Avalon » Serie komiksowe » Transformers » Transformers #6

Transformers #6

Transformers #6

"The Worse Of Two Evils!"

Postacie
Cytat

Shockwave: "I, Shockwave, claim this facility for myself!"

G.B. Blackrock: "What the... ?! You want one? Build one yourself!"

Streszczenie

Do platformy wiertniczej znajdującej się u wybrzeży Oregonu zbliża się olbrzymi latający pistolet. To Shockwave, dowódca Decepticonów, który zamierza przejąć obiekt. Właściciel platformy, G.B. Blackrock, oczywiście się nie zgadza i nakazuje rozpocząć obronę, którą kieruje autorka systemów defensywnych, Josie Beller. Broń automatyczna i helikoptery pilotowane przez pracowników zaczynają ostrzeliwać Shockwave'a, ale nie daje to efektu. W odpowiedzi Decepticon oddaje kilka strzałów, które poważnie uszkadzają platformę. Josie używa harpunów, które ranią Shockwave'a, ale niezbyt poważnie, więc Transformer wyrywa wyrzutnie ostrzy wraz z kawałkiem instalacji. Postanawia zakończyć walkę i emituje potężną dawkę jasnego światła, które oślepia wszystkich w pobliżu. Blackrock postanawia się poddać i nakazuje ewakuację. Josie chce zostać i walczyć dalej, ale jej szef jeszcze raz każe jej uciekać. W tym momencie Shockwave nagłym manewrem pozbywa się harpunów, które wraz z częścią platformy upadają powodując awarię instalacji elektrycznej, w wyniku czego Josie Beller zostaje porażona prądem. Blackrock, słysząc jej krzyk przez radio, biegnie do niej. Znajduje ją nieprzytomną i wynosi na powierzchnię. Tam Shockwave, po transformacji do postaci robota, oznajmia, że pozwoli odejść pozostałym ludziom, żeby przekazali wszystkim, że podbój Ziemi przez Decepticony właśnie się rozpoczął.

 

Na pokładzie Arki Megatron słyszy wiadomość o zwycięstwie Shockwave'a. Widzi, jak inne Decepticony szybko reagują na rozkazy nowego dowódcy. Bezsilny w tej sytuacji Megatron obiecuje, że wszyscy, a najbardziej Shockwave, pożałują zdrady.

 

W innej części statku, Optimus prosi Bustera o pomoc. Ten przypomina sobie o obietnicy danej ojcu i zastanawia się przez chwilę, ale ostatecznie zgadza się. Autobot nakazuje Busterowi przyłożyć do skroni przewody podłączone do jego głowy, co powoduje, że ich umysły zostają połączone. Przez mózg Bustera przechodzi duży ładunek elektryczny i chłopak traci przytomność.

 

Przed Arką Ratchet zaczyna się martwić, czekając na Bustera. Po chwili widzi wracającego Shockwave'a. Jest jednocześnie zdziwiony i przestraszony obecnością Decepticona, ponieważ nie wróży ona nic dobrego. Shockwave sprawdza stan zdrowia Megatrona i informuje go, że Decepticony zyskały nową bazę i źródło energii, przypominając, że były dowódca nie potrafił tego zapewnić. Shockwave wychodzi, a jego poprzednik postanawia nie czekać dłużej z zemstą i mimo bólu, zaczyna uwalniać się z aparatury leczącej jego rany. Tymczasem Buster odzyskuje przytomność i po wydostaniu się na zewnątrz przekazuje Ratchetowi złe wieści dotyczące pozostałych Autobotów.

 

Wewnątrz Arki Shockwave jest zaskoczony, kiedy tuż za nim pojawia się Megatron. Potężny strzał wyrzuca nowego dowódcę daleko poza górę Św. Hilarego. Shockwave ląduje na stadionie należącym do jednego z liceów. Chwilę później pojawia się Megatron, chcąc wykończyć rywala, ale ten drugi raz nie daje się zaskoczyć. Mówi, że Megatron nie ma z nim szans, zwłaszcza w jego obecnym osłabionym stanie. Shockwave wyrywa z ziemi wieżę wodną i rozbija ją na głowie Megatrona. Woda zalewa jego rany i powoduje spięcie w jego obwodach. Następnie Shockwave transformuje się w pistolet i trafia rywala potężną wiązką promieniowania. Wraca do postaci robota i wyciąga go z dołu, który wytworzył się po strzale. Megatron błaga o śmierć, ale Shockwave uznaje, że żywy będzie dla niego bardziej użyteczny i jego koniec nastąpi wtedy, kiedy on sam zadecyduje. Megatron obiecuje sobie, że odpłaci się Shockwave'owi za wszystko.

 

Jakiś czas później Buster i Ratchet widzą Shockwave'a niosącego Megatrona do Arki i wyciągają trafne wnioski: Decepticony mają nowego dowódcę. Wewnątrz Shockwave pokazuje ciało Megatrona zebranym Decepticonom i mówi, że taki los czeka wszystkich, którzy mu się sprzeciwią. Pozostali z przerażeniem przyglądają się nowemu dowódcy i jego poobijanemu poprzednikowi. Shockwave odzywa się ponownie: tym roztacza przed słuchaczami wizję podbojów, które oczekują na Decepticony i żąda, żeby przysięgły mu one swą wierność. Po chwili wszyscy, łącznie z Megatronem, czynią to. A przed Arką Ratchet i Buster spoglądają w przyszłość, która rysuje się w ciemnych barwach.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Transformers #6

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.