Avalon » Serie komiksowe » Transformers » Transformers #8

Transformers #8

Transformers #8

"Repeat Performance!"

Postacie
Cytat

Slag: "We Dinobots never start a job we don't finish!"

Streszczenie

W Savage Land Ratchet szuka oznak życia Transformerów, jednocześnie przypominając sobie wcześniejsze wydarzenia: zakradnięcie się na pokład Arki, znalezienie ciał Autobotów, rozmowę z Optimusem oraz walkę i zawarcie umowy z Megatronem. Ponieważ w zamian za Arkę i wolność pozostałych Autobotów obiecał zabić Shockwave'a, przybył do Savage Land, aby znaleźć Dinoboty. Wciąż jednak ma wątpliwości, czy dobrze zrobił, ufając Megatronowi. Jego rozmyślania przerywa sygnał wskazujący, że Transformery znajdują się w jeziorze smoły. Ratchet rozpoczyna "kopanie".

 

Do Arki przylatuje Shockwave. Wyraża zadowolenie, że Megatron szybko przyzwyczaił się do wypełniania rozkazów i przygotował głowę Optimusa do transportu. Dowódca odlatuje i każe Megatronowi dalej pilnować Arki. Ten cieszy się na myśl, że jeżeli jego plan się powiedzie, to był to ostatni rozkaz Shockwave'a.

 

Poszukiwania Ratcheta szybko przynoszą efekt. Medyk znajduje jednego z Dinobotów, Slaga. Ponieważ ożywienie go jest trochę niebezpieczne, Ratchet postanawia najpierw przejrzeć pamięć Autobota. Udaje mu się wyświetlić wspomnienia Dinobota na monitorze i zaczyna je oglądać. Widzi, jak Arka po wykryciu Shockwave'a w Savage Land aktywuje pięć Autobotów i nadaje im formy dinozaurów, według niej inteligentnych form życia. Wahadłowiec dostarcza Grimlocka (dowódcę Dinobotów), Slaga, Snarla, Sludge'a i Swoopa na Antarktydę. Wkrótce spotykają Shockwave'a i cała piątka atakuje go. Ale Decepticon szybko kontratakuje i zrzuca cztery naziemne Dinoboty ze skały. Po chwili łapie też Swoopa i wrzuca go zbiornika smoły znajdującego się zaraz za miejscem, gdzie spadli pozostali. Swoop próbuje się uwolnić, ale jego zmagania powodują, że tonie w smole jeszcze szybciej. Pozostałe Dinoboty są uwięzione między zbiornikiem ze smołą, a urwiskiem. Shockwave ostrzeliwuje ich z góry i stwierdza, że nie mają wyjścia. Wtedy Snarl uderza ogonem w ścianę i cała góra wraz z Shockwavem spada na Dinoboty i wpycha je do smoły, gdzie toną jeszcze szybciej niż Swoop. Ostanie, co widzi Slag, to Shockwave pogrzebany pod skałami. Ratchet przewiduje, że wtedy program Dinobota wyłączył funkcje życiowe, aby oszczędzać energię. Nagle Slag budzi się i myśląc, że został zaatakowany przez lekarza, odpowiada tym samym. Ratchet szybko pokazuje znak Autobotów na swoim korpusie i mówi, że Shockwave wciąż żyje. Slag zgadza się pomóc, mówiąc, że Dinoboty zawsze kończą to, co zaczęły.

 

Przed zakładami aerokosmicznymi G.B. Blackrock udziela wywiadu. Mówi, że ze środkami, które ma do dyspozycji, i pomocą armii dowodzonej przez pułkownika Hawthorne'a, szybko odbiją zakłady. Mówi też, że ma pewne podejrzenia co do tego, kto nasłał roboty. Pojawia się Shockwave wracający z głową Optimusa, więc Hawthorne każe strzelać, ale broń ludzi nie robi nic Decepticonowi, który odpowiada ogniem. Widząc, że pociski odbijają się od Shockwave'a Blackrock prosi pułkownika o wstrzymanie ataku, bojąc się o uwięzionych pracowników. W środku dowódca Decepticonów pyta się Soundwave'a o stan prac, ale te nie idą zbyt dobrze, ponieważ ludzie są mało wydajnymi pracownikami. Shockwave stwierdza, że rozpoczął już przygotowania do stworzenia za pomocą Matrycy sześciu nowych Decepticonów.

 

Szpital. Josie Beller ogląda wiadomości. Widok Shockwave'a wzbudza w niej bolesne wspomnienia. Na jej polecenie obwody pokrywają jej niesprawną prawą rękę, dzięki czemu Josie jest w stanie nią ruszać. Dziewczyna uśmiecha się złowrogo na myśl o zemście.

 

Na pokładzie Arki Megatron zaczyna żałować, że wypuścił Ratcheta, pozbawiając się w ten sposób rozrywki. Nagle zaskoczony odbiera transmisję od Autobota, który przekazuje mu relację z walki Dinobotów i Shockwave'a, zakończonej pokonaniem Decepticona. Zadowolony Megatron chwali Ratcheta i decyduje się na spotkanie w ustalonym wcześniej miejscu.

 

Ratchet dociera na miejsce spotkania, gdzie już czeka Decepticon. Megatron oczywiście chce zabić Ratcheta, najpierw jednak mówi mu, że tak jak inne Autoboty Ratchet nie myśli jak wojownik. Ten jednak pokazuje, że jest przeciwnie: Sludge wydostaje się spod śniegu i atakuje Megatrona, a zaraz za nim pojawiają się pozostałe Dinoboty. Ratchet mówi Decepticonowi, że spodziewając się zdrady, chciał go jedynie odciągnąć od Arki. Wyjaśnia, że walka, którą mu pokazał, odbyła się cztery miliony lat temu. Wściekły Megatron chce zaatakować Ratcheta, ale Dinoboty nie pozwalają mu na to. Megatron rozwściecza się jeszcze bardziej i nokautuje jednego przeciwnika za drugim, zbliżając się do urwiska. Ratchet, nie widząc innego wyjścia, rzuca się na Decepticona, chcąc zwalić go razem ze sobą w przepaść, ale tylko odbija się od niego. Megatron podziwia Ratcheta za odwagę. Nagle skała, na której stoi, odrywa się i Decepticon spada w przepaść. W trakcie lotu transformuje się w pistolet mając nadzieję, że w ten sposób dozna mniejszych uszkodzeń. Megatron znika w śniegu. Grimlock gratuluje Ratchetowi i pyta się, po co w takim razie potrzebne mu był Dinoboty. Lekarz stwierdza, że nie wierzył, iż da sobie radę. Snarl radzi upewnić się, że Megatron nie żyje, ale Ratchet uznaje, że ważniejsze w tej chwili jest reaktywowanie Autobotów. Szóstka Transformerów podąża w kierunku Arki.

 

W nocy w szpitalu Josie Beller wypróbowuje nabyte zdolności. Z pokrytej obwodami prawej ręki strzela wiązką energii, niszcząc monitor. Uznaje, że czas już opuścić szpital.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Transformers #8

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.