Avalon » Serie komiksowe » Ultimate Fantastic Four » Ultimate Fantastic Four #51

Ultimate Fantastic Four #51

Ultimate Fantastic Four #51

"Four Cubed" - part 2

Postacie
Zapowiedź

Nowy Jork staje się polem walki między dwoma galaktycznymi imperiami, które chcą zdobyć Kosmiczny Sześcian. Wszystko zależy od Reeda Richardsa, który musi stanąć do walki z Thanosem.

Cytat

Keris: "Thanos... Thanos has the Cube."
Tesseract: "Commander, you could have not forseen this. The skywhales maneuvered brilliantly."
Keris: "Thank you, Tesseract. Now I can watch the galactic genocide untroubled by any sense of personal responsibility."

Streszczenie

Statek flagowy Halcyonów. Keris każe wynieść porwany fragment Nowego Jorku z ziemskiej atmosfery, jednocześnie bombardując barierę, aby nie dać Richardsowi odpocząć, a następnie wysłać oddziały do walki. Nagle dostaje sygnał, że w Słońcu ukrywały się dwa kosmiczne wieloryby z Acheronu i teraz zmierzają w stronę niesionego miasta. Keris każe je powstrzymać, ale Halcyoni nie są w stanie zadać im wystarczająco dużo obrażeń. Wieloryby docierają do bariery i następuje eksplozja, w wyniku której miasto znika. Dowódca pyta się, co się stało, i dowiaduje się, że wieloryby najprawdopodobniej otworzyły bramę i teleportowały Nowy Jork w nieznane miejsce. Keris wie, że Thanos jest już bliski zdobycia Sześcianu.

 

Nowy Jork materializuje się na Acheronie. Reed każe Johnny’emu wylecieć na zewnątrz bariery i zrobić zwiad. Sue pyta się, co powinni zrobić z unieruchomionymi mieszkańcami, na co Richards stwierdza, że lepiej jest pozostawić ich w tym stanie, aby uniknąć paniki. Johnny wylatuje z Budynku Baxtera i zbliża się do bariery. Reed komunikuje się z nim za pomocą Sześcianu. Storm wydostaje się poza pole siłowe i zauważa czekające w pogotowiu liczne zastępy Thanosa dowodzone przez Ronana. Na widok Johnny’ego żołnierze pytają się, czy mają zaatakować zwiadowcę, ale Oskarżyciel mówi, że jego ojciec chce zając się tą sprawą osobiście i stanięcie pomiędzy nim a jego wrogami nie jest rozsądne. Po chwili przybywa pojazd, z którego wysiada Thanos we własnej osobie.

 

Johnny wraca do Budynku Baxtera i przedstawia pozostałym sytuację. Reed mówi, że nie mogą pozwolić Thanosowi zdobyć Sześcianu, ponieważ widzieli już, co on zrobiłby ze wszechświatem. Dodaje, że mógłby zdjąć zabezpieczenie z broni i w ten sposób uczynić ją szybszą, ale obawia się konsekwencji. Fantastyczna Czwórka decyduje się walczyć z dala od Nowego Jorku i wyrusza w kierunku bariery.

 

Widząc zbliżających się Ziemian, Thanos ostrzega swoich ludzi, że ten, kto odważy się zaatakować Richardsa dopóki nie zostanie on otoczony, poniesie straszliwą karę. Czwórka stoi na zewnątrz, czekając na atak, który nie następuje od razu. Mają więc nadzieję, że może uda im się rozwiązać sprawę za pomocą rozmowy, ale w tej chwili pojazdy bojowe zaczynają strzelać. Ziemianie, używając swoich zdolności i mocy Sześcianu, utrzymują swoją pozycję. Thanos rozkazuje rzucić wszystkie siły do walki, aby przekonać się, jak silna jest wola Richardsa kierująca kosmiczną bronią, którą zbudował. Reed krzyczy do nacierających przeciwników, że rozumie, iż zostali zmuszeni do walki przez Thanosa, ale nie muszą tego robić i mogą się wycofać, aby nie stała im się krzywda. Ben mówi, że w ten sposób nie przekona oddziałów Acheronu, ponieważ bardziej od Fantastycznej Czwórki boją się oni tego, co może zrobić im Thanos za dezercję. Nagle Grimm zostaje trafiony wiązką energii. Zaczyna się świecić, a po chwili rozpada się i znika.

 

Gdzieś indziej. Ben jest powitany przez nieznaną postać, która mówi mu, że nie powinien się bać, ponieważ nie umarł, a przynajmniej nie naprawdę.

 

Reed, wściekły z powodu, jak myśli, śmierci przyjaciela, wzmacnia moc Sześcianu i niszczy część oddziałów. Thanos każe pozostałym przerwać atak, ponieważ uznaje, że widział już wystarczająco dużo. Rusza samotnie na spotkanie z Ziemianami. Jeden z dowódców ostrzega go, ale władca mówi, że nie przejmuje się ryzykiem. Thanos oznajmia Reedowi, że ta walka nie zostanie rozstrzygnięta za pomocą armii. Richards zastanawia się więc, dlaczego imperator przyprowadził swoją ze sobą, i mówi, że dopóki ma Sześcian, nic nie jest w stanie go pokonać. Thanos stwierdza, że ponieważ fragment jego świadomości był obecny w umyśle Reeda, kiedy ten budował urządzenie, to jest ono dostosowane również do jego myśli i on też może nim kierować. Wyzywa Richardsa na pojedynek umysłów i siły woli. Człowiek zgadza się i rozpoczyna się walka. Reed koncentruje się ze wszystkich sił, ale nagle widzi, że znajduje się w swoim domu, a przed nim stoi jego ojciec. Gray Richards mówi, że jego syn jest ofermą, ale to po części jest jego wina, ponieważ nie potrafił go nauczyć, jak być mężczyzną. Raz za razem wymierza mu cios pasem. Thanos mówi, że żyje od wielu lat i przetrwał wiele, a ponadto już raz posiadał Sześcian, więc wynik walki był z góry przesądzony. Reed pada nieprzytomny, a władca Acheronu zabiera z jego dłoni urządzenie. Dodaje, że ma wielki dług wobec człowieka za odbudowanie jego broni i wie, jak się odwdzięczy: wszystkie światy zostaną zmienione według jego woli, ale Ziemia będzie pierwsza.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Ultimate Fantastic Four #51 Ultimate Fantastic Four #51

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.