Avalon » Serie komiksowe » Daredevil vol. 2 » Daredevil vol. 2 #105

Daredevil vol. 2 #105

Daredevil vol. 2 #105

"Without Fear" - Part 6

Postacie
Zapowiedź

Daredevil staje twarzą w twarz z Mr. Fearem. Jak daleko Matt Murdock posunie się, aby ratować swoją żonę? Jaki los czeka Millę? Jaki sekret skrywa jeszcze Mr. Fear? Wszystkie odpowiedzi znajdziecie w tym numerze.

Cytat

Daredevil: "Yeah? And what are you scared of, Larry?
Mr. Fear: "These days? Not a thing. Try me."
Daredevil: "Okay, I will." (po czym zrzuca Mr. Feara z dachu).

Streszczenie

Daredevil stoi na jednym z dachów Hell's Kitchen. Wie, że Mr. Fear spotyka się z kimś jego dzielnicy właśnie w tej chwili. Stara się więc wyłapać jego głos. Głos, którego nigdy nie zapomni. Chociaż dawno tego nie robił, udaje mu się stłumić wszystkie dochodzące go dźwięki, poza tym jednym, pożądanym.

Gdzieś w barze w Hell's Kitchen. Hood i Mr. Fear rozmawiają o trwającej wojnie między ich gangami. Cranston tłumaczy, że chodzi mu tylko o Daredevila, a ta wojna, którą wywołał, była jedynie częścią większego planu. Dzielnica nie ma dla niego znaczenia i gdy tylko zakończy on swoją vendetę na Murdocku, Hood może przejąć kontrolę nad całością. Ten wyjaśnia, że mógłby mu nawet pomóc w zemście na Daredevilu, ale Fear zdecydowanie odrzuca propozycję, co nie do końca podoba się Hoodowi, który zaczyna celować do przeciwnika z broni. Cranston stoi z założonymi rękoma, przekonując rywala, że jest niewrażliwy na wszelkie groźby. Hood opuszcza broń i pyta się Feara, czy jest w stanie pokonać Daredevila w pojedynkę. Obchodzi go to, gdyż jego zwiadowcy właśnie donieśli, że DD zbliża się do nich. Słysząc to, Cranston nakazuje Hoodowi uciekać stąd jak najdalej i zabrać ze sobą Oxa.

Daredevil skacząc po dachach nagle gubi głos Cranstona. Czuje, że jest już blisko, próbuje więc z pomocą swojego radaru odnaleźć łotra. Ten jednak wcale się nie kryje. Mr. Fear stoi na krawędzi przeciwległego dachu i pyta się Śmiałka, jak ma się jego żona, po czym zaczyna szyderczo śmiać się. Śmiech przeszywa umysł Murdocka, doprowadzając go do furii. Daredevil rzuca się na przeciwnika, powalając go na ziemię. Lekceważy jego możliwości walki wręcz, przez co ląduje na ścianie. W dalszej walce Fear nie ma jednak szans. Murdock nie daje mu nawet cienia nadziei na wygraną. Przy okazji niszczy wyrzutnię gazu na ręce. Daredevil pyta się pokonanego wroga, czy naprawdę wierzył w swoje szanse w tej walce po tym, jak zaatakował jego żonę. Cranston odpowiada mu, że nie chodziło bezpośrednio o tę walkę, ale o wywołanie strachu w Śmiałku. Co mu się najwidoczniej udało, bo Matt według niego jest przerażony. DD pyta się, czego w takim razie on sam się boi. Fear pewny siebie odpowiada, że niczego. Matt postanawia to sprawdzić i zrzuca przeciwnika z dachu. Ku jego zdziwieniu, Cranston spadając nawet nie krzyczy. Murdock wystrzeliwuje swoją linę, która łapie za nogę spadającego Feara. Stwierdza, że to już nie ten sam Larry Cranston, z którym walczył dotychczas. Wygląda na to, że użył swojej nowej formuły na sobie samym, a teraz jest bez strachu. Mr. Fear odcina linę, po czym wpada przez okno do budynku. Zaraz za nim pojawia się Daredevil. Cranston wystrzeliwuje swój gaz, ale nie działa on już na Murdocka, który miał z nim do czynienia [patrz Daredevil vol. 2 #100 - przyp. Foxdie]. DD zrywa maskę przeciwnika i wystawia go na działanie gazu, ale ten mówi, że został na niego uodporniony, a wypuścił go tylko dla odwrócenia uwagi Śmiałka. Chociaż udaje mu się zadać dwa celne ciosy, Daredevil ponownie zaczyna dominować w walce, definitywnie pokonując Feara. Matt mówi mu, że to koniec i uzdrowi teraz Millę, Melvina, a sam trafi do więzienia. Cranston śmieje się mówiąc, że nie ma żadnego lekarstwa. Jedyna szansa na stworzenie go przeminęła wraz ze śmiercią Govicha [ponownie Daredevil vol. 2 #100 - przyp. Foxdie]. Dlatego jest zwycięzcą w tej walce i to już od kilku tygodni. Ku przerażeniu Matta, Cranston nie kłamie, jego serce nie przyśpiesza ani na moment. Larry dodaje, że wciąż jest Murdockowi niezbędny, gdyż tylko on może oczyścić jego żonę z zarzutów, w razie, gdyby chciał go w tej chwili zabić.

