Avalon » Serie komiksowe » Ultimate X-Men » Ultimate X-Men #91

Ultimate X-Men #91

Ultimate X-Men #91

"Apocalypse" - part 2

Postacie
Zapowiedź

Chwała Apocalypse'owi! W poprzednim numerze Sinister powstał z grobu. W tym - mistrz ewolucji zwany Apocalypsem pojawia się osobiście.

Cytat

Apocalypse: "I have lived across the millenia and my will shall be done again. THIS WORLD IS MINE!"

Streszczenie

Ulice Manhattanu. Apocalypse zostaje otoczony przez funkcjonariuszy N.Y.P.D. którzy przypuszczając, iż mają do czynienia z niezwykle groźnym przeciwnikiem, strzelają do niego bez ostrzeżenia. Kule nie robią mu jednak żadnej krzywdy i zwyczajnie odbijają się od jego ciała, wystarczają natomiast, aby rozzłościć mutanta i sprawić, że zaczyna on niszczyć stojące wokół samochody, rzucając nimi w pobliskie budynki.

Tymczasem w tunelach zamieszkiwanych przez Morlocków X-Men stoją w milczeniu nad dwójką swoich martwych towarzyszy - Angelem i Bishopem. Ciszę przerywa Wolverine, który oznajmia, iż powinni teraz jak najszybciej udać się w pościg za Sinsterem. Opłakująca Warrena Dazzler nie zamierza jednak zostawiać ciała swojego ukochanego, na co Logan odpowiada, że może je dla niej poszatkować swoimi pazurami, aby mogła wziąć kawałek chłopaka ze sobą. Na te słowa dziewczyna wpada we wściekłość i korzystając ze swojej mocy, z ogromną siłą ciska Wolverinem o sufit. Rosomak rozumie jej złość, lecz Alison także powinna zrozumieć, iż pozostanie tutaj nie przywróci Worthingtona do życia, mogą natomiast ocalić wielu innych ludzi powstrzymując Sinistera. Logan stwierdza, że właśnie tego oczekiwałby Angel, a Dazzler ze łzami w oczach przyznaje mu rację.

Chwilę później sześcioro X-Men atakuje stojącego wśród płonących wraków samochodów potężnego mutanta w niebieskiej pelerynie. Logan i reszta drużyny wciąż nazywają go Sinisterem, na co on odpowiada, że Sinister już nie istnieje - pozostał tylko Apocalypse. Apocalypse, który oznajmia, iż nareszcie przebudził się ze swojego snu i teraz nic go już nie powstrzyma przed dokonaniem podboju tej planety. Wolverine rzuca się na przeciwnika, zadając mu kilka ran, lecz ten rośnie wówczas do niebotycznych rozmiarów, dzięki czemu z jeszcze większą łatwością odpiera ataki ze strony X-Men. Rosomakowi udaje się dosięgnąć głowy Apocalypse'a i wbić swoje pazury prosto w jego szyję, jednak w odpowiedzi gigant odrywa Loganowi całą ramię. Przeprowadzona przez Psylocke próba telepatycznej ingerencji w umysł przeciwnika również kończy się niepowodzeniem, podobnie jak żadnego wrażenia na nim zdają się nie robić błyskawice Storm. W tym momencie na pomoc swoim dawnym towarzyszom rusza Nightcrawler wraz z grupą Morlocków. Na nic to jednak się zdaje, bowiem już po chwili wszyscy mutanci zaczynają walczyć między sobą. To sprawka Apocalypse'a, który, jak się okazuje, posiada zdolność kontroli nad genami homo superior i z łatwością uczynił z X-Men i Morlocków swoje marionetki. Efekt tych działań dosięga nawet Shadowcat, która w tym właśnie momencie towarzyszy huśtającemu się na pajęczynie Spider-Manowi w innej części miasta. Dziewczyna traci nagle kontrolę nad swoimi poczynaniami i niepodziewanie atakuje Pajęczaka.

Baxter Building. Członkowie Fantastycznej Czwórki obserwują unoszącą się w oddali nad miastem smugę czarnego dymu i decydują udać się na miejsce, aby zbadać sytuację. Jednakże już w chwilę po starcie ich pojazd latający zostaje zniszczony przez niezidentyfikowany obiekt i tylko dzięki polu siłowemu wytworzonemu przez Invisible Woman udaje im się wyjść cało z opresji. Okazuje się, iż to Blackbird pilotowany przez Scotta Summersa oraz z Jean Grey, Icemanem, Rogue i Toadem na pokładzie uderzył w pojazd Fantastic Four. Podobnie jak reszta mutantów, także tych pięcioro nie jest w stanie kontrolować swoich działań i dlatego zaatakowali oni grupę Reeda Richardsa.

Na plac boju przybywa wkrótce specjalny oddział S.H.I.E.L.D. z zadaniem powstrzymania Apocalypse'a. Z miejsca atakują oni giganta, który z dumą spogląda na obraz zniszczeń, jakich udało mu się do tej pory dokonać. Dziesiątki pocisków wystrzelonych przez agentów wstrząsa posadami budynku pod którym stoi Apocalypse, doprowadzając tym samym do zawalenia się wieżowca. Jednakże Apocalypse nie odczuwa praktycznie żadnych skutków ataku. Już po chwili staje on na zgliszczach budynku i, jak sam stwierdza, jest jeszcze silniejszy niż wcześniej. Okazuje się też wówczas, że jego kostium uległ transformacji w pewnego rodzaju zbroję.

Członkowie Fantastic Four wciąż odpierają ataki Cyclopsa i Marvel Girl. Jean, której udało się mimo wszystko zachować własną świadomość, próbuje zrozumieć, co tak naprawdę się dzieje, kto stoi za obecnymi wydarzeniami i kto przejął nad nimi kontrolę. W tym momencie na miejscu potyczki pojawiają się niespodziewanie jeszcze dwie zamaskowane postacie - pierwsza z nich nosi pelerynę i szkarłatno-purpurowy kostium, towarzyszący jej natomiast drugi osobnik posiada biały uniform z czerwonym znakiem X na hełmie oraz wydaje się być solidnie uzbrojony. Panna Grey dochodzi do wniosku, że ktokolwiek jest odpowiedzialny za obecną sytuację, to nie jest sam...

Autor: maSSive

Galeria numeru

Ultimate X-Men #91 Ultimate X-Men #91

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.