Avalon » Serie komiksowe » Transformers » Transformers #7

Transformers #7

Transformers #7

"Warrior School!"

Postacie
Cytat

Ratchet: "I can help you, Megatron."

Megatron: "Help me what? Grind Autobots to powder?"

Streszczenie

W lasach Oregonu czwórka studentów rozbija namioty i przygotowuje ognisko. Nagle jedno z drzew przewraca się i niszczy ich namiot. Po chwili są zaskoczeni jeszcze bardziej, widząc Ratcheta. Autobot przeprasza za wypadek, tłumacząc się nieprzyzwyczajeniem do nierównego terenu Ziemi. Studenci są przestraszeni obecnością wielkiego robota, ale uspakaja ich Buster, mówiąc, że Ratchet jest niegroźny. Transformer dowiaduje się od studentów wielu rzeczy, jak wykorzystanie drewna jako źródła energii oraz o sposobach, w jaki spędzają oni czas. Nagle Bustera przeszywa ból, ale jest on krótkotrwały. Studenci postanawiają wracać i proponują podrzucenie Bustera do miasta. Ratchet chce to zrobić sam, lecz chłopak przypomina mu, że Autobot ma ważniejsze sprawy, i zapewnia, że nic mu nie będzie. Ratchet powraca myślami do czekającej go konfrontacji z Decepticonami.

 

Następnego dnia Gabe i Ferdy, dwaj pracownicy zakładów aerokosmicznych należących do G.B. Blackrocka usytuowanych na przedmieściach Portland, znajdują w drodze do pracy magnetofon i zabierają go ze sobą. Wchodząc do budynku rozmawiają o nowych systemach obronnych, które właściciel kazał zainstalować po ataku Shockwave'a na platformę wiertniczą. Gabe zostawia magnetofon w swojej szafce, po czym obaj idą na swoje stanowiska. Chwilę później szafka zostaje rozerwana od środka w trakcie transformacji Soundwave'a do postaci robota. Z komory na korpusie wypuszcza Laserbeaka i we dwóch rozpoczynają zdobywanie zakładów. Tymczasem w centrum dowodzenia obiektu odgłosy z szatni nie są niezauważone. Zanim jednak pracownicy mają okazję to sprawdzić, jeden z nich zauważa dwa Decepticony, które zaczynają podporządkowywać sobie placówkę. Soundwave i Laserbeak szybko odbierają ochronie ochotę do walki i odbierają im możliwość wezwania pomocy. Kiedy jest już po wszystkim, przebywający na platformie wiertniczej Shockwave gratuluje Soundwave'owi, który skromnie stwierdza, że sukces w dużej mierze należy przypisać informacjom dostarczonym przez dowódcę. Blackrock ogląda relację z ataku w telewizji, przy transmisji której pomaga Soundwave. Jest wściekły, ponieważ Decepticony upokorzyły go po raz drugi, tym razem na oczach wielu ludzi. Obiecuje, że to nie koniec.

 

W pobliskim szpitalu Josie Beller dochodzi do zdrowia po wypadku na platformie. Jak się okazało, porażenie prądem spowodowało u niej paraliż od szyi w dół, jedynie prawa ręka jest częściowo sprawna. Mimo to Josie kontynuuje pracę dla Blackrocka. Szef odwiedza ją w szpitalu, przy okazji dostarczając sprzęt, o który Josie prosiła. Blackrock sprawia wrażenie wesołego, ale gdy tylko zostają sami, jego dobry humor się kończy. Mówi, że lekarze nie są pewni, czy dziewczyna kiedykolwiek odzyska sprawność. Na dodatek Decepticony znów zaatakowały i zdobyły zakłady aerokosmiczne, które one zaprojektowała. Na pożegnanie obiecuje, że napastnicy zostaną powstrzymani, a sama Josie w myślach obiecuje to samo.

 

Na pokładzie Arki Ratchet zastanawia się, czy dobrze zrobił, przychodząc tu. Jego rozmyślania przerywa widok wiszących ciał Autobotów. Chwilę później znajduje też głowę Optimusa. Ten zwraca się do niego, mówiąc, że teraz wszystko zależy od Ratcheta, który musi stawić czoła Decepticonom. Mówi, że zdołał też pokrzyżować ich plany co do użycia Matrycy Stworzenia, jedynego powodu, dla którego Prime jeszcze żyje. Teraz Ratchet musi pokonać Megatrona i uwolnić Autoboty. Tłumaczy mu, że na Cybertronie medyk uczył się leczyć, a na Ziemi nauczy się walczyć, ale zanim zacznie się zachowywać jak wojownik, musi myśleć jak wojownik.

 

W garażu Witwickych "O" i Jessie odwiedzają Bustera, który martwi się, że pod nieobecność ojca sam sobie nie da rady z naprawami. Jessie, chcąc go pocieszyć, mówi, że jako jeden z najbystrzejszych uczniów na pewno nauczy się wszystkiego w parę dni. Buster wścieka się i krzyczy, że jeżeli dziewczyna myśli, iż ktokolwiek może się nauczyć tak szybko tego, co Sparkplug podczas ponad trzydziestoletniej pracy, to się grubo myli. Mówi, że chce zostać sam, więc jego przyjaciele wychodzą. Chwilę później nagły ból głowy znów przychodzi, tym razem Buster ku ogromnemu zdziwieniu zauważa, że narzędzia unosiły się w powietrzu.

 

Zastanawiając się, czy nie powinien raczej uciekać, Ratchet szuka Megatrona, ale to Decepticon znajduje go pierwszy. Megatron zapowiada, że medyk dołączy do swoich przyjaciół, ale Ratchet nie da łatwo za wygraną. Uderza Megatrona, który zaskoczony śmiałością oddaje. Autobot strzela w przeciwnika, używając swoich narzędzi medycznych, ale ten tylko się śmieje. Ratchet zaczyna obawiać się, że Megatron nie ma żadnych słabych punktów. Decepticon stwierdza, że zabijanie lekarza dostarczy mu choć trochę rozrywki, ale w tym momencie na ekranie pojawia się Shockwave i każe Megatronowi przygotować głowę Optimusa do transportu, po czym szybko się wyłącza. Wściekły Megatron rozbija ekran. Ratchet wyczuwa szansę i proponuje Decepticonowi pomoc w pokonaniu Shockwave'a. Megatron uznaje, że medyk żartuje, ale ten stwierdza, że wie, jak dokonały tego Dinoboty cztery miliony lat temu. Megatron zaczyna się zastanawiać nad propozycją, po czym żąda, żeby Ratchet natychmiast zdradził mu szczegóły, których ten tak naprawdę nie zna, albo go zabije. Ale Autobot, zgodnie z radą Optimusa, żeby myślał jak wojownik, blefuje. Mówi, że Megatron może go zabić, ale wtedy nic nie zyska, natomiast w zamian za Arkę i Autoboty, Ratchet pokona Shockwave'a. Megatron wciąż nie do końca wierzy w powodzenie tego planu, ale zgadza się, ostrzegając jednak, że w wypadku zdrady zniszczy więźniów. Dla przypieczętowania umowy proponuje Obrzęd Jedności, którego jeszcze nigdy nie złamał żaden Autobot. Po zmieszaniu paliwa dwóch Transformerów, Megatron każe Ratchetowi iść wykonać zadanie, ciesząc się, że cokolwiek się stanie, to on będzie zwycięzcą.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Transformers #7

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.