Avalon » Serie komiksowe » Daredevil vol. 2 » Daredevil vol. 2 #73

Daredevil vol. 2 #73

Daredevil vol. 2 #73

"Decalogue" - part 3

Postacie
Cytat

Doris (do Jennifer): "Your husband, your honey bunny, is a serial murderer. And what do I get from you? Babies whispering in his ear?"

Streszczenie

Podziemia kościoła Św. Katarzyny. Spotkanie grupy wsparcia dla mieszkańców Hell's Kitchen, których codzienne życie w jakikolwiek sposób zostało zmienione przez Daredevila. Atrakcyjna, czarnowłosa kobieta trzymająca krzyż, która przedstawiła się jako Jennifer Norton, opowiada swoją historię. Jej mąż jest w więzieniu. Jego zatrzymanie było głośną sprawą, którą opisywały nagłówki gazet. Nortonowie byli małżeństwem od dziewięciu lat i układało im się wspaniale. Jennifer nie wiedziała jednak, iż jej mąż nocami zajmował się kradzieżami, a po jakimś czasie przerzucił się na mordowanie młodych kobiet. Kobieta tłumaczy się, jak to starała się być dobrą żoną i próbowała nie wtrącać się za bardzo w jego interesy. Nagle milknie na chwilę, tak jakby miała trudność z kontynuowaniem opowieści. Po krótkiej chwili dodaje, że to właśnie Daredevil schwytał jej męża. Wielebny Cumeo pyta, czy była jakieś przesłanki, iż coś niedobrego dzieje się z jej mężem. Jennifer mówi, jak to dostała telefon od policji, w którym poinformowano ją, że jej mąż został zatrzymany za napaść na kobietę. Zaraz po tym zadzwonił on sam, żeby upewnić ją, iż wszystko będzie w porządku. Kolejny telefon dostała od swojej matki, gdy sprawa była już w mediach. Ubrana na czarno kobieta o imieniu Doris zwraca uwagę, że to nie jest odpowiedź na pytanie wielebnego. Jennifer spuszcza wzrok mówiąc, iż i tak jej nie uwierzą. Kobieta w czerni ciągle domaga się odpowiedzi. Jennifer w końcu przełamuje się i zaczyna opowiadać.

Pewnej nocy, kilka miesięcy temu Jennifer przygotowywała kakao dla swojego męża, który pracował w piwnicy. Schodząc po schodach usłyszała dziwne szepty. Gdy weszła do piwnicy zauważyła męża siedzącego i pogrążonego w zamyśleniu. Przy jego uchu znajdowała się pomarszczona kreatura wielkości noworodka. Gdy kobieta zamknęła oczy w przerażeniu, demon o pokrytej bliznami twarzy zniknął.

Pozostali uczestnicy przyglądają się Jennifer w niedowierzaniu. Ona opisuje, jak widziała jak kreatura szeptała do ucha jej mężowi, a on chichotał. Co gorsza przyznaje, że po samym zajściu nawet tego nie pamiętała. Przypomniała to sobie dopiero, jak jej mąż znalazł się w więzieniu. Niespodziewanie Doris rzuca się na Jennifer i ją policzkuje. Wykrzykuje, że cała jej historia to kłamstwa. Wielebny i mężczyzna w czapce starają się ją odciągnąć. Kobieta cały czas krzycząc wyjaśnia, iż była ostatnią ofiarą męża Jennifer. Nie może zrozumieć, jak jest ona w stanie opowiadać takie kłamstwa w kościele i na dodatek prosto w twarz jednej z ofiar psychopaty.

Jakiś czas wcześniej. Doris w podziemnym parkingu otwiera drzwi swojego samochodu. Nagle od tyłu łapie ją uzbrojony w nóż mężczyzna noszący tandetną maskę Spider-Mana. Napastnika w ostatniej chwili powstrzymuje Daredevil. Nieoczekiwanie z oczu zamaskowanego mężczyzny zaczyna wydobywać się ogień. Daredevil desperackim rzutem odpycha Doris. Jego ramię staje w ogniu, mimo to kontynuuje pościg za uciekającym teraz przeciwnikiem. Kobieta obserwuje go, jak dogania napastnika na dachu. Widzi ich walkę i moment, gdy Daredevil strąca wroga z budynku kopnięciem. Błyskawicznie jednak go łapie za nogę liną ze swojej pałki. Po chwili poturbowany bohater schodzi, by sprawdzić, czy z Doris wszystko w porządku. Kobieta mdleje mu w ramionach.

Doris wyjaśnia, że przyszła na spotkanie, by dowiedzieć się, dlaczego człowiek przebrany za diabła uratował jej życie. Nie spodziewała się, iż spotka tu żonę człowieka, który ją zaatakował. Jennifer szczerze ją przeprasza. Doris znowu zaczyna krzyczeć. To, co ją spotkało było prawdziwe, a Jennifer zaczęła im opowiadać jakieś omamy. Wielebny nieśmiało przyznaje, iż nie chciał, by to spotkanie tak się potoczyło i pora je zakończyć. Wśród uczestników panuje spory chaos wywołany ostatnią opowieścią. Pośród tej konsternacji starsza kobieta, która nie odzywała się do tej pory, wyjmuje z torebki złożoną kartkę. Natomiast czarnowłosy mężczyzna przygląda się wszystkiemu z uśmieszkiem na twarzy. Starsza kobieta pokazuje pozostałym uczestnikom kartkę i pyta Jennifer, czy tak wyglądał demon z jej opowieści. Ona potwierdza, że rysunek dokładnie pokrywa się z tym, co widziała. Siwa kobieta wyjaśnia, iż Daredevil uratował życie jej córce, gdy była zakładniczką Jestera. Kilka godzin później narysowała ten rysunek, po czym wyłupiła sobie oczy i popełniła samobójstwo. Zrozpaczona matka musi dowiedzieć się, dlaczego tak się stało.

Autor: Don David

Galeria numeru

Daredevil vol. 2 #73

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.