Avalon » Serie komiksowe » Daredevil vol. 2 » Daredevil vol. 2 #72

Daredevil vol. 2 #72

Daredevil vol. 2 #72

"Decalogue" - part 2

Postacie
Cytat

Gregor (o bombie): "No, this is for Murdock's boy... Guy's name is Foggy. Which to me, with a name like that, says he had one bad time in the high school."

Streszczenie

Podziemia kościoła Św. Katarzyny. Spotkanie grupy wsparcia dla mieszkańców Hell's Kitchen, których codzienne życie w jakikolwiek sposób zostało zmienione przez Daredevila. Kobieta ubrana na czarno ponawia pytanie o to, jakie sekrety ukrywa Matt Murdock. Czarnowłosy mężczyzna wyjaśnia, iż jeśli wyjawi jego tajemnice, to jednocześnie wyjawi i własne. Jednakże jest w stanie to zrobić, jeśli każdy w tym pokoju wyjawi swój osobisty sekret. Wtedy im zaufa. Rudego mężczyzny nie przekonują jego tłumaczenia i każe mu się zamknąć. Czarnowłosy odgryza się mówiąc, iż jego tajemnica musi być najciekawszą ze wszystkich. Rudy zaczyna się wściekać, ale szybko się uspokaja i spuszcza wzrok. Po chwili ciszy prowadzący dyskusję Wielebny Cumeo po raz kolejny pyta, kto ma ochotę podzielić się swoimi przemyśleniami na temat ostatnich działań Daredevila. Wszyscy milczą. Czarnowłosy z uśmiechem ciągle przygląda się rudemu mężczyźnie. Jego uwagę zwłaszcza przyciąga spora blizna na jego przedramieniu.

Jakiś czas wcześniej. Zakład karny na wyspie Rykera. Rudy mężczyzna, Archie Meyers, przyszedł w odwiedziny do swojego ojca. Ten bynajmniej nie cieszy się na jego widok. Bez ceregieli pyta, gdzie jest wujek Ray. Archie odpowiada, że nie przyjdzie. Don jest wściekły. Ma jedno widzenie na sześć miesięcy i marnuje je na spotkanie ze swoim bezużytecznym synem. Archie w końcu nie wytrzymuje i oświadcza, iż wychodzi. Ojciec jednak zatrzymuje go. Wyjaśnia, że jest wkurzony, bo Ray miał pomóc mu załatwić parę spraw. Od kiedy przez Daredevila trafił do więzienia, nie ma lekko. Musi coś zrobić, by zdobyć sobie szacunek współwięźniów. Archie proponuje, że sam załatwi to, co miał zrobić Ray. Jego ojciec uważa, że nie nadaje się do tego. Pyta syna, czy wie, czym zajmował się na wolności. Archie niepewnie odpowiada, iż tak. Po czym dodaje, że mimo wszystko chce mu pomóc. Don po chwili zastanowienia każe mu udać się na zaplecze Josie's Bar. Ma znaleźć tam Rosjanina z blizną na twarzy o imieniu Gregor i powiedzieć mu, że jest zastępstwem za Ray'a. Don postara się skontaktować wcześniej z Gregorem, by go zapowiedzieć. Radzi mu, by uważał, bo Rosjaninowi może się nie spodobać zmiana w planach. Młodszy Meyers pyta, co ma zrobić potem. Ojciec odpowiada, że nie może tutaj o tym mówić. W barze mu wszystko wyjaśnią. Na koniec oznajmia synowi, iż jeśli schrzani sprawę, to nie ma się więcej tu już po co pokazywać.

Archie wraz z synem siedzą na kanapie i oglądają film. Wchodzi jego żona, która jest ewidentnie niezadowolona, że odwiedził ojca. Gdy siada na kanapie, mąż oznajmia jej, iż później wychodzi. Kobieta błyskawicznie wstaje i każe mu iść do diabła.

Archie udaje się na tyły Josie's Bar. Puka do drzwi na zaplecze. Wita go mężczyzna, który mierzy mu w głowę z pistoletu. Archie szybko wyjaśnia, że jest synem Dona "The Bomb" Meyersa. Pyta mężczyznę, czy nazywa się Gregor. Ten tylko każe mu iść za sobą i prowadzi do słabo oświetlonego biura. Za biurkiem siedzi mężczyzna w opasce na oku – Gregor. Bez ceregieli rozkazuje Archiemu rozpiąć koszulę i pokazać, że nie ma na sobie podsłuchu. Gdy ten się ociąga, Gregor i jego współpracownik rzucają go na biurko i brutalnie przeszukują. Nic nie znajdują, co uspokaja Gregora. Pyta, jak radzi sobie Don w więzieniu. Wyjaśnia, że jak tylko FBI aresztuje Daredevila, wszyscy złapani przez niego wyjdą na wolność. Rosjanin uważa, iż to tylko kwestia czasu, wbrew temu, co sądzą niektórzy. Niemniej starszemu Meyersowi potrzebna jest pomoc w tej chwili. Mówiąc to stawia na biurku pudełko. Następnie przypomina, jak to kiedyś ojciec Archiego wysadził mieszkanie Murdocka na polecenie Kingpina. Skonstruował bombę, której ten nie był w stanie wykryć nawet swoimi wyostrzonymi zmysłami. Teraz w pudełku na biurku znajduje się ładunek dokładnie tej samej konstrukcji. Plan polega na tym, by wyeliminować najlepszego przyjaciela Murdocka Foggy'ego. Ten zamach zapewni Donowi odpowiednio wysoką pozycję w więzieniu. Archie ma tylko podłożyć bombę pod samochód Nelsona i nacisnąć przycisk, a gdy ten wsiądzie, ładunek wybuchnie. Rosjanin przekazuje mu pudełko i dodaje, że po wszystkim może znajdzie się dla niego robota, gdy pojawi się nowy Kingpin. Możliwe, iż to właśnie Gregor nim będzie.

Mieszkanie Meyersa. Archie stoi w drzwiach pokoju syna i przygląda mu się, jak śpi. Podchodzi do niego żona. Pyta, co powiedział mu ojciec. Jej mąż milczy. Po chwili przypomina, jak ojciec wielokrotnie go bił. Zastanawia się, teraz sam będąc ojcem, jak coś takiego można zrobić dziecku. Żona wyjaśnia, że jego ojciec jest po prostu w przeciwieństwie do niego złym człowiekiem. Archie nigdy nie zdobędzie jego miłości, bo ona nie istnieje. Kobieta całuje go w ramię i odchodzi. Archie jeszcze przez chwilę przygląda się synowi.

Archie siedzący w samochodzie przygląda się w bocznym lusterku Foggy'emu i Mattowi stojącym z kilkoma innymi osobami przed kancelarią. Na tylnym siedzeniu samochodu znajduje się pudełko, które dostał od Gregora. Mężczyzna zastanawia się, co ma zrobić.

Gregor i jego wspólnik wracają do biura na tyłach Josie's Bar. Gdy tylko jeden z nich otwiera drzwi, następuje wybuch. Archie przygląda się temu z pobliskiego zaułka. Na skutek eksplozji spory kawałek szkła wbija mu się w przedramię. Z baru zostały tylko zgliszcza.

Autor: Don David

Galeria numeru

Daredevil vol. 2 #72

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.