Avalon » Serie komiksowe » Thunderbolts: International Incident » Thunderbolts: International Incident

Thunderbolts: International Incident

Postacie
Zapowiedź

Pomimo, że Thunderbolci pracują dla amerykańskiego rządu, Radioactive Man i Swordsman są obcokrajowcami. Kiedy pewna misja jest sprzeczna z interesami ich ojczyzn, muszą się zastanowić, komu będą wierni: drużynie, ich krajom, czy sobie.

Cytat

Songbird (pochłaniana przez płynny organizm): "I hate Arnim Zola."

Streszczenie

Thunderbolci walczą z grupą nadludzi, którzy próbują ukraść broń biologiczną. Venom narzeka, że według jego kontraktu ma łapać niezarejestrowanych super-ludzi, a nie jakichś złodziei, ale Moonstone wyjaśnia mu, że ich dzisiejsi przeciwnicy spełniają te kryteria. Przywódca złodziei rzuca jednemu z jego podwładnych pojemnik, a pozostałym każe osłaniać jego ucieczkę. Radioactive Man powala mężczyznę niosącego paczkę na ziemię wiązką energii. Lider złoczyńców mówi, że za wtrącenie się w ich sprawy Thunderbolci zginą, ale zanim jest w stanie użyć swojej mocy, jego ciało rozpada się i umiera. Pozostali obawiają się, że to samo stanie się z nimi. Songbird mówi, że jeżeli poddadzą się, to naukowcy pracujący dla rządu może będą w stanie ich uratować.

Góra Thunderboltów, później. Norman Osborn, Karla Sofen i Chen Lu przesłuchują Chinkę należącą do powstrzymanej grupy. Mówi ona, że była prostytutką w Pekinie, kiedy zgłosił się do niej człowiek, który zaproponował pieniądze za możliwość przeprowadzenia na niej eksperymentów. Z opisu kobiety Thunderbolci orientują się, że tym naukowcem był Arnim Zola. Osborn chce, aby Chinka wskazała mu laboratorium szaleńca. Swordsman i Songbird wracają z rozmowy z pozostałymi, z których Niemiec był bezdomnym, do którego zgłosił się Zola, a Nigeryjka została przez niego kupiona od handlarzy ludźmi. Oboje powiedzieli, że Arnim eksperymentował na nich, a ci, którzy przeżyli, pracowali jako jego agenci. Radioactive Man pyta się, czy jest szansa uratować życie więźniom, ale Norman mówi, że jest już na to za późno i zaprasza zespół do sali odpraw. Tam mówi im, że dzięki informacjom od schwytanych, znają lokalizacje laboratoriów Zoli w Niemczech, Nigerii i Chinach. Zadaniem Thunderboltów będzie ich zniszczenie. Moonstone i Songbird uważają, że to jest poza ich jurysdykcją, ale Osborn stwierdza, że skoro tworzeni przez Arnima nadludzie działają na terenie Stanów, to zadaniem Thunderboltów jest powstrzymanie ich. Oczywiście, ponieważ Norman nie ma pozwoleń od innych państw na działanie na ich terenach, misja jest tajna. Chen Lu krzyczy, że jako Chińczyk nie będzie działał na szkodę swojej ojczyzny i uważa, że nie jest jedynym, który ma problem z tym zadaniem i ma zamiar poinformować swoich przełożonych. Norman proponuje mu rozmowę na osobności, ale Radioactive Man woli, aby powiedział, co chce, przy wszystkich. Osborn wyjaśnia więc, że Chińczycy cieszą się, że Chen przebywa obecnie w Stanach, ponieważ obawiają się jego mocy i ewentualnego wypadku. W ten sposób wiedzą, że katastrofa nie stanie się u nich w kraju. Norman podaje mu telefon, aby zadzwonił i się sam spytał, ale Radioactive Man mówi, że woli porozmawiać na osobności. Dyrektor prosi Swordsmana do swojego gabinetu. Tam pyta się go, czy on też ma problem z wyruszeniem Thunderboltów do Niemiec i schwytaniem wspólnika jego ojca. Andreas stwierdza, że nie obchodzi go jego ojczyzna, dla niego liczy się jedynie jego siostra. Osborn mówi, że sklonowanie jej nie jest takie łatwe, ale naukowcy poczynili postępy. Swordsman odpowiada, że w takim razie jemu nie przeszkadza cel kolejnego zadania.

