Avalon » Serie komiksowe » Web of Spider-Man » Web of Spider-Man #103

Web of Spider-Man #103

Web of Spider-Man #103

"Maximum Carrnage" - Chapter X: "Sin City"

Postacie
Cytat

Spider-Man: "Let's go tame a wild city!"

Streszczenie

Mordując każdego kto tylko wejdzie im w drogę, "rodzinka" Carnage'a wlecze pobitego Venoma w idealne miejsce na rozpalenie pod nim ogniska.

Captain America, Spider-Man i Firestar znajdują się w tym czasie w kwaterze głównej Avengers, skąd mają podgląd na całe miasto. Obsługując panel sterowania, Cap zwraca uwagę na nieco wolniejsze niż zwykle reakcje monitorów. Odruchowo uruchamia program diagnostyczny, aby ustalić przyczynę ubytków energii. Jakież jest zdziwienie bohaterów, gdy osobą odpowiedzialną za obciążenie systemu okazuje się być Deathlok. Spider-Man oświadcza, że jest w stanie określić źródło, do którego cyborg wysyła przechwycony nielegalnie sygnał. Kolejne zaskoczenie. Jego wspólnikiem okazuje się być Iron Fist. Obaj przyznają, że włamali się do bazy danych, aby zdobyć jak najwięcej informacji na temat drużyny Carnage'a. Captain przyznaje, że mimo, iż nie pochwala ich metod, ich determinacja robi na tyle wielkie wrażenie, że zgadza się przyjąć ich pomoc.

Cloak, Black Cat i Morbius pojawiają się na miejscu masakry za późno. Po ulicy krążą już jedynie ranne niedobitki. Mimo to, bohaterowie nie udzielają im pomocy. Doszli do porozumienia, że priorytetem jest dotarcie do źródła szaleństwa. Kierują się dalej w stronę nabrzeża, gdyż tak nawigują ich wyczulone zmysły krwiopijcy. Nagle zostają jednak zaatakowani przez Demogoblina, Dopplegangera i Carriona. Oddzieleni od "rodziców", pozostali oni na ulicach, aby trochę się rozerwać.

Carnage i Shriek w tym czasie spędzają czas ze swoją nową zabawką. Venom wisi, spetany łańcuchami, we wnętrzu pochodni Statuy Wolności. Pod nim płonie ognisko. Dodatkowo kobieta torturuje go używając swojej mocy. Jej partner jednak powstrzymuje ją przed zadaniem ostatecznego ciosu mówiąc, że ta krew należy do niego. Wnętrze pomieszczenia wypełnia rozpaczliwy krzyk Eddiego Brocka.

Ciotka May, rodzice Petera, Liz z dzieckiem, Flash oraz Mark, spędzają czas zamknięci na cztery spusty w mieszkaniu Osbornów. Martwią się o Felicię i Petera, ale najbardziej chcieliby, aby dołączyła do nich siedząca samotnie na górze, Mary Jane.

Ta jednak przejmuje się tylko losem swego męża. Nie odchodząc od okna, dopala kolejnego papierosa. Gdy Peter zaskakuje ją, niespodziewanie pojawiając się w domu, kobieta wybucha, mając do niego pretensje o niedotrzymanie danego słowa. Ma też mu za złe fakt, że ciągle rzuca się w wir walki, nie licząc się ani z jej zdaniem, ani ze swoim zdrowiem. Ciągle siedząc w kostiumie Pająka, Peter łagodzi lekko sytuację wyznając żonie miłość. Małżonkowie padają sobie w ramiona. Ich sielankę przerywa radio i informacja o zamieszkach w areszcie miejskim.

Na ulicy trwa walka. Ratując życie Black Cat, Morbius przyjmuje na siebie zabójczy dotyk Carriona. Udaje mu sie przeżyć, lecz znajduje się w stanie niemal agonalnym. Kotka również zostaje pobita przez połączone siły Dopplegangera i Demogoblina. Przed pobiciem na śmierć ratuje ją jednak Nightwatch, który od jakiegoś czasu przyglądał się bitwie z ukrycia. Jako, że złoczyńcy mają teraz przewagę liczebną nad bohaterami, nowy gracz postanawia wyrównać szanse, rzucając się do walki. Demogoblin chwyta swych towarzyszy i ratuje się ucieczką. Black Cat odpuszcza sobie pościg. Teraz chce zaszyć się w domu i wyleczyć rany. Cloak udaje się do kościoła imienia Ducha Świętego, gdyż ma przeczucie, że może tam odnaleźć światło, którego szuka. Morbius i Nightwatch ruszają w pogoń za złoczyńcami.

Spider-Man zakrada się do aresztu przez otwór wentylacyjny. Odnajduje uwięzionych zakładników i odgradza ich od złoczyńców ścianą pajęczyny. Następnie bez wysiłku pokonuje i wiąże więźniów.

Dach kwatery głównej Avengers. Captain i Firestar witają Deathloka i Iron Fista, którzy właśnie nadlecieli helikopterem. Nowopowstała drużyna za główny cel obiera sobie ochronę niewinnych. Słysząc to, Spider-Man, który również przybył na spotkanie, nie ma już wątpliwości, że to jest grupa, w której będzie czuł się dobrze.

Autor: Don God

Galeria numeru

Web of Spider-Man #103

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.