Avalon » Serie komiksowe » Daredevil vol. 2 » Daredevil vol. 2 #77

Daredevil vol. 2 #77

Daredevil vol. 2 #77

"Murdock Papers" -Part 2

Postacie
Cytat

Milla Murdock: "Are you still in love with me?"
Matthew Murdock: "Yes."
Milla Murdock: "Are you seeing anyone?"
Matthew Murdock: "No. I'm married."
Milla Murdock płacząc: "That was a very good answer."

Streszczenie

Washington, D.C. Dyrektor FBI spogląda na planszę ze zdjęciami wszystkich zamieszanych w sprawę Daredevila. Przygląda się zdjęciu Murdocka, Daredevila i Fiska. Z rozmyślań wyciąga go agentka Del Toro. Kobieta chce wiedzieć, co jej przełożony myśli o sprawie Murdocka. Ona sama, pomimo poświęconych śledztwu dziewięciu miesiącom, uważa że z uwagi na źródło, z którego pochodzi informacja, nie powinni podejmować żadnego działania. Przestępca jest, gdzie jego miejsce, w przeciwieństwie do bohatera Hell's Kitchen. Mężczyzna nie jest zadowolony z takiego poglądu i wyjaśnia, że teczka w sprawie Fiska jest pusta, ponieważ nie mają na niego nic. Wszystko nie trzyma się kupy i nie mają szans na postawienie mu zarzutów. Kingpin zdaje sobie z tego sprawę i chce mieć ich wreszcie z głowy, dlatego idzie na układ. Del Toro nie podoba się, że chcą zamienić Fiska na Murdocka. Dyrektor odpiera, że to nie kwestia wyboru. Fisk już wprawił maszynę w ruch, oznajmiając wszystko publicznie. Teraz nie ma już wyjścia. Del Toro nie może w to uwierzyć. Agent mówi, że Murdock złamał prawo, przy okazji śmiejąc mu się w twarz. Wchodził im w drogę i swoim postępowaniem rujnował ich długotrwałe śledztwa. Co znaczy, że łamał prawo i jedyne, co dzieli ich od zatrzymania go, to twardy dowód na to, iż człowiek pod maską Daredevila to Murdock. Teraz to jego kariera versus bezczelność Murdocka i jego kostium. Del Toro jest oburzona, uważa, że jej szef sprzedaje tego, któremu powinien dziękować. Fisk jest mordercą, a on teraz troszczy się tylko o swoją sławę. Agentka Del Toro oznajmia, że odchodzi. Dyrektor nie ukrywa zadowolenia, bo właśnie ją zwolnił. Kobieta ze smutkiem spogląda na zdjęcie Murdocka.

Chicago. Dwóch mężczyzn opija ubicie interesu w apartamencie jednego z chicagowskich drapaczy chmur. Panel windy sygnalizuje, że ktoś wjeżdża na górę. Mężczyzna stojący plecami w stronę drzwi pada z czerwoną plamą na koszuli, gdy te stają otworem. Drugi facet z przerażenia zamyka oczy, gotów przyjąć śmiertelny cios. Zamiast tego otrzymuje od zabójcy kartkę z wiadomością. Kobieta wyciąga swoje sai z pleców ofiary. Wychodząc zauważa gazetę ze zdjęciem Murdocka i informacją o "układzie" Kingpina. Pyta się mężczyzny, czy to dzisiejsze wydanie.

S.H.I.E.L.D. Natasha Romanova po raz pierwszy spotyka się z Marią Hill, obecnie sprawującą rolę dyrektora S.H.I.E.L.D. Chce prosić ją o przysługę w sprawie Matta Murdocka. Hill stwierdza, że nie jest to pod jej jurysdykcją, na co Natasha odpowiada, że wie, jak to wygląda i w tej chwili prosi o przysługę. Hill zaznacza, że to nie ona wisi jej przysługę, a Nick Fury, którego obecnie tu nie ma. Black Widow stwierdza, że agencja jest za to coś dłużna Murdockowi, który nie raz im pomógł. Maria Hill odpowiada, że to dlatego, iż Romanova spała z nim. Ta nie wie, co odpowiedzieć. Dyrektor S.H.I.E.L.D. sprawia sprawę jasno, że "długi" Nicka Fury’ego to nie długi agencji i dodaje, że jej chłopak powinien trzymać swój kostium głęboko w szafie. Natasha odpowiada, że to nie jest jej chłopak.

Kancelaria Nelson & Murdock. Przed budynkiem roi się od wozów transmisyjnych. Wewnątrz natomiast Foggy śpi z głową opartą o blat stołu, na którym stoi szklanka i butelka alkoholu. Ze snu wyrywa go dzwonek telefonu. Kolejny natrętny dziennikarz. Po odłożeniu słuchawki Nelson zostaje zaskoczony przez Black Widow. Kobieta mówi mu, aby znalazł Matta i wsiadł razem z nim w najbliższy samolot do Paryża albo Argentyny. Niech wypłacą gotówkę i uciekają. Jeśli Foggy nie wie, gdzie jest Matt, niech ucieka sam. Natasha oznajmia, że są skończeni i pójdą siedzieć. Nikt im nie pomoże, po części dlatego, że ludzie są do kitu, a z drugiej strony Matt odtrącił wszystkich od siebie. To koniec. Foggy mówi, że nie zostawi przyjaciela. Natasha żegna się i odchodzi. Nelson wierzy, że Matt będzie wiedział, co robić.

Matthew budzi się w łóżku pokoju hotelowego, a po chwili obok niego pojawia się wpół naga Milla. Oboje są zaskoczeni "takim" przebiegiem zdarzeń, ale oboje są szczęśliwi. Kobieta mówi, że chciała tylko porozmawiać, a właściwie to powiedzieć mu, że tęskniła. Milla przeprasza za swoją reakcję parę miesięcy temu, ale pierwszy raz znalazła się w takiej sytuacji i nie wiedziała, jak się zachować, co robić. Przyznaje, że była zazdrosna o ducha i uciekła. Nie mogła przestać o tym myśleć, a teraz po prostu tęskni za nim. Pyta się, czy jeszcze ją kocha. Matt odpowiada, że tak i nie spotyka się z nikim, bo wciąż jest żonaty. Kobieta płacze ze szczęścia. Małżonkowie całują się namiętnie, nagle Matt dekoncentruje się, nie wierząc temu, co czuje. Odwraca głowę w stronę okna, za nim stoi Elektra.

Autor: Foxdie

Galeria numeru

Daredevil vol. 2 #77

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.