Ambasada Chin w Waszyngtonie. Radioactive Man spotyka się z Collective Manem. Ma nadzieję, że jego towarzysz będzie z nim szczery i powie mu, czy Osborn miał rację. Mutant odpowiada, że chociaż rząd chiński ceni sobie usługi Chena, to jednak obawiają się niestabilności jego mocy, jak to miało miejsce w przeszłości. Ma nadzieję, że to nie zmieni jego lojalności wobec ojczyzny i pyta się, czy Radioactive Man chciał jeszcze o czymś porozmawiać. Ten po chwili zastanowienia mówi, że nie.

Thunderbolci odwiedzają bazę Zoli w Nigerii, a następnie tę w Niemczech. Obie są już opustoszałe. Radioactive Man pyta się Swordsmana, czy tęskni za swoją ojczyzną. Ten mówi, że nie, ponieważ jest obywatelem Madripooru, a jego przodkowie w większości byli szaleńcami, o których stara się zapomnieć. Chen znajduje nadajnik, który emituje sygnał alarmowy. Moonstone każe drużynie uciekać, zanim baza eksploduje. Następnie każe skierować się do Chin, ponieważ jest duża szansa, że Zola jest jeszcze w trakcie opuszczania tamtejszego laboratorium.

Thunderbolci przeszukują masyw Siguniang. Radioactive Man wyczuwa dziwną energię, ale nie może zlokalizować jej źródła. Moonstone mówi, że przeleci przez górę w swojej niematerialnej postaci. W tym momencie podłoże zaczyna pochłaniać grupę. Thunderboltom udaje się uwolnić, ale przed nimi staje kilkanaście stworów wyprodukowanych przez Zolę. Songbird krzyczy, że to tylko dywersja, aby dać Arnimowi czas na ucieczkę. Karla odpowiada, że mogłaby się przebić przez przeciwników, ale nie wie, gdzie powinna szukać szaleńca. Swordsman mówi, że on zna budowę kryjówek Zoli, więc go znajdzie. Rzeczywiście czyni to dosyć szybko, po czym zdejmuje hełm, aby naukowiec mógł go rozpoznać i proponuje mu umowę. Ponieważ Arnim najbardziej na świecie zna się na klonowaniu, to będzie mógł przywrócić siostrę Andreasa do życia, używając fragmentu jej skóry, którą Swordsman owinął rękojeść swojego miecza. W zamian pozwoli mu uciec i będzie przekazywał informacje na temat Thunderboltów. Zola zgadza się, ale w tym momencie pojawia się Radioactive Man i trafia szaleńca wiązką promieni, która zakłóca systemy operacyjne jego mechanicznego ciała. Swordsman jest zdziwiony lojalnością Chena wobec drużyny, która nie potrafiła poprzeć go w kłótni z Osbornem. Mówi, że jeżeli nie pozwoli Zoli uciec, to wysadzi cały kompleks. Radioactive Man uważa, że przeżyłby eksplozję, ale Andreas zauważa, że mieszkańcy wiosek u podnóża góry oraz więźniowie Zoli – nie. Nie chcąc ryzykować życia rodaków, Chen zgadza się na propozycję Swordsmana. Zola ucieka, mówiąc, że wkrótce się odezwie do Andreasa. Wkrótce pojawia się reszta Thunderboltów i Moonstone pyta się, gdzie jest Zola. Swordsman mówi, że zmusili go do pozostawienia części sprzętu, ale nie schwytali go. Karla ma wątpliwości, biorąc pod uwagę, że Arnim to znajomy Struckerów, więc pyta się Chena, co się stało. On po chwili zastanowienia się mówi, że dokładnie to, co powiedział Swordsman.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.