Avalon » Serie komiksowe » The Spectacular Spider-Man » The Spectacular Spider-Man #203

The Spectacular Spider-Man #203

The Spectacular Spider-Man #203

"Maximum Carnage" - Chapter XIII: "War of the Heart"

Postacie
Cytat

Shriek: "Get it straight, Carrion... I'm not your mother!"

Streszczenie

Obie strony konfliktu, zarówno rodzinka Carnage'a, jak i bohaterowie, zostają oślepieni przez jasne światło, które przybyło wraz z Cloakiem. Dagger powróciła. Dziewczyna wyjaśnia, jak atak Shriek przetransformował ją w światło, w związku z czym musiała skryć się w pelerynie Cloaka i tylko ich miłośc pozwoliła powrócić jej z ciemności. Rzuca się na nią wściekła Shriek, raniąc Carriona, który chciał ją pocieszyć. Kobiety zaczynają walczyć. Po chwili Shriek upada i Dagger opowiada jej o podróży, w czasie której dowiedziała się wiele o bólu i smutku kobiety, o tym jak bojąc się świata zamknęła się w kokonie, do którego nie dochodzi nic, nawet światło i z czasem zaczeła myślec, że sama jest ciemnością. Pochyla się nad nią i zaczyna świecić jeszcze jaśniej niż poprzednio. Na twarzy Shriek pojawiają się łzy, ale jak się okazuję nie są to łzy smutku, lecz gniewu. Dagger zostaje w ostatniej chwili uratowana przez Spider-Mana przed strzałami przeciwniczki.

Obie strony przegrupowują się i kiedy Carnage chce zakończyć zabawę, zauważa, że na miejscu został tylko Spider-Man. Pete krzyczy, że najwidoczniej tak ma być - on sam przeciwko czwórce złoczyńców. Pokonał już raz Carnage'a i zrobi to ponownie. Pierwszy atakuje Demogoblin, ale Spidey omija jego ataki i zaczyna okładać swój główny cel - Cletusa. Nie odwraca się nawet w stronę Carriona, który atakuje go od tyłu, tylko powala go poteżnym kopniakiem, próbując jednocześnie przemówić mu do rozsądku. W następnej chwili atakuje go Shriek, ale jej strzał trafia Carnage'a. Rodzinka widząc, że w ten sposób sobie nie poradzi, atakuje jednocześnie i powala Parkera. Ten ledwo podnosi się na nogi, ale mimo tego cały czas mówi, pokazując przestępcom, jak wielkimi są śmieciami. Za karę zostaję trafiony promieniem Shriek, który przywołuję wszystko złe, co siedzi w duszy człowieka. Spidey radzi sobie i z tym, ponieważ nie jest typem człowieka, który ucieka przed swoimi demonami. Prawdopodobnie mógłby wygrać, ale Shriek zostaję porażona ciemnym promieniem. Na miejscu zjawiła się reszta bohaterów, która po prostu potrzebowała czasu, żeby przygotować się na ten atak. Wśród nich jest Deathlok z zamontowanym na piersi działem, będącym "bombą dobra" zaprojektowaną w zakładach Randa. Kolejni w kolejce są Carrion i Demogoblin. Carrion zmienia się w zwykłego chłopaka, którym tak naprawdę jest, a Demo zostaję złapany w sieć Spider-Mana i ląduje na ulicy. Jedynym, który opiera się mocy, jest Kasady. Nie ulega nawet namowom Shriek, która w końcu ujrzała w sobie dobro. Eksplozja będąca wynikiem spotkania się jasności i ciemności oświetla miasto. Kiedy wszystko wraca do normalności, Fist sprawdza puls Cletusa i informuje resztę, że Carnage nie żyje. Spidey spuszcza głowę, czując się winnym i nie pomagają nawet słowa Captaina, który mówi, że w końcu znalazł spokój. Na ulicy leży ciało pokryte resztkami symbiotu.

Później. Peter siedzi w Central Parku i po raz pierwszy od dawna nie może nacieszyć się swoim zwycięstwem, ponieważ nie tak je sobie wyobrażał. Przypomina sobie o czekającej w domu MJ i już ma odejść, kiedy za jego plecami z wesołym okrzykiem zjawia się Venom. Zaczyna się wściekać, ponieważ Carnage był jego. Chwilę później upada na ziemię, cały czas czując skutki niedawnych tortur. Peter schyla się, aby pomóc mu wstać i nie zauważa postaci, która wynurza się z wody za jego plecami. Żywy i w pełni sił Carnage prosi "tatusia" żeby się nie smucił, ponieważ właśnie zdobył dodatkową okazję, żeby spróbować go zabić.

Autor: Snak3

Galeria numeru

The Spectacular Spider-Man #203

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.