Avalon » Serie komiksowe » Incredible Hercules » Incredible Hercules #114

Incredible Hercules #114

Incredible Hercules #114

"Incredible Herc" - part 3: "Walls of Troy"

Postacie
Zapowiedź

Ścigany przez Mighty Avengers i rozwścieczony przez Aresa Hercules jest kluczową częścią planu Amadeusa Cho w całkowitym znisczeniu S.H.I.E.L.D. Na czym polega ten plan i czy Cho jest zdolny do poświęcenia Herculesa, aby go wykonać? Gościnnie występują Champions z Los Angeles.

Cytat

Simon: "... stall Herc untill we get there."
Widow: "Stall him? All 130 pounds of me?"

Streszczenie

Troja rok 1264 p.n.e. Hercules przebija się przez armię króla Laomedona i zmierza do zamku. Wykonał pracę zlecona przez władcę Troi i teraz chce swoją zapłatę - konie. Olimpijczyk staje pod murami i krzyczy, aby król przyszedł stawić mu czoła.

Herc jest oszalały z bólu po trafieniu przez Aresa krwią Hydry. Tak naprawdę stoi wśród żołnierzy S.H.I.E.L.D.

W tym samym czasie Cho próbuje dostać się na kamienny statek, którym przyleciał Hulk. Po drodze obezwładnia strażnika, który próbował go unieszkodliwić paralizatorem. Gdy zadowolony wchodzi na pokład statku z cienia, za nim wychodzi Black Widow i ciosem w głowę pozbawia go przytomności.

Żołnierze S.H.I.E.L.D. próbują obezwładnić Herca, nie są jednak w stanie tego zrobić. Widząc to Widow wzywa posiłki. Simon odpowiada jej. Są teraz z Aresem w innym stanie, bowiem Herc trafił brata tak mocno, że ten odleciał tak daleko. Wonder Man czuł się w obowiązku polecieć po Olimpijczyka. Simon mówi Natashy, że przez kolejne dwadzieścia minut sama musi się zająć synem Zeusa. Słysząc to kobieta pod nosem mówi coś w ojczystym języku.

Ares próbuje zdobyć samochód od cywili, ci jednak nie chcą się zatrzymać. Widząc Wonder Mana dodaje, że muszą działać szybko. Ostatnio widział swojego brata tak wściekłego, kiedy król Troi Laomedon zatrudnił go, aby bohater uratował jego córkę przed morskim potworem. Nagrodą miały być magiczne konie, które mogły biegać po wodzie. Król zapomniał jednak wspomnieć, że morski potwór został nasłany przez Posejdona jako karę, za oszustwo króla wobec niego. Herc wrócił do miasta, podbił je w pojedynkę, zabił króla i jego synów, oszczędzając tylko jednego.

Simon ma dość tych rodzinnych opowieści. Nagle tuż koło niego zatrzymuje się auto, kobieta rozpoznaje Williamsa, aktora. Simon zaczyna z nią flirtować, gdy nagle Ares trafia go kawałkiem betonu w tył głowy. Następnie Olimpijczyk wyrzuca kobietę z auta i odjeżdża nim.

Herc stoi samotnie na polu walki, żołnierze S.H.I.E.L.D. leżą nieprzytomni wokół niego. Wciąż wydaje mu się, że jest w Troi. Nagle pojawia się Natasha. Chce, aby Herc się skupił. Bohater widzi ją taką, jaką była w czasach, gdy wspólnie walczyli w grupie Champions. Po chwili także widzi wokół siebie resztę grupy - Icemana, Ghost Ridera i Angela. Po krótkim czasie, ponownie w wyobraźni, przeżywa swoją pierwszą przygodę z Champions - walkę z Aresem.

Natasha patrzy na parujące rany Herca. Wysyła bohatera w pobliże wielkich zbiorników z paliwem. Gdy ten tam dociera, używając broni jednego z nieprzytomnych agentów, wysadza zbiorniki w powietrze.

Kamienny statek. Cho podnosi się z ziemi, widzi, że jego szczeniak nie żyje.

Herc wychodzi z płomieni. Ogień wypalił truciznę. Bohater jest już sobą. Widow liczyła na taki efekt. Mówi Hercowi, że na początku ich współpracy nie mogła oswoić się z tym, że ma dowodzić mitologicznym bogiem, zaczęła więc czytać jak najwięcej na jego temat, by w swoich oczach, uczynić go jak najbardziej ludzkim. Herc uśmiecha się słysząc to. Widow daje mu ubranie i puszcza wolno pozwalając się znokautować.

Nad głową syna Zeusa pojawia się hellicarier z Cho na pokładzie. Herc wsiada do środka. Ares dojechał zdobytym samochodem, wykorzystując leżący kawałek blachy jako rampę wbił się autem do hellicariera.

Cho pracuje przy urządzeniach statku. Che wysłać elektromagnetyczny impuls do wszystkich rządowych komputerów. Spowoduje to kontrreakcję, która na koniec sprawi, że każde urządzenia S.H.I.E.L.D. będzie miało oprogramowanie Amadeusa. Pozwoli mu to kontrolować agencję. Słysząc to Herc chce przedyskutować to z chłopakiem. Cho z diabolicznym uśmiechem stwierdza, że jest już za późno.
 

Autor: redevil

Galeria numeru

Incredible Hercules #114 Incredible Hercules #114 Incredible Hercules #114

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.