Następne dwanaście godzin przemijają niczym pociąg dla Matta. Detektyw Kurtz zbiera zeznania Cranstona na temat wrobienia Pottera i Milli. Na pytanie Kurtza, czy zrobił to tylko dlatego, aby dopaść Murdocka, Cranston odpowiada, że po prostu strasznie nie lubi faceta.

Pięć dni później. Lekarz zapewnia Foggy’ego i Matta o doskonałej opiece, jaką otrzyma Milla w klinice w Bradmore, w której właśnie się znajdują. Murdock prosi lekarza, aby zrobili wszystko, co w ich mocy, aby wyleczyć jego żonę.

Na zewnątrz kliniki czeka na nich Dakota. Informuje Matta, że według danych Interpolu Lilly Lucca nie pojawiła się na żadnym z europejskich lotnisk, co znaczy, że chwilowo zdołała im uciec. W głowie Murdocka cały czas odbijają się słowa Cranstona. Wydaje mu się, że pokazał mu, co znaczy strach, ale Matt zawsze znał to uczucie. Wiedział o nim każdego ranka, gdy budził się obok Karen. Wiedział o nim, gdy wypowiadał z Millą sakramentalne "tak". Wiedział o nim, gdy słyszał każde jej bicie serca. Wiedział, że może to wszystko stracić w jednej chwili. Mówi Foggy’emu, że zrujnował życie Milli.

Więzienie na wyspie Rykera. Cranston maszerując przez korytarz wie, że zrujnował życie Murdocka i żadna kara nie jest w stanie tego cofnąć. On sam natomiast nie podlega żadnej karze, odkąd "ulepszył" siebie. Teraz jest "królem" więzienia. Współwięźniowie uwielbiają go. Strażnicy robią, cokolwiek im każe. Nie rozumieją nawet, dlaczego to robią, dlaczego boją się go nawet bez jego maski i gazu. Cranston, podobnie do Lilly, wydziela specjalne feromony, w jego wypadku - feromony strachu. Larry odprowadzony przez dwóch ochroniarzy wchodzi do swojej celi, gdzie na ścianie wisi telewizor plazmowy. Na jego pryczy czeka już na niego strażniczka Markham, w samej koszuli. Cranston zaczyna ją całować i zapewnia, że nie pozwoli, aby straciła przez to pracę. Kiedy to życie w więzieniu już mu się znudzi, wtedy zdecyduje się wyjść i zostanie bez problemu wypuszczony. Wtedy znów zjawi się w życiu Daredevila, lub w tym, co po nim pozostanie.

Hood z oddali obserwuje Murdocka pogrążonego w smutku, siedzącego w domu. Mówi Oxxowi, że jego były szef odwalił kawał dobrej roboty. Osiłka interesuje tylko zabicie Daredevila. Pyta się Hooda, czy mogą już wrócić do swoich przestępczych działań w Hell's Kitchen. Nowy szef powstrzymuje jego zapał. Póki co chce, aby Matt poczuł, że doprowadził do końca chociaż jedną sprawę.

Autor: Foxdie

Galeria numeru

Daredevil vol. 2 #105 Daredevil vol. 2 #105

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.