich może się stać największym potworem pod kopułą Gammaworldu.

Cytat

Kate, uszkadzając zbroję Leadera: "S.H.I.E.L.D. virus, uploaded though the com link. Angry Aliens, uploaded up your @$$."

Streszczenie

W stronę Gammaworld zmierza oddział wojska, gotów wystrzelać Warbound, kiedy tylko ich zobaczą. W ogóle nie obchodzą ich informacje, jakoby kosmici pomagali uwięzionym ludziom.

Tymczasem w samym Gammaworld, Leader teleportuje się na pole walki i z uciechą patrzy, jak stworzony przez niego potwór - Horde - rzuca Warbound na wszystkie strony. Kate zaczyna strzelać do potwora, jednocześnie prosząc Hiroima, aby nie przerywał utrzymywania tunelu. Sprawa wydaje się jednak beznadziejna, ponieważ stwór szarżuje wprost na kapłana. Leader bierze do ręki misia, którego dostał Hiroim i rozrywając go, pyta kapłana, jaki jest sens jego przysięgi, skoro wszyscy za nią zginą, a ludzie i tak mu nie zaufają, po czym teleportuje się. Hiroim mówi sam do siebie, ze jeśli obiecał, że nikt nie zginie, to tak będzie. Błyskawicznie wstaje, wystrzałem energii wyrzuca Horde jak najdalej i w ostatniej chwili stabilizuje tunel, ratując przechodzących przez niego ludzi. Chce, aby przeszli też jego przyjaciele, jednak ci zamierzają zostać z nim do końca. Nagle wojsko z drugiej strony kopuły atakuje, trafiając Hiroima i rozpraszając go na tyle, ze ten traci kontrolę nad tunelem. Kopuła znów się zamyka, a jedną z nielicznych, którym udało się jeszcze uciec jest przywódczyni oddziału, który pomagał Warbound. Pierwszym co robi jest przywalenie dowódcy grupy, która doprowadziła do tego. Zanim dowódca zdążył wydać rozkaz aresztowania jej, nagłe wyładowanie energii spopiela wszystkich. Tracą ponownie kontrolę nad swoją mocą, Hiroim przeskakuje na olbrzymia odległość, podczas gdy Leader pobiera energię Gammaworldu do swojej zbroi, co z daleka obserwuje agentka Waynesboro. Prosi, aby Warbound nie zbliżali się do Hiroima, na co nalega też on sam, odtwarzając swoją rękę z ziemi. Leader sprawił, że ledwo utrzymuje swoją moc pod kontrolą, ale dzięki temu wyczuwa też wszystkich ludzi uwiezionych w całym Gammaworld. Zgodnie z obliczeniami Kate, za pół godziny zatrucie promieniowaniem będzie nie do wyleczenia, muszą wiec zniszczyć kopułę. Hiroim twierdzi, że wie, gdzie znajduje się stacja z generatorem pola i zamierza rozwalić ją wspólnie z Korgiem. Żeńskiej części grupy przypada zadanie zajęcia się Leaderem. Zanim odlatują, Kate mówi Hiroimowi, że jest jej przykro. Usta obojga układają się do pocałunku.

Dziesięć minut później. Kate i Elloe są niesione na skrzydłach Brood ku ich przeciwnikowi. Waynesboro kontaktuje się z Leaderem i mówi mu, że wie po co to wszystko. Jest chory i liczy, że Gammaworld go uleczy. Problem w tym, że jego choroba jest tak zaawansowana, że zamiast zabijać ją, promieniowanie zabija jego. Leader wścieka się i zamierza ostrzelać napastników, gdy nagle Kate wysadza jego broń, za pomocą wirusa, którego załadowała do zbroi, poprzez komunikator. Zaraz potem atakują go Elloe i Brood.

Korg obserwuje z daleka eksplozję i pyta, gdzie są generatory. Hiroim odpowiada, że nie ma żadnych. Kopułą czerpie energię bezpośrednio z niego i jedynym sposobem, aby ja zniszczyć, jest zabicie go. Korg krzyczy, że nie zrobi tego, ale kapłan przypomina mu, że przysięgał bronić ludzi. Na łączące ich przymierze błaga przyjaciela, aby zrobił to, nim będzie za późno.


"Tales of Warbound" - part 3

W następnej kolejności Kate pyta Mieka o Korga, który wydaje się być dosyć litościwy. Miek kpi z tych pozorów. Korg lata temu uczestniczył w inwazji na Ziemię i kiedyś wymordował całą kolonię Kree, a gdy trafił na Saakar uciekł w góry i uratował ukrywającą się tam Elloe przed grupą próbujących ją zgwałcić żołnierzy. Ona wzięła go za górskiego boga, ale jej towarzysze martwili się, jakie skutki może mieć ich śmierć. Wysłali jej brata, Arkisa do miasta, aby powiedział, że to lawina ich zabiła. Zanim odszedł, Arkis modlił się do górskiego boga, aby chronił jego lud, tak jak obiecał według legend. Korg słyszał to i wziął to do siebie. Przez resztę czasu bronił mieszkańców wioski przed niebezpieczeństwami, aż do zimy. Wtedy zaatakował ich oddział żołnierzy, a Korg znów stanął w ich obronie. Nagle odkrył, że jednym z nich, którego ciężko zranił, był Arkis, z przyczepionym dyskiem kontroli. Elloe podbiegła do rannego brata i spojrzała na Korga z wyrzutem, a on odszedł zawstydzony. Korg nigdy nie złamie swej przysięgi, ale jeżeli ktoś myśli, że to dobrze, to nie poznał za wielu jego przyjaciół.

Autor: Demogorgon

Galeria numeru

World War Hulk Aftersmash: Warbound #3 World War Hulk Aftersmash: Warbound #3

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.