Avalon » Serie komiksowe » Powers Annual 2008 » Powers Annual 2008

Powers Annual 2008

Postacie
Zapowiedź

Pewna zbrodnia odkrywa wskazówki do zdarzenia, które miało miejsce w bogatej przeszłości Christiana Walkera.

Cytat

Liz: "He was dressed like a bear in public. Every time I'm thinking about going out on the town, something like this comes along to remind me not to."

Streszczenie

Detektyw Walker zostaje wezwany na miejsce zbrodni, gdzie ofiarą jest mężczyzna ubrany w niedźwiedzią skórę. Christian mówi, że nie zna żadnego bohatera ani złoczyńcy, który by się tak ubierał. Doktor Tucker wyjaśnia mu, że denat został zarażony wirusem mocy, kiedy był na dyskotece. Niestety, policji nie udało się zatrzymać żadnego świadka, ponieważ wszyscy dosyć szybko się ulotnili. Widok mężczyzny w skórze niedźwiedzia budzi w Walkerze wspomnienia…

Dawno, dawno temu, dwa małpoludy, jeden z białym kosmykiem włosów na głowie, drugi z czerwonym, walczą ze sobą. Bitwa trwa tak długo, aż obaj opadają z sił i rozchodzą się w przeciwnych kierunkach. Białowłosy wędruje przez wiele dni, aż wreszcie dociera do jaskini, gdzie postanawia zostać. Przez następne lata małpolud ewoluuje i zmienia się w jaskiniowca, który przybiera imię Gor. Wokół niego stopniowo zbiera się coraz więcej ludzi, którzy uznają go za swojego wodza. Pewnego dnia przychodzi kolejna grupa, która również chce się przyłączyć do plemienia Gora. Jako dowód swojego oddania przekazuje mu dary, wśród nich piękną kobietę. Wódz pozwala im osiedlić się na swoim terenie.

Noc. Kobieta ucieka przez wielkim dzikiem. Z pobliskiej skały pościg obserwuje Gor. W pewnym momencie kobieta przewraca się, a dzik rzuca się na nią. Wtedy Gor atakuje i zabija zwierzę jednym uderzeniem pięści. Jaskiniowiec mówi swojej partnerce, że dobrze odegrała swoją rolę w polowaniu i po chwili zaczynają się kochać obok zwłok dzika. Rano wracają do osady z pożywieniem, gdzie chłopiec oznajmia Gorowi, że jeden z członków plemiona został zabity. Obaj biegną do jego ciała. Po drodze wódz dowiaduje się, że ofiara mówiła o spotkaniu z ludźmi o dziwnych twarzach właśnie w tym miejscu. Widząc, że martwy jaskiniowiec ma wyrwane serce, chłopiec pyta się, czy to zrobiło jakieś zwierzę. Gor znajduje obok ciała wisiorek i odpowiada, że za śmierć mężczyzny odpowiada zła magia. Każe wrócić chłopcu do wioski, a sam podąża pozostawionymi przez zabójcę śladami. Wędruje cały dzień i w środku nocy dociera do innej wioski, gdzie jaskiniowiec z czerwonym lokiem właśnie zabił wodza plemienia za pomocą noża wykonanego z kamienia. Wyrywa martwemu serce, pożera je, po czym mówi, że on, Blood Fist, od teraz jest przywódcą. Po chwili przerzuca ciało swojego poprzednika na drugą stronę przepaści, gdzie z jaskini wychodzi wielki niedźwiedź i zabiera ciało jaskiniowca. Blood Fist oznajmia, że nie obawia się żadnych bogów, wkrótce zrobi więcej broni jak ta, której używa, rozda ją swoim podwładnym i wszyscy będą się bać jego plemiona. Gor, pełen złych przeczuć, wraca do swojej wioski.

Jeden z podwładnych Gora robi sobie włócznię i mówi innemu, że teraz będzie potrafił zabijać dzikie zwierzęta jak jego przywódca. Gor atakuje go i krzyczy, aby pokazał mu, że rzeczywiście to potrafi i czy będzie potrafił chronić swoje plemię, jeżeli on zginie. Jaskiniowiec boi się stanąć do walki ze swoim dowódcą. Gor zdaje sobie sprawę, że ponieważ to on jedyny troszczy się o pożywienie dla swoich ludzi i zapewnia im bezpieczeństwo, jego podwładni stali się słabi. Wie, że musi stoczyć walkę z plemieniem Blood Fista w pojedynkę i po chwili wyrusza w drogę.

Nocą Gor dociera do wioski plemienia Blood Fista. Przekrada się obok śpiących jaskiniowców i przeskakuje na drugą stronę urwiska. Wchodzi do jaskini i staje przed mieszkającym tam niedźwiedziem. Mężczyzna zaczyna z nim walczyć. Zwierzę rani Gora, powala go na ziemię i próbuje wykończyć, ale jaskiniowcowi udaje się skręcić kark przeciwnikowi. Chwilę później zaczyna obdzierać martwego niedźwiedzia ze skóry.

Na zewnątrz, Blood Fist przemawia do swojego ludu. Mówi im, że też kiedyś czcił jaskiniowego boga, ale teraz już się go nie boi, już nie boi się niczego, odkąd stworzył sobie swoją broń. Oznajmia ludowi, że zabije niedźwiedzia, zje go i stanie się nim, a wtedy jaskiniowcy będą czcić Blood Fista jako swojego nowego boga. Następnie każe ludziom porzucić swoje wisiorki z symbolem zwierzęcia, a oni posłusznie to robią. Nagle za plecami wodza pojawia się Gor, ubrany w niedźwiedzią skórę. Atakuje Blood Fista i krzyczy, że pamięta go. Ten wbija mu nóż w ramię i mówi, że zabije go, ale Gor odpowiada, że oni dwaj nigdy nie umierają, tylko ciągle walczą. Uderza przeciwnika raz za razem, aż ten traci przytomność. Zwycięzca zdejmuje z siebie skórę i mówi jaskiniowcom, że on i Blood Fist nie są bogami, tylko ludźmi. Po chwili wyciąga z ramienia kamienny nóż i rozbija nim głowę pokonanego mężczyzny. Plemię Blood Fista rozchodzi się, a Gor wraca do swojej wioski.

Teraz. Do Walkera podchodzi blondynka, która przedstawia się jako Liz, nowa asystentka doktora Tuckera. Mówi, że zabity mężczyzna nazywał się Bradley Carmichael i nie miał żadnych nadludzkich mocy, ale ponieważ miał na sobie dziwne przebranie, nosiciel wirusa myślał, że je ma. Był po prostu dziwakiem na dyskotece ubranym w skórę niedźwiedzia. Liz mówi, że za każdym razem, kiedy myśli o wyjściu wieczorem na miasto, zdarza się coś takiego i przypomina jej, dlaczego tego nie robi.